RACHMISTRZ ROZSTRZYGNIĘTY

Finałową edycję X Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz” pisało 19 uczniów klas szóstych z ostrowieckich szkół podstawowych. Z PSP nr 1 - 3 uczniów; z PSP nr 3 - 3 uczniów; z PSP nr 4 – 2 uczniów; z PSP nr 5 – 2 uczniów; z PSP nr 7 – 4 uczniów; z PSP nr 9 – 2 uczniów; z PSP nr 14 – 3 uczniów. Zmagali się oni z zadaniami konkursowymi 17 lutego 2020 r. Ze względu na istniejącą sytuację nie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji konkursu.

Do szkół biorących udział w matematycznej rywalizacji organizator dostarczył dyplomy dla laureatów i finalistów, które otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. Laureaci otrzymają również nagrody w postaci kalkulatorów naukowych, które jak co roku ufundował Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prezesowi ZNP Pani Ewie Malec serdecznie dziękujemy. LAUREATAMI X edycji ,,Rachmistrza” w roku szkolnym 2019/2020 zostali: Julia Giemza z PSP nr 1 uczennica p. Beaty Okręt, Mateusz Jabłoński z PSP nr 3 uczeń p. Iwony Wszoły i Kacper Domagała z PSP nr 14 uczeń p. Danuty Stępień. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce a szczególnie w dziedzinach związanych z matematyką.

Organizator: PSP nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim