Znam swoje miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

W dniu 07.06.2019 r. na terenie naszego miasta Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała Grę Miejską pod hasłem „Znam swoje miasto Ostrowiec Świętokrzyski”, którą swoim patronatem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
W zabawie udział wzięło 8 szkół podstawowych z terenu miasta. W 4 osobowych zespołach uczniowie klas II-III wykonywali szereg zadań poznając przy tym jednocześnie historię miasta, opinię mieszkańców oraz wykonując zadania sportowo-ruchowe.

 

Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy III c w składzie: Kaja Skrzypczyk, Martyna Sypniewska, Filip Piotrowicz i Bartek Nogaj wraz z wychowaczynią Beatą Darnowską – Zygoń.
Gra rozpoczęła się w Parku Miejskim przy Amfiteatrze, uczniowie otrzymali pierwsze zadania w kopertach, następnie na punktach kontrolnych czekali na nich harcerze z kolejnymi ćwiczeniami.
Uczestnicy mieli do rozwiązania trzydzieści zadań, między innymi: odnaleźć Maszt Niepodległości, Pocztę Główną, budynek kina Etiuda, policzyć schody przy wąskiej uliczce, zapytać mieszkańców, co najbardziej podoba im się w mieście. Odpowiadając na to pytanie mieszkańcy mówili o ciszy, spokoju, Parku Miejskim, terenach zielonych. Dzieci sprawdzały nazwy ulic w mieście, liczyły ławki wokół fontanny oraz zostawiały znaki rozpoznawcze. Najbardziej do gustu przypadło im zadanie związane ze sprawdzeniem jakie smaki lodów oferuje lodziarnia w Rynku oraz puszczanie balonów.

Dzieci bardzo angażowały się w wykonywane zadania i sprawiało im to wiele frajdy. Zadania były bardzo zróżnicowane, a ich wykonywanie wzbudzało duże zainteresowanie przechodniów kiedy robiły tzw. „krzesełko” na którym przenosiły jednego z uczestników lub innym razem kiedy wykonywały np. „pajacyki” czy liczyły schody.
Zakończenie Gry Miejskiej miało miejsce w Urzędzie Miasta, gdzie dzieci rozwiązywały ostatnie zadanie związane z samorządem miejskim. W imieniu Prezydenta Jarosława Górczyńskiego dyplomy oraz nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom wręczył wiceprezydent Piotr Dasios.

 • gry
 • gry_10
 • gry_11
 • gry_2
 • gry_3
 • gry_4
 • gry_5
 • gry_6
 • gry_7
 • gry_8
 • gry_9