Zmagania małych recytatorów

Już po raz 15 w ZSP nr 3 zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Głównym celem zmagań konkursowych było promowanie zdrowego stylu życia. W tegorocznej edycji uczestniczyło 19 recytatorów z klas I- III ze szkół podstawowych powiatu ostrowieckiego. Naszą placówkę reprezentował Igor Orzechowski uczeń klasy 2c, a wspierały go przejęte: mama p. Katarzyna Orzechowska i wychowawczyni p. Iwona Sidor. Igorek zaprezentował się wspaniale. Niezwykle ciekawą interpretacją wiersza Hanny Łochockiej „Beztroska Karolina”, zwrócił uwagę wymagającego jury, które przyznało mu II miejsce w kategorii klas II i III.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Kolorowa Wielkanoc”

Okres Świąt Wielkiej Nocy jest czasem szczególnym. Panie Eliza Adamska i Jolanta Wielgus zaproponowały uczniom klas 0 – III konkurs plastyczny pod hasłem „Kolorowa Wielkanoc”. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością „wyczarowując” podczas zajęć wspaniałe baby wielkanocne, koszyczki z pisankami i kurczaczkami. Każda klasa wybrała po trzy prace, które zostały zaprezentowane na holu klas młodszych. 5 kwietnia 2019 roku wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk organizatorek dyplomy i upominki.

Życzymy wszystkim radosnych, wspaniałych Świąt Wielkanocnych .

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Dnia 13 marca 2019 r. w naszej szkole obchodzono Ogólnopolski Dzień Matematyki, który miał pokazać, że rozwiązywanie zadań może sprawić przyjemność, a nie być tylko kolejnym testem. Kilka dni wcześniej nauczycielki matematyki wybrały trzyosobowe drużyny z klas piątych i z trzecich klas gimnazjum. Wytypowane zespoły wzięły udział w Turnieju Matematycznym – klasy z każdego poziomu rywalizowały oddzielnie na kolejnych godzinach lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’

W dniu 01.03.2019 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowanych przez Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Turniej ten składał się z dwóch części, podczas których uczniowie mieli się wykazać rozległą wiedzą rozwiązując przygotowane testy. W eliminacjach tych wzięło udział ponad 30 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów.

Czytaj więcej...

"Walentynkowe zabawy matematyką"

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w przeddzień walentynkowego święta odbył się konkurs matematyczny "Walentynkowe zabawy matematyką". W tym roku we wspólnej zabawie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z klas czwartych, a w kolejnej rundzie zmierzyło się 8 dwuosobowych drużyn z klas ósmych.

Czytaj więcej...