Ogólnopolski Dzień Matematyki

Dnia 13 marca 2019 r. w naszej szkole obchodzono Ogólnopolski Dzień Matematyki, który miał pokazać, że rozwiązywanie zadań może sprawić przyjemność, a nie być tylko kolejnym testem. Kilka dni wcześniej nauczycielki matematyki wybrały trzyosobowe drużyny z klas piątych i z trzecich klas gimnazjum. Wytypowane zespoły wzięły udział w Turnieju Matematycznym – klasy z każdego poziomu rywalizowały oddzielnie na kolejnych godzinach lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’

W dniu 01.03.2019 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowanych przez Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Turniej ten składał się z dwóch części, podczas których uczniowie mieli się wykazać rozległą wiedzą rozwiązując przygotowane testy. W eliminacjach tych wzięło udział ponad 30 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów.

Czytaj więcej...

"Walentynkowe zabawy matematyką"

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w przeddzień walentynkowego święta odbył się konkurs matematyczny "Walentynkowe zabawy matematyką". W tym roku we wspólnej zabawie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z klas czwartych, a w kolejnej rundzie zmierzyło się 8 dwuosobowych drużyn z klas ósmych.

Czytaj więcej...

IX edycja Rachmistrza za nami

W dniu 11 lutego 2019 r., uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas IX edycji Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz”. Eliminacje finałowe odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich.

Czytaj więcej...

Konkurs Wokalny „Hej kolęda, kolęda…”

4 stycznia 2019 roku w PSP nr 9 odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wokalny „Hej kolęda, kolęda…”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III, reprezentanci szkół PSP nr 1, 3, 4, 7, 9, 10, 14, Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Dwunastka”, Szkoły Podstawowej w Częstocicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego, Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Św. oraz ze SP w Wymysłowie, Sarnówku, Szewnie i Szwarszowicach. Jury miało trudne zadanie, ponieważ uczniowie do konkursu przygotowali się bardzo starannie. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej...