RACHMISTRZ ROZSTRZYGNIĘTY

Finałową edycję X Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz” pisało 19 uczniów klas szóstych z ostrowieckich szkół podstawowych. Z PSP nr 1 - 3 uczniów; z PSP nr 3 - 3 uczniów; z PSP nr 4 – 2 uczniów; z PSP nr 5 – 2 uczniów; z PSP nr 7 – 4 uczniów; z PSP nr 9 – 2 uczniów; z PSP nr 14 – 3 uczniów. Zmagali się oni z zadaniami konkursowymi 17 lutego 2020 r. Ze względu na istniejącą sytuację nie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji konkursu.

Czytaj więcej...

Finał jubileuszowej edycji Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” za nami

W dniu 17.02.2020 r. w PSP nr 14 im. Orląt Lwowskich najlepsi szóstoklasiści z miasta zmagali się z zadaniami finałowymi X edycji „Rachmistrza”. Do etapu finałowego zakwalifikowało się: 3 uczniów z PSP nr 1, 3 uczniów z PSP nr 3, 3 uczniów z PSP nr 4, 2 uczniów z PSP nr 5, 4 uczniów z PSP nr 7, 2 uczniów z PSP nr 9, 1 uczeń z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej i 3 uczniów z PSP nr 14.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Dziel się Uśmiechem”.

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków, które dotyczą higieny jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania.
Mając na uwadze, iż odpowiednio skierowana edukacja, szczególnie do dzieci w wieku rozwojowym i ich rodziców, może zmienić dotychczasowe niewłaściwe nawyki, wpływając na zapobieganie rozwojowi choroby próchnicowej w życiu dorosłym nasza szkoła od września przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”.

Czytaj więcej...

Figurami się bawimy i świąteczne symbole tworzymy

W ramach projektu „Ostromat – Matematyczny Ostrowiec”, który w tym roku szkolnym realizuje nasza szkoła w klasach młodszych odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Figurami się bawimy i świąteczne symbole tworzymy”. Zadaniem dzieci z każdej klasy było wykonanie dowolnego symbolu świątecznego z wykorzystaniem różnych figur geometrycznych. 6 grudnia 2019r. konkurs został rozstrzygnięty, wybrano po 3 prace wyłonione w wyniku konkursów klasowych. Wystawa dzieł małych artystów jest ozdobą holu edukacji wczesnoszkolnej. Mikołaje, aniołki, choinki i bombki przypominają wszystkim, że święta są tuż, tuż.

Czytaj więcej...

Sukces literacki ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich

W listopadzie br. został ogłoszony konkurs literacki na najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja. Powinien on mieć ciekawą, oryginalną treść, a także być starannie, ręcznie napisany oraz pięknie przyozdobiony. Po eliminacjach szkolnych do etapu międzyszkolnego zakwalifikował się między innymi list napisany przez Tomasza Sawickiego z kl. V f Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich.

Czytaj więcej...