Ślubujemy!

W środę 23 października 2019 r. w poczet szkolnej braci zostali uroczyście przyjęci pierwszoklasiści PSP 14. W obecności pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego, dyrekcji szkoły Katarzyny Goworek, Jolanty Klauzińskiej , Urszuli Rafałkowskiej oraz zaproszonych gości i rodziców, uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zaprezentowali swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: p. Beaty Darnowskiej - Zygoń, p. Elizy Adamskiej, p. Jolanty Bugajskiej. Dzieci recytowały wiersz i śpiewały piosenki . Po złożeniu uroczystego ślubowania , którego rotę odczytali uczniowie Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk, Marta Karwacka i Kacper Jelonek pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów „Czternastki”. Aktu tego dokonał pan prezydent Jarosław Górczyński, dotykając ramion dzieci ogromnym ołówkiem.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Katarzyny Goworek wyprawkę do klasy pierwszej. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, o który zadbali przejęci i dumni rodzice.
Całość uroczystości uświetniła część artystyczna starszych kolegów i koleżanek. Trio z klasy 2 c : Alicja Jabłońska, Maja Maciąg, Aleksandra Pela w piosence „Z naszymi marzeniami” przygotowane przez p. Małgorzatę Nowakowską, wiersz w wykonaniu uczennicy klasy 4 c Kai Skrzypczyk pt. „Czołem uczniowie pierwszych klas” przygotowanej przez p. Annę Kosiarz oraz zespół „Promyki” w układzie tanecznym do utworu „Panama” przygotowany przez p. Beatę Darnowską – Zygoń. Przepiękną dekorację, która stanowiła tło całej uroczystości przygotowały p. Jolanta Wielgus i p. Eliza Adamska.
Życzymy wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w „Czternastce” dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil spędzonych wśród kolegów i koleżanek.

• ślubowanie
  • ślubowanie_10