„Żywe szachy”

W dniu 9 czerwca 2019 roku na Rynku naszego miasta odbył się Ostrowiecki Piknik Rozmaitości pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Można było posłuchać koncertu kataryniarza oraz zespołów folklorystycznych, ugasić pragnienie wodą sodową z saturatora. Młodzi artyści prezentowali swoją twórczość malując drzwi przy pomocy farb w sprayu. Na Rynku puszczane były ogromne bańki mydlane. Odbył się pokaz rowerów retro. W upalne popołudnie ochłodę dawała kurtyna wodna i odnowiona fontanna.


Podczas pikniku odbył się również Gombrowiczowski Turniej Szachowy. Rozgrywane były partie w bardzo widowiskowe, żywe szachy, gdzie piony i figury zastąpili przebrani słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie szkół podstawowych. W tej wyjątkowej rozgrywce wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie:

Natan Nowak – klasa 3a,
Wiktoria Celińska – klasa 4g,
Jakub Olejarz – klasa 6c,
Jakub Wawrzycki – klasa 8d,
Aleksandra Pytlak – klasa 3b PG.
Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy oraz puchar dla szkoły. Opiekunem drużyny była pani Elwira Maciejko.

  • zywe_szachy
  • zywe_szachy_10
  • zywe_szachy_11
  • zywe_szachy_2
  • zywe_szachy_3
  • zywe_szachy_4
  • zywe_szachy_5
  • zywe_szachy_6
  • zywe_szachy_8
  • zywe_szachy_9