Światowy Dzień Świadomości Autyzmu na Niebiesko

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich najbliższymi.
W tym roku uczniowie klas integracyjnych: 3a, 3b, 3c i 2a wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych na terenie naszego miasta. Gospodarzem uroczystości był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ostrowcu Św. Dziękujemy Im za zaproszenie. Było nam bardzo miło, że nasi uczniowie z klas integracyjnych: 3a i 3c mogli zaprezentować się na scenie sali teatralnej Etiuda.

Mogliśmy pokazać, że w naszej szkole również funkcjonują dzieci dotknięte autyzmem. Nie są one ani źle wychowane, ani inne, nie są dyskryminowane, ani izolowane. Wręcz przeciwnie. Rozwijają swoje zainteresowania, nawiązują kontakty z rówieśnikami, biorą udział w dodatkowych zajęciach i są otoczone pomocą psychologiczno – pedagogiczną.Ten ,,niebieski dzień” zostanie na długo w naszej pamięci. Na zakończenie uroczystości wzięliśmy udział w marszu, który zakończył się na ostrowieckim Rynku. Tam przy akompaniamencie zespołu orkiestry dętej zostały wypuszczone do nieba niebieskie balony.

Dzieci do występu przygotowały: p. Beata Darnowska – Zygoń, p. Anna Kosiarz, p. Elżbieta Soja, p. Barbara Czyż. Uczniowie tego dnia przebywali również pod opieką p. Grażyny Borkowskiej, p. Justyny Kądzieli – Seweryńskiej, p. Jolanty Bugajskiej i p. Joanny Jaroszek.
Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy byli z nami tego dnia.

• autyzm
  • autyzm_10