Mikołajki w 6c

6 grudnia to dzień wyczekiwany przez najmłodszych, ale trochę starsi też się cieszą z atrakcji i  czekają niecierpliwie na niespodzianki. Klasa 6 c wraz z wychowawczynią Iwoną Abramczyk rozpoczęła mikołajki wizytą w kinie Etiuda i obejrzeniem filmu pt. „Coco”. To wzruszająca historii chłopca Miguela, który pragnie pójść w ślady swojego muzycznego idola. Odkrywa historię swojej rodziny, której nie znał i pokazuje, jak ważne w życiu są rodzinne więzi.

Po emisji filmu uczniowie udali się do galerii BWA, gdzie obejrzeli wystawę p. Lucyny Gozdek "SZKLANE ABERRACJE". Artystka od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Gabloty wypełnione były przepięknymi i oryginalnymi bombkami o najróżniejszych kształtach i zdobieniach. Wszyscy podziwiali figurki zwierząt, instrumenty muzyczne, owoce morza, elementy garderoby, bohaterów bajek i wiele innych. Oprócz ozdób wystawa zawierała także prace malarskie i kompozycje instalacji szklanych. Ostatnią atrakcją była wizyta w "Ostrowieckiej paczkarni", która funkcjonuje w naszym mieście od kilku miesięcy. Pączki wykonywane według tradycyjnej receptury, wypełniane są przy kliencie wybranym przez niego smakiem nadzienia. Wybór jest ogromny, można zjeść pączka z nadzieniem z dzikiej rózy, budyniowym, ale także malinowym, agrestowym, z czarnej porzeczki i wiele innych smaków. Najedzeni, w dobrych humorach uczniowie wrócili do szkoły.
Iwona Abramczyk

• bwa01_2