Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!!!

Są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu z nas robi się cieplej na sercu. Dni, w których nasze myśli kierujemy do bliskich nam osób. Bo przecież 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku i na stałe zostały wpisane w nasze kalendarze.
Dlatego warto zadbać, by Dzień Babci i Dzień Dziadka stał się wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć. Dziadkowie często bowiem pomagają rodzicom w opiece nad maluchami i spędzają z nimi wiele czasu. Współcześni dziadkowie również świetnie radzą sobie z komputerami, dzięki czemu łatwiej jest im znaleźć wspólny język z wnukami.

Czytaj więcej...

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Tradycją PSP 14 jest coroczne wystawianie jasełek przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku odbyły się one 20.12.2019 r. Przygotowane zostały pod kierunkiem p. G. Gadkowskiej i p. B. Kaptur. „Aktorzy” to uczniowie z klas V – VIII. O piękny,  świąteczny wystrój sali teatralnej zadbała p. Justyna Cioch.

Czytaj więcej...

Wigilijne spotkanie z rodzicami w klasie 2 A.

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związane jest wiele obrzędów, zwyczajów oraz tradycji na nowo odżywających i kultywowanych przez polskie rodziny w tym szczególnym świątecznym okresie.
Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych nam osób, jednak tradycja organizowania spotkań świątecznych przyjęła się także w szkołach czy zakładach pracy. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi spotykamy się na co dzień, niejednokrotnie dzielimy radości i troski jest bardzo ważna, gdyż pozwala wytworzyć przyjazną atmosferę, zapomnieć o sporach i daje nadzieję na lepsze jutro.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd.

19 grudnia 2019 roku wspólne kolędowanie rozpoczęły klasy 0-3. Uczniowie klas młodszych i rodzice klasy 2 b obejrzeli Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd. Wszyscy zebrani wprowadzeni zostali w świąteczny nastrój, w magiczny czas, który niesie miłe i radosne przeżycia. W trakcie przedstawienia widownia wraz z aktorami i Dyrekcją Szkoły śpiewali kolędy. Wszyscy uczestnicy z wielką uwagą obejrzeli program artystyczny, który skłaniał do refleksji. Dzieci pięknie śpiewały kolędy i recytowały wiersze. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Święta - czas kolędowania

W czwartek 19 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie klasy 3c z wychowawczynią zaprosili swoich bliskich na uroczyste przedstawienie jasełkowe. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem odgrywali swoje role. Scenki z narodzin Dzieciątka Jezus przeplatali tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Dzieci, wspierane przez najbliższych, pięknie je zaprezentowały. Jasełka przebiegały w uroczystej, świątecznej atmosferze. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Uroczystość zakończyła się wiązanką serdecznych bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń oraz obdarowaniem licznie zebranych gości własnoręcznie, starannie wykonanymi przez dzieci świątecznymi pocztówkami.

Czytaj więcej...