Gra miejska "100 lat PCK w 1 dzień"

Grupa członków Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem wzięła udział w Grze Miejskiej „ 100 lat PCK w 1 dzień” zorganizowanej przez Oddział Rejonowy tej organizacji. Trasa gry prowadziła ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego, które były istotne z punktu widzenia działalności i historii PCK.

Czytaj więcej...

Ślubujemy!

W środę 23 października 2019 r. w poczet szkolnej braci zostali uroczyście przyjęci pierwszoklasiści PSP 14. W obecności pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego, dyrekcji szkoły Katarzyny Goworek, Jolanty Klauzińskiej , Urszuli Rafałkowskiej oraz zaproszonych gości i rodziców, uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zaprezentowali swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: p. Beaty Darnowskiej - Zygoń, p. Elizy Adamskiej, p. Jolanty Bugajskiej. Dzieci recytowały wiersz i śpiewały piosenki . Po złożeniu uroczystego ślubowania , którego rotę odczytali uczniowie Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk, Marta Karwacka i Kacper Jelonek pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów „Czternastki”. Aktu tego dokonał pan prezydent Jarosław Górczyński, dotykając ramion dzieci ogromnym ołówkiem.

Czytaj więcej...

Jak zdrowo i bezpiecznie dotrzeć do szkoły?

Na to pytanie próbowały znaleźć odpowiedź pierwszaki z klasy I „a” i I „b” i I „c”, które 21 października pod opieką swoich pań: Beaty Darnowskiej - Zygoń, Barbary Kędzierskiej, Elizy Adamskiej, Justyny Grotek i Jolanty Bugajskiej udały się do kina Etiuda. Tam czekał na nie wesoły jeżyk Edek, który ze swoimi gośćmi: strażakiem, policjantem, pszczółką Mają i bączkiem przypominał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Akcję jak co roku zorganizowała redakcja czasopisma „Echo Dnia”.

Czytaj więcej...

"Szkoła Marzeń"

W piątek 20 września uczniowie klasy 8d ( Zofia Baska, Aleksandra Czekaj, Zuzanna Jabłońska, Mateusz Kudas i Nicole Nowak) jako przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły z wychowawczynią Barbarą Kosikowską oraz panią dyrektor Katarzyną Goworek wzięli udział w debacie o stanie oświaty w gminie Ostrowiec Swiętokrzyski "Szkoła Marzeń".

Czytaj więcej...

„Szkoło, już nigdy nas nie powitasz…”

Pożegnania nadszedł czas…

W środę 19 czerwca 2019 roku w ODS "Malwa" absolwenci sześciu klas gimnazjalnych i czterech ósmych pożegnali się ze swoją szkołą. Nie brakowało wzruszeń.

Czytaj więcej...