Światowy Dzień Świadomości Autyzmu na Niebiesko

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich najbliższymi.
W tym roku uczniowie klas integracyjnych: 3a, 3b, 3c i 2a wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych na terenie naszego miasta. Gospodarzem uroczystości był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ostrowcu Św. Dziękujemy Im za zaproszenie. Było nam bardzo miło, że nasi uczniowie z klas integracyjnych: 3a i 3c mogli zaprezentować się na scenie sali teatralnej Etiuda.

Czytaj więcej...

PIERWSZAKI WYPOŻYCZAJĄ SWOJĄ PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ

Po uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej przyszedł czas na wypożyczenie swojej pierwszej książki. W tym celu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali drogę książki z księgarni do biblioteki, rodzaje gromadzonych przez bibliotekę książek oraz zasady korzystania z biblioteki.

Czytaj więcej...

,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”

1 marca 2019 roku roku uczniowie klas 0 – III obejrzeli w Osiedlowym Domu Kultury Malwa przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Przenieśli się na drugą stronę tęczy, do musicalowej krainy Oz. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom.

Czytaj więcej...

Z Babcią i Dziadkiem wszystko jest świetną zabawą …

W kalendarzu uroczystości szkolnych na stałe wpisane jest Święto Babć i Dziadków. W tym roku uczniowie klasy 2c również nie zapomnieli o swoich oddanych i wspierających Dziadkach. Uroczystość odbyła się już 10 stycznia 2019 roku, gdyż chcieliśmy zdążyć z życzeniami i upominkami przed feriami zimowymi. Drugoklasiści zaprezentowali swoim gościom montaż słowno –muzyczny „Z Babcią i Dziadkiem wszystko jest dobrą zabawą”. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i z wdziękiem prezentowały przygotowane układy taneczne.

Czytaj więcej...

Edukacja teatralna wśród najmłodszych

4 stycznia 2019 roku w ramach edukacji teatralnej uczniowie klas 0 – III naszej szkoły wybrali się do Domu Kultury Malwa na spektakl „Pocahontas indiańska księżniczka”
w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Spotkanie z wyjątkową księżniczką kierującą się w swoim życiu sercem i mądrością dało okazję do wielu wrażeń. Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem oraz ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kierowała się głosem serca i znalazła sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było zobaczyć również przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie. Efekty sceniczne, bogata aranżacja, ciekawe kostiumy i rekwizyty sprawiły, że poczuliśmy się jak w bajce.

Czytaj więcej...