„Szkoło, już nigdy nas nie powitasz…”

Pożegnania nadszedł czas…

W środę 19 czerwca 2019 roku w ODS "Malwa" absolwenci sześciu klas gimnazjalnych i czterech ósmych pożegnali się ze swoją szkołą. Nie brakowało wzruszeń.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas IV-VII

19 czerwca 2019 r. uczniowie PSP 14 w kilku grupach wiekowych pożegnali rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Dalsza część przebiegała na placu przed szkołą ze względu na remont hali sportowej. 
Przybyłych o godzinie 10.00 uczniów klas IV-VII oraz rodziców przywitali: dyrektor p. Katarzyna Goworek oraz wicedyrektorzy: p. Jolanta Klauzińska i p. Adam Nowak. W pogodny nastrój wprowadził wszystkich obecnych występ chóru prowadzonego przez p. Małgorzatę Nowakowską.

Czytaj więcej...

Pożegnanie roku szkolnego 2018/2019 – Żegnaj trzecia klaso…

Po roku intensywnej nauki i obowiązków szkolnych nadszedł czas pożegnania się ze szkołą na dwa miesiące. 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą. Dalsza część uroczystego zakończenia roku szkolnego przebiegła w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 – III i IV – VII.
Na dziedzińcu szkolnym pani dyrektor Katarzyna Goworek oraz wicedyrektorzy pani Jolanta Klauzińska i pan Adam Nowak pożegnali w pierwszej kolejności klasy 0 – III. Pani dyrektor Katarzyna Goworek życzyła wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Po Jej przemówieniu wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi i rodzicami udali się do sal, gdzie najmłodsi otrzymali świadectwa.
Dla klas trzecich nie był to jeszcze koniec uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato

Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato- pod takim tytułem w czerwcu w klasie Ib odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.  Dzieci pod kierunkiem pani Ireny Łuckiej przygotowały krótki program artystyczny. Były wiersze, piosenki i wspólna zabawa z rodzicami. Dla swoich rodziców, dzieci wykonały piękne laurki.  Mali artyści za swój występ zostali nagrodzeni wielkimi brawami, a mamy i tatusiowie nie kryli swojego wzruszenia.

Czytaj więcej...

„Żywe szachy”

W dniu 9 czerwca 2019 roku na Rynku naszego miasta odbył się Ostrowiecki Piknik Rozmaitości pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Można było posłuchać koncertu kataryniarza oraz zespołów folklorystycznych, ugasić pragnienie wodą sodową z saturatora. Młodzi artyści prezentowali swoją twórczość malując drzwi przy pomocy farb w sprayu. Na Rynku puszczane były ogromne bańki mydlane. Odbył się pokaz rowerów retro. W upalne popołudnie ochłodę dawała kurtyna wodna i odnowiona fontanna.

Czytaj więcej...