Świętokrzyska Polana

Zbliżają się wakacje, a w naszej szkole nadszedł czas wycieczek. Zwiedzamy różne regiony kraju, te dalsze i te położone blisko naszego miasta.
14 czerwca klasa 2a i 2b pod opieką p. Beaty Darnowskiej – Zygoń, p. Elizy Adamskiej i p. Anny Kosiarz, wybrały się na wycieczkę edukacyjną do „Oceaniki” w Świętokrzyskiej Polanie w okolicach Zagnańska. Jest to olbrzymi kompleks z placami zabaw dla dzieci. Można tam spędzić cały dzień na zabawach i nauce.
W programie wycieczki były warsztaty entomologiczne, na których dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze motyle, chrząszcze, wije, krocionogi, pająki, pluskwiaki, błonkówki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady. Przewodniczka opowiadała nam o ich życiu i przekonała nas, że są one bardzo pożyteczne.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie „Oceaniki”. Jest to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. W kilku salach zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.
Na zakończenie pobytu w Świętokrzyskiej Polanie dzieci udały się do Krainy Zabawy, w której znajduje się kilka wielkich dmuchanych atrakcji nawiązujących do podwodnego świata. Jest ogromny dmuchany statek, który kołysze się na falach, delfin gigant, karuzela ośmiornica.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z najstarszych pomników przyrody w Polsce jakim jest „Dąb Bartek”.
Cała wycieczka odbyła się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Wszyscy wrócili zadowoleni, z plecakami pełnymi nowych doznań.

 • oceanika1
 • oceanika10
 • oceanika11
 • oceanika12
 • oceanika13
 • oceanika14
 • oceanika15
 • oceanika16
 • oceanika17
 • oceanika18
 • oceanika19
 • oceanika2
 • oceanika20
 • oceanika21
 • oceanika22
 • oceanika23
 • oceanika24
 • oceanika25
 • oceanika26
 • oceanika27
 • oceanika28
 • oceanika29
 • oceanika3
 • oceanika4
 • oceanika5
 • oceanika6
 • oceanika7
 • oceanika8
 • oceanika9