Nauka inna niż zwykle w klasie 3d

Uczniowie klasy 3d, pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Buduły i nauczyciela wychowania fizycznego – p. Dariusza Zwolińskiego, uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach. Na stoku Szwajcarii Bałtowskiej, pod czujnym okiem instruktorów, dzieciaki zgłębiały tajniki jazdy na nartach. Już samo założenie ciężkich butów narciarskich, jak również dotarcie w nich na stok, okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Mimo, że początek nie był łatwy, to jazda na nartach okazała się niesamowitą frajdą. Po godzinie intensywnych ćwiczeń, niekiedy zakończonych upadkiem, wszyscy uczniowie potrafili samodzielnie poszusować w dół.

Wiele radości dostarczyły również zabawy na śniegu – bitwa na śnieżki, toczenie śniegowych kul, czy zjazdy z górki na różnorodnym sprzęcie. Należy przyznać, że dzieciaki wykazały się ogromną dojrzałością zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Pamiętali o tym, że nie są jedynymi osobami korzystającymi ze stoku. Po szaleństwach w białym puchu, na wszystkich czekała gorąca herbatka i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców – świetnych współorganizatorów wszelkich imprez klasowych. Tę lekcję uczniowie klasy 3d na pewno zapamiętają do końca życia, ponieważ to, czego mały człowiek raz się nauczy – zastaje na zawsze. Pomocna w zorganizowaniu tej niecodziennej i pełnej wrażeń lekcji okazała się p. Joanna Jaroszek, nauczycielka wychowania fizycznego.

• becia1
  • becia10