Wyjątkowa lekcja wychowania fizyczne w klasie II a.

Z inicjatywy nauczycieli klasa II a pod opieką p. Joanny Jaroszek i p. Beaty Darnowskiej - Zygoń 3 lutego wyruszyła do Bałtowa na swoją pierwszą lekcję nauki jazdy na nartach. Emocje sięgały zenitu. Wielu uczniów po raz pierwszy założyło narty na nogi, był strach ale i podekscytowanie – czy dadzą radę, ile razy upadną i w końcu czy podołają wyzwaniu. Pod czujnym okiem instruktorów pani Agnieszki i Pana Tomka ze Szkoły Narciarskiej Amigo – Ski z Bałtowa stanęli na stoku, choć buty były niewygodne, a narty się rozjeżdżały, każde dziecko dało radę i zakończyło lekcję samodzielnym zjazdem.

„Pierwsze koty za płoty”- zarówno rodzice jak i dzieci mają marzenie, aby takie lekcje znalazły się w kanonie lekcji obowiązkowych, tak chociaż raz na tydzień – mówi jedna z mam. Po lekcji jazdy na nartach przyszedł czas na saneczkowe zmagania na górce przystosowanej do takich zajęć.Każde dziecko stosowało się do przepisów BHP, które wcześniej poznały na lekcji wychowania fizycznego oraz języka polskiego.

• narty1
  • narty10