Klasa V d w teatrze, czyli wycieczka edukacyjna

Wycieczki stanowią ważne dopełnienie edukacji młodych ludzi. Właśnie dlatego nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich chętnie organizują wyjścia i wyjazdy służące wszechstronnemu rozwojowi swych wychowanków.
11 lutego 2020 roku, uczniowie klasy V d odwiedzili Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, by obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród” zrealizowany na podstawie znanej powieści Frances Burnett.

Utwór ten znajduje się w spisie lektur nadobowiązkowych i w ubiegłym roku poznawali go uczniowie kilku klas czwartych. Wszyscy byli ciekawi, jak ta piękna opowieść o sile przyjaźni i miłości, została przeniesiona na scenę. Przedstawienie wszystkich zaskoczyło. Okazało się, że jest to widowisko muzyczne. Aktorzy nie tylko doskonale wcielili się w odgrywane postacie, ale też pięknie śpiewali, a nawet tańczyli. Reżyser -Cezary Domagała -zdecydował się na wprowadzenie wielu humorystycznych scen, jak ukazanie latającej w powietrzu pani Medlock . Ogromne wrażenie zrobiła na młodych widzach ruchoma scena, umożliwiająca szybką zmianę scenografii. Postacią, która zaskarbiła sobie szczególne uznanie widzów, okazał się ogrodnik Ben, w którego wcielił się Jarosław Rabenda. Warto też wspomnieć o głównej bohaterce utworu, czyli Mary Lennox. Tę bohaterkę przybliżyła widzom Aleksandra Bogulewska. Należy dodać, iż dla większości uczniów klasy V d było to pierwsze spotkanie z Melpomeną w jej świątyni, czyli w profesjonalnym teatrze. Po obejrzeniu spektaklu młodzi widzowie odwiedzili też pobliską galerię, gdzie mogli kupić pamiątki oraz coś zjeść.

Wycieczka pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Wszystkim, którzy jeszcze nie byli w prawdziwym teatrze, polecamy odwiedzenie Teatru Powszechnego w Radomiu.

• 5d_teatr
  • 5d_teatr_2