Klasa 2c w Bajkowej Krainie

W dniu 15 stycznia 2020 roku dzieci z klasy 2 c wraz z wychowawczynią p. Jolą Wielgus oraz p. Justyną Seweryńską i p. Katarzyną Okleką pojechały School busem do Bajkowej Krainy na spotkanie ze Świętym Mikołajem i udały się w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa – wioski, którą zamieszkał Święty Mikołaj. Rozpoczęliśmy wędrówkę od warsztatów plastycznych, które polegały na zdobieniu przepysznych pierników pod czujnym okiem Pani Choinki. Posileni przepysznymi piernikami dzieci miały siłę zwiedzać Mały Zwierzyniec i podglądać życie mieszkających tam zwierząt. Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną Jura Parku i zobaczyliśmy jak miewają się dinozaury.

Po krainie ,,Ziemi – Śnieżki” oprowadzała nas sympatyczna pani Mikołajowa, która zaprowadziła wszystkich do Lodowego Labiryntu Królowej Śniegu. Z pomocą dzieci opowiedziała znaną baśń o Królowej Śniegu. Podziwialiśmy też Dobrą Wróżkę, która pokazywała magiczne sztuczki. Następnie udaliśmy się do Bajkowego Parku Rozrywki, gdzie czekała na nas kolejna atrakcja w postaci seansu w Kinie Emocji Cinema 5D. W końcu udało nam się dotrzeć do Wioski Świętego Mikołaja. Zanim jednak weszliśmy do Chatki Mikołaja dzieci bawiły się w Labiryncie Elfów, oglądały zwierzątka, które mieszkają w Wiosce św. Mikołaja oraz siedziały w saniach, do których były zaprzężone renifery. W Chatce Świętego Mikołaja było bardzo przytulnie i sympatycznie, a na każdego czekała gorąca herbatka i pyszna mufinka. Święty Mikołaj, opowiadał jak mieszka, co robi, odpowiadał na pytania, a następnie każdemu dziecku wręczył certyfikat i słodki upominek. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem i ogrzać się przy kominku. Wizyta w Wiosce świętego Mikołaja dostarczyła wiele emocji. Wszyscy wyjechali z niej School busem pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień.

Jolanta Wielgus

• kraina