3B I 3 D W KUROZWĘKACH

W październiku  uczniowie kl.III b i kl.III d pod opieką swoich wychowawczyń p. Krystyny Winczewskiej, p. Małgorzaty Połetek i p. Justyny Kądziela - Seweryńskiej wyruszyli na wycieczkę do Kurozwęk. Wszyscy byli w dobrych nastrojach , pomimo pochmurnej pogody. Na szczęście po dotarciu na miejsce zaświeciło słońce. Pierwszym punktem zwiedzania był XV wieczny pałac z odrestaurowanymi komnatami, kaplicą i salą balową. Ciekawym miejscem są też kręte lochy, które zapewne kryją wiele tajemnic. Niektóre z nich dzieci poznały słuchając opowieści pana przewodnika. W Kurozwękach znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów. Jadąc przez łąkę pojazdem "Safari Bizon" wszyscy mieli okazję do bliskiej obserwacji tych zwierząt.

W Mini ZOO natomiast dzieci zobaczyły mniejsze zwierzęta, takie jak: lamy, króliki, osły, kozy, konie i różne ptactwo domowe. Po nabraniu sił po zjedzeniu pysznych kiełbasek wszyscy wyruszyli do labiryntu w kukurydzy. Nie było to łatwe, ale wszyscy w doskonałych humorach zmierzali do celu, zaznaczając kolejne punkty kontrolne. Każdy wykazał się świetną orientacją w terenie i bezpiecznie wyszedł z labiryntu. Na końcu przyszedł czas na zakup pamiątek dla siebie i dla najbliższych oraz wspólne zabawy na terenie rekreacyjnym. Niestety czas wycieczki dobiegał końca i należało wrócić do domu. Przykro było opuszczać Kurozwęki, ale czas tam spędzony wprowadził wszystkich w dobry humor i z pewnością pozostawi wspaniałe wspomnienia.

• kurozweki_3d_10
  • kurozweki_3d_11