Śladami naszych przodków - KRZEMIONKI

Dnia 27 września 2019 r. uczniowie klasy Vd wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu ,,Krzemionki”. Korzystając z pięknej pogody, dziewczęta i chłopcy wędrowali po ścieżkach rezerwatu. Niezwykłą atrakcję stanowiły dla nich plansze prezentujące różne gatunki ptaków – ich wygląd , a także wydawane przez nich odgłosy. Następnie pod opieką przewodniczki weszli do podziemi, by zapoznać się z wnętrzem prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego.

W podziemnych korytarzach uczniowie mogli naocznie przekonać się, jak ciężko pracowali nasi przodkowie, by wydobyć krzemień, z którego wykonywali prymitywne narzędzia i broń. Po wyjściu z podziemi uczniowie odwiedzili osadę pradziejową, składającą się z czterech domów mieszkalnych zrekonstruowanych na podstawie badań archeologicznych. W ten sposób dziewczęta i chłopcy z klasy V d zapoznali się z obiektem, który niedawno został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po tej niezwykłej lekcji historii odbyło się ognisko klasowe. Pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy wprawiły wszystkich w dobry humor. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Grażyna Zaczek (wychowawczyni), Dorota Kurzyńska oraz mama jednej z uczennic.

• Krzemionki_1
  • Krzemionki_10