Niezwykły Dzień Chłopaka

W bieżącym roku szkolnym klasa 3c świętowała Dzień Chłopaka na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Krzemionkach Opatowskich. Najpierw dzieci z zainteresowaniem obejrzały okolicznościową wystawę, prehistoryczną osadę i zeszły do kopalni krzemienia. Trasa podziemna zrobiła na trzecioklasistach ogromne wrażenie. Spacer po jesiennym lesie, zwiedzanie i spore przeżycia zaostrzyły dziecięce apetyty. Wszystkim bardzo smakowały samodzielnie upieczone nad ogniskiem kiełbaski i kromki chleba. Najedzeni mogli odpocząć i pobawić się w przepięknej jesiennej scenerii. Dzieci nie miały ochoty wracać do domu.

Inicjatorkami takiej formy świętowania Dnia Chłopaka były niezawodne i pełne poświęcenia mamy, panie: Małgorzata Picewicz, Ewelina Ćwik, Anna Wilk-Niepłoch, Gabriela Grabowska z siostrą, którym uczniowie 3c i wychowawczyni serdecznie dziękują.

• krzemionki
  • krzemionki_10