Papugarnia, Oceanika i coś słodkiego…

Zbliżają się wakacje, a w naszej szkole nadszedł czas wycieczek. Zwiedzamy różne regiony kraju, te dalsze i te położone blisko naszego miasta.
5 czerwca klasa 3a, 3b, 3c i Ib wybrały się do Kielc na wycieczkę edukacyjną. Pierwszym punktem programu tego dnia była Papugarnia. Dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki papug. Atrakcją była duża, kolorowa Ara. Każda z papug miała swoje imię i wszystkie były bardzo ufne. Dzieci mogły także osobiście karmić je. Było to dla nich nowe, bardzo miłe doświadczenie. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy tego dnia była Oceanika w pobliskim Zagnańsku. Jest to olbrzymi kompleks z placami zabaw dla dzieci. Można tam spędzić cały dzień na zabawach i nauce. My skupiliśmy się na oglądaniu akwariów z egzotycznymi rybami, zwierzętami morskimi i roślinami. Dzieci mogły poznać wiele fantastycznych historii dotyczących życia podwodnego zwierząt.
Na zakończenie wycieczki nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach w Manufakturze – Magia Karmelu. Mieli okazję zapoznać się z etapami wyrabiania karmelu. Każdy z nich osobiście przygotował dla siebie kolorowego, karmelowego lizaka.
Cała wycieczka odbyła się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Wszyscy wrócili zadowoleni, z plecakami pełnymi nowych doznań.
Uczniami tego dnia opiekowały się: p. Irena Łucka, p. Elżbieta Soja, p. Jolanta Bugajska, p. Beata Darnowska – Zygoń i p. Anna Kosiarz.

• oceanika
  • oceanika_10