"Euroweek - Szkoła Liderów"

Młodzież klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięła udział w projekcie "Euroweek - Szkoła Liderów" organizowanym od 20 lat w naszym kraju przez Fundację Euroweek, finansowanym przez Unię Europejską. W ramach tego projektu 35-osobowa grupa uczniów z trójką opiekunów (B.Kosikowska, M.Nowakowska, A.Witkowska) spędziła 5 dni w przepieknie położonej w Kotlinie Kłodzkiej miejscowości Międzygórze biorąc udział w bardzo intensywnych warsztatach międzykulturowych prowadzonych przez wolontariuszy z Meksyku, Argentyny, Turcji, Birmy, Indonezji i Kolumbii w języku angielskim.

Oprócz naszych uczniów w zajęciach w grupach rówieśniczych uczestniczyli również inni uczniowie z różnych stron Polski.
Dzień rozpoczynał się zawsze zajęciami tanecznymi, następnie poszczególni wolontariusze prowadzili zajęcia warsztatowe, na których młodzież np. projektowała szkołę marzeń,wymyślała urządzenia dla niepełnosprawnych,przygotowywała scenki na różne tematy.W tego rodzaju zajęciach dzieci rozwijały swoją kreatywność i otwierały na innych.W godzinach popołudniowych najczęściej wolontariusze prezentowali euroweekowiczom swoje kraje. Ostatniego dnia uczniowie dostali za zadanie przygotować prezentacje losowo wybranych krajów- ojczyzn wolontariuszy pod ich kierunkiem.Wzruszającym zakończeniem tego show był występ licealistów z Gliwic, którzy zaprezentowali w krótkich scenkach historię naszej Ojczyzny.Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.
Tak w skrócie wyglądał nasz pierwszy wyjazd na Euroweek.Czy był udany? O to pytajcie uczestników.Powiedzą wam ilu nowych przyjaciół poznali, ilu nowych rzeczy się nauczyli i jak bardzo zmieniło się ich spojrzenie na świat i ludzi. Nie pytajcie ich,czy chcą tam wrócić - oni juz umawiaja się na kolejny wyjazd i nie przyjmuja do wiadomosci,ze mogłoby byc inaczej. 
PS. W drodze do Międzygórza zwiedziliśmy zamek Książ w Wałbrzychu, a w drodze powrotnej byliśmy w Panoramie Racławickiej i słynnym wrocławskim zoo.

 • euroweek
 • euroweek_10
 • euroweek_11
 • euroweek_12
 • euroweek_13
 • euroweek_14
 • euroweek_15
 • euroweek_16
 • euroweek_17
 • euroweek_18
 • euroweek_19
 • euroweek_2
 • euroweek_20
 • euroweek_3
 • euroweek_4
 • euroweek_5
 • euroweek_6
 • euroweek_7
 • euroweek_8
 • euroweek_9