Nauka inna niż zwykle w klasie 3d

Uczniowie klasy 3d, pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Buduły i nauczyciela wychowania fizycznego – p. Dariusza Zwolińskiego, uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach. Na stoku Szwajcarii Bałtowskiej, pod czujnym okiem instruktorów, dzieciaki zgłębiały tajniki jazdy na nartach. Już samo założenie ciężkich butów narciarskich, jak również dotarcie w nich na stok, okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Mimo, że początek nie był łatwy, to jazda na nartach okazała się niesamowitą frajdą. Po godzinie intensywnych ćwiczeń, niekiedy zakończonych upadkiem, wszyscy uczniowie potrafili samodzielnie poszusować w dół.

Czytaj więcej...

Wyjątkowa lekcja wychowania fizyczne w klasie II a.

Z inicjatywy nauczycieli klasa II a pod opieką p. Joanny Jaroszek i p. Beaty Darnowskiej - Zygoń 3 lutego wyruszyła do Bałtowa na swoją pierwszą lekcję nauki jazdy na nartach. Emocje sięgały zenitu. Wielu uczniów po raz pierwszy założyło narty na nogi, był strach ale i podekscytowanie – czy dadzą radę, ile razy upadną i w końcu czy podołają wyzwaniu. Pod czujnym okiem instruktorów pani Agnieszki i Pana Tomka ze Szkoły Narciarskiej Amigo – Ski z Bałtowa stanęli na stoku, choć buty były niewygodne, a narty się rozjeżdżały, każde dziecko dało radę i zakończyło lekcję samodzielnym zjazdem.

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka w 4d

Na ten dzień, 29 września 2020 r. uczniowie klasy 4d czekali z niecierpliwością. Z powodu sytuacji związanej z Covid-19 od marca nie uczestniczyli w żadnych klasowych uroczystościach ani wycieczkach. Wykorzystując zbliżający się Dzień chłopaka wraz z wychowawczynią Iwoną Abramczyk wybrali się do pizzerii Da Grasso.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Krzemionki

W piątek (25 września 2020 r.) uczniowie kl. 6 D wybrali się na wycieczkę do rezerwatu ,,Krzemionki". Po wędrówce ścieżkami pięknego, jesiennego lasu i spotkaniu z owieczkami młodzież wzięła udział w ciekawych warsztatach. Najpierw przewodniczka przypomniała historię wydobywania krzemienia, pokazując ciekawe okazy. Następnie opowiedziała o życiu ludów pierwotnych, prezentując sposób wytwarzania mąki na prymitywnych żarnach. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach garncarskich. Największą atrakcję stanowiła jednak nauka  strzelania z łuku do tarczy. Wycieczkę zakończyło ognisko klasowe.

Czytaj więcej...

Klasa V d w teatrze, czyli wycieczka edukacyjna

Wycieczki stanowią ważne dopełnienie edukacji młodych ludzi. Właśnie dlatego nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich chętnie organizują wyjścia i wyjazdy służące wszechstronnemu rozwojowi swych wychowanków.
11 lutego 2020 roku, uczniowie klasy V d odwiedzili Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, by obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród” zrealizowany na podstawie znanej powieści Frances Burnett.

Czytaj więcej...