Klasa 5a na wycieczce w banku

Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się oszczędzania pieniędzy i rozważnego zarządzania swoim budżetem. Dobrym sposobem na zdobycie takich umiejętności była lekcja matematyki w terenie – wycieczka do banku klasy 5a. Uczniowie w ciekawy sposób poznali podstawowe zadania tej instytucji, uświadomili sobie korzyści płynące z oszczędzania oraz poznali pojęcia związane z ekonomią. K. Suska

Czytaj więcej...

3B I 3 D W KUROZWĘKACH

W październiku  uczniowie kl.III b i kl.III d pod opieką swoich wychowawczyń p. Krystyny Winczewskiej, p. Małgorzaty Połetek i p. Justyny Kądziela - Seweryńskiej wyruszyli na wycieczkę do Kurozwęk. Wszyscy byli w dobrych nastrojach , pomimo pochmurnej pogody. Na szczęście po dotarciu na miejsce zaświeciło słońce. Pierwszym punktem zwiedzania był XV wieczny pałac z odrestaurowanymi komnatami, kaplicą i salą balową. Ciekawym miejscem są też kręte lochy, które zapewne kryją wiele tajemnic. Niektóre z nich dzieci poznały słuchając opowieści pana przewodnika. W Kurozwękach znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów. Jadąc przez łąkę pojazdem "Safari Bizon" wszyscy mieli okazję do bliskiej obserwacji tych zwierząt.

Czytaj więcej...

W Żywym Muzeum Porcelany

W piękny październikowy dzień uczniowie klasy 3c, z wychowawczynią i mamami: panią Eweliną Ćwik i panią Małgorzatą Picewicz, odwiedzili Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.
Najpierw, w oczekiwaniu na panią przewodnik, spacerowaliśmy po okalającym muzeum jesiennym parku i podziwialiśmy znajdujące się tam rzeźby i stare fabryczne maszyny. Wycieczka rozpoczęła się od poznania historii powstania Fabryki Porcelany w Ćmielowie, która jest manufakturą i wszystko wytwarza się tam ręcznie. Najpierw zawędrowaliśmy do wnętrza starego, oryginalnego pieca do wypału porcelany. Obecnie jest w nim sala multimedialna.

Czytaj więcej...

Klasa II c na warsztatach w BWA

17 października 2019 r. klasa II c wraz z wychowawczynią Jolantą Wielgus obejrzała wystawę w BWA pt. „Artyści z Akademii Sztuk pięknych w Krakowie”. Uczniowie podziwiali obrazy Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Witkacego, Tadeusza Makowskiego, J. Sterna, Jerzego Nowosielskiego, A. Wajdy. Podczas warsztatów plastycznych poznali technikę graficzną zwaną monotypią, polegającą na malowaniu na niehigroskopijnej płycie farbą i ręcznym wykonaniu odbitki na zwilżonym papierze. To co ją odróżnia od innych technik graficznych to jej unikalność.

Czytaj więcej...

Zajęcia warsztatowe w Renowatorii

Piękna, słoneczna aura zachęciła wychowawcę i uczniów klasy 8c do odwiedzenia Renowatorii w pobliskim Janiku. Renowatoria to miejsce wyjątkowe, w którym dwoje młodych ludzi stworzyło pracownię, a jej oficjalne otwarcie nastąpiło 7 września 2019 r. Oferta warsztatów dla grup zorganizowanych jest bardzo szeroka, można malować porcelanowe kubki, zrobić las w szkle, ozdobić ekotorbę lub ekoplecak.

Czytaj więcej...