Z wizytą na komendzie policji

W dniu 9 maja 2019 roku uczniowie klas 2c i 2d wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Pani aspirant sztabowy Anna Wasilewska, pracująca w Zespole Profilaktyki Społecznej, opowiedziała dzieciom, na czym polega praca policjanta. Zabrała nas do pomieszczeń, gdzie dokonuje się okazań zatrzymanych. Dzieci miały możliwość sprawdzić jak działa „lustro weneckie”. Zwiedziliśmy pomieszczenia, w których przesłuchiwani są zatrzymani.

Czytaj więcej...

"Euroweek - Szkoła Liderów"

Młodzież klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięła udział w projekcie "Euroweek - Szkoła Liderów" organizowanym od 20 lat w naszym kraju przez Fundację Euroweek, finansowanym przez Unię Europejską. W ramach tego projektu 35-osobowa grupa uczniów z trójką opiekunów (B.Kosikowska, M.Nowakowska, A.Witkowska) spędziła 5 dni w przepieknie położonej w Kotlinie Kłodzkiej miejscowości Międzygórze biorąc udział w bardzo intensywnych warsztatach międzykulturowych prowadzonych przez wolontariuszy z Meksyku, Argentyny, Turcji, Birmy, Indonezji i Kolumbii w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Mali Kucharze

Programy kulinarne w telewizji cieszą się ogromnym zainteresowanie nie tylko u dorosłych. Lubią je również dzieci. Uczniowie klasy 2 c z zapałem ćwiczą umiejętności kulinarne. W klasie przyrządzały już surówkę z marchewki i jabłka, a także wiosenne kanapki. Kontynuacją tych zajęć były odwiedziny w pizzerii Da Grasso i udział w warsztatach, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały pizze. Wspierane przez pracownice pizzerii, z ogromnym zaangażowaniem wałkowały ciasto, które następnie dekorowały przygotowanymi produktami, według własnego smaku i pomysłu. Dzieci spisały się na medal.

Czytaj więcej...

Klasa 3b na warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso

Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na pytanie poszukali uczniowie klasy 3b podczas zajęć kulinarnych w pizzerii Da Grasso. 1 marca po przybyciu do pizzerii na wszystkich czekały przygotowane stanowiska pracy. Każde dziecko zostało zaopatrzone w czapkę kucharską i fartuszek.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne klasy 1a

14 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1a z wychowawczyniami p.U.Rafałkowską i p.E.Kłos odwiedzili Castoramę. Celem wizyty były warsztaty edukacyjne Majsterkowo. Dzieci pod okiem specjalisty doskonaliły swoje zdolności manualne. Samodzielnie składały i kleiły drewniany stojak i lokomotywę z wagonikiem. Pracowały wytrwale i w skupieniu. Z tym zadaniem poradziły sobie doskonale. Wykonanie modeli sprawiło dzieciakom wiele radości. Następnie ozdabiały doniczkę kolorowymi elementami. Powstały bardzo ładne prace, które na pewno ozdobią mieszkania uczniów.

Czytaj więcej...