Klasa V d w teatrze, czyli wycieczka edukacyjna

Wycieczki stanowią ważne dopełnienie edukacji młodych ludzi. Właśnie dlatego nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich chętnie organizują wyjścia i wyjazdy służące wszechstronnemu rozwojowi swych wychowanków.
11 lutego 2020 roku, uczniowie klasy V d odwiedzili Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, by obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród” zrealizowany na podstawie znanej powieści Frances Burnett.

Czytaj więcej...

Klasa 2c w Bajkowej Krainie

W dniu 15 stycznia 2020 roku dzieci z klasy 2 c wraz z wychowawczynią p. Jolą Wielgus oraz p. Justyną Seweryńską i p. Katarzyną Okleką pojechały School busem do Bajkowej Krainy na spotkanie ze Świętym Mikołajem i udały się w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa – wioski, którą zamieszkał Święty Mikołaj. Rozpoczęliśmy wędrówkę od warsztatów plastycznych, które polegały na zdobieniu przepysznych pierników pod czujnym okiem Pani Choinki. Posileni przepysznymi piernikami dzieci miały siłę zwiedzać Mały Zwierzyniec i podglądać życie mieszkających tam zwierząt. Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną Jura Parku i zobaczyliśmy jak miewają się dinozaury.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Bałtowa

09.12.2019r. odbyła się wycieczka do Bałtowa klas 0 i 2B wraz z opiekunami p. Ireną Łucką i p. Małgorzatą Połetek. W planie wycieczki przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Bałtów zmienił się w pięknie wyglądająca zimową krainę.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani przez Panią Mikołajkę, która towarzyszyła nam już do końca dnia oprowadzając po wszystkich miejscach i w ciekawy sposób opowiadając o wszystkim. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych na których, każde z nich ozdabiało swojego pierniczka. Następną atrakcją była wizyta w ,,Krainie Lodu" stworzonej na podstawie bajki Disneya.

Czytaj więcej...

Wyprawa do Majsterkowa

W mroźny, ale słoneczny dzień 11 grudnia 2019r. dzieci z klasy 3 c już po raz trzeci wybrały się na warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Castoramę . W „Majsterkowie” uczniowie pod kierunkiem instruktora - pana Mariusza, rozwijali swoje umiejętności manualne i zainteresowania techniczne. Tym razem łączyli drewniane elementy za pomocą gwoździ. Posługiwanie się młotkiem nie sprawiało dzieciom większej trudności, a niektórzy robili to przecież po raz pierwszy.

Czytaj więcej...

Jak powstaje chleb?

28 listopada 2019r klasa 3d razem ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Połetek wybrała się na wycieczkę do piekarni „Skalski”. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania różnego rodzaju chleba oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Obserwowały drogę bułeczek od chwili gdy, były ciastem, aż do momentu wyjścia z pieca. Pachnące, rumiane wszystkim pobudziły apetyty.

Czytaj więcej...