Klasa 3b na warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso

Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na pytanie poszukali uczniowie klasy 3b podczas zajęć kulinarnych w pizzerii Da Grasso. 1 marca po przybyciu do pizzerii na wszystkich czekały przygotowane stanowiska pracy. Każde dziecko zostało zaopatrzone w czapkę kucharską i fartuszek.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne klasy 1a

14 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1a z wychowawczyniami p.U.Rafałkowską i p.E.Kłos odwiedzili Castoramę. Celem wizyty były warsztaty edukacyjne Majsterkowo. Dzieci pod okiem specjalisty doskonaliły swoje zdolności manualne. Samodzielnie składały i kleiły drewniany stojak i lokomotywę z wagonikiem. Pracowały wytrwale i w skupieniu. Z tym zadaniem poradziły sobie doskonale. Wykonanie modeli sprawiło dzieciakom wiele radości. Następnie ozdabiały doniczkę kolorowymi elementami. Powstały bardzo ładne prace, które na pewno ozdobią mieszkania uczniów.

Czytaj więcej...

Kulig 2d

W piękny zimowy dzień 1.02.2019r. dzieci z klasy II d pod opieką p. Małgorzaty Połetek i p. Doroty Rogozińskiej były na kuligu w Starej Dębowej Woli.
Kulig rozpoczął się przejazdem dużym wozem, do którego były przyczepione małe saneczki. Jazda na nich była naprawdę świetna a las w zimowej szacie wyglądał uroczo. Po takiej przejażdżce wszyscy pobiegli na pobliską górkę. Największą frajdą były zjazdy na foliowych workach wypełnionych sianem.

Czytaj więcej...

W świątecznej scenerii

W ostatnich dniach przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas: 1 b, 1 c, 1 d i 4 f wybrali się do Fabryki Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Już od samego początku wszystkich otoczyła świąteczna atmosfera wystroju wnętrza. W części muzealnej uczniowie mogli podziwiać wiele unikatowych i niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok, którymi ustrojono świąteczne drzewka. Zaraz przy wejściu uwagę zwiedzających zwróciła amerykańska choinka udekorowana ozdobami produkowanymi specjalnie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Podziwiano także dekoracje charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, francuskiego czy norweskiego. Następnie wszyscy udali się do specjalnie przygotowanego stanowiska, by z bliska przyjrzeć się procesowi oraz narzędziom służącym do produkcji bombek.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty w BWA

Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas. Niesie ze sobą wiele miłych i radosnych przeżyć. Ważne jest, aby dzieci zapamiętały te cudowne chwile. Dlatego też, uczniowie klas Ia, Ib i Id pod opieką nauczycielek: B. Buduły, I. Łuckiej, U. Rafałkowskiej i E. Kłos zmierzyli się z tym wyzwaniem i wyruszyli do galerii BWA. Pod kierunkiem przewodnika dzieci obejrzały wystawę różnorodnych prac autorstwa ostrowieckich twórców. Następnym elementem były świąteczne warsztaty plastyczne. Tematem zajęć była choinka - nieodłączny element świąt. Dzieci z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i w miłej atmosferze wykonały prace plastyczno - techniczne. Poszło im świetnie! Ozdobione i błyszczące choineczki zabrały ze sobą do domu.

Czytaj więcej...