Dogoterapia w II a

Do klasy II a integracyjnej zawitał niezwykły gość. Był nim pies-terapeuta Lord wraz ze swoją opiekunką. Był to pokaz zajęć z psem, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi. Dzieci mogły go głaskać, przytulać się do niego jak również podawać mu karmę wskazaną przez opiekunkę. Lord był bardzo cierpliwy, spokojny i chętnie się z każdym bawił. Była to wspaniała zabawa i terapia, która na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Czytaj więcej...

7 d gościnnie na choince w Zespole Szkół Specjalnych

30 stycznia klasa 7D na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. wzięła udział w zabawie karnawałowej.
Zabawa odbywała się w ODK na ul.Wspólnej. Oprócz fantastycznej radosnej zabawy dzieci i ich opiekunów w rytm muzyki pop mogliśmy również skorzystać z poczęstunku, poddać się metamorfozom fryzjerskim przygotowanym przez uczennice ZDZ oraz wziąć udział w konkursach.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa w młodszych klasach.

11 stycznia 2019 roku w ostatnim dniu przed feriami, odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów młodszych klas. Na holu zaroiło się od piratów, rycerzy, kowbojów, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, koty, motyle, biedronki, diabły i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były piękne, barwne a niekiedy przerażające. Niektóre dzieci były nie do poznania. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Najmłodszym uczniom naszej szkoły do tańca przygrywał didżej. W czasie przerwy, dzieci mogły udać się do swoich sal na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom.

Czytaj więcej...

Klasa 1c kulinarnie świętowała Dzień Chłopaka!

Rada Rodziców klasy 1 c z okazji Dnia Chłopca zorganizowała dla dzieci warsztaty kulinarne w pizzerii Da Grasso na ul. Wardyńskiego. Odbyły się one 5 października 2018 r. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w pizzerii, z jakiego kraju pochodzi pizza. Miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w lokalu, a także przy stole podczas posiłku. Dowiedziały się w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy.

Czytaj więcej...

Szalej z nami!

W dniach 2-3 października odbyły się w naszej szkole dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka zorganizowane przez świeżo wybrany Samorząd Uczniowski. Pierwszego dnia bawiły się klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. W dyskotece mogli uczestniczyć również uczniowie spoza szkoły. Natomiast drugiego dnia parkiet opanowały klasy 4-6 szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...