V Festyn Rodzinny w PSP 14

Dnia 6 września, na terenie otaczającym Publiczną Szkołę Podstawową nr 14, odbył się po raz piąty Festyn Rodzinny. Na stałe zapisał się on w kalendarzu naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły dołożyli wszelkich starań, by dzieci i ich rodzice spędzili miło czas oraz mieli do dyspozycji mnóstwo atrakcji. Wszyscy starali się sprawić, by był to czas spędzony miło w naszej szkolnej rodzinie. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia. Było też wesołym pożegnaniem wakacji i powitaniem nowego roku szkolnego. 

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny w 2d

W piękny czerwcowy dzień dzieci z klasy II d razem z wychowawczynią Małgorzatą Połetek i rodzicami wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Januchty”. Tam czekało dla wszystkich wiele atrakcji. Ogromną radość sprawiła dzieciom przejażdżka wozem po leśnych bezdrożach. Po powrocie na miejsce każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce do zabawy. Jedni uskuteczniali szaleństwa w basenie pełnym kolorowych kulek, inni zjeżdżali na dmuchanej zjeżdżalni lub bawili się na drewnianym placu zabaw. Świetną zabawą były rozgrywki z rodzicami w „dwa ognie” czy przeciąganie liny.

Czytaj więcej...

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Spółdzielnia Mieszkaniowa Krzemionki przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 i Publicznym Przedszkolem nr 21 zorganizowała tegoroczne święto wszystkich Dzieci. Piknik odbył się 31 maja na osiedlowym boisku.
Było to bardzo wesołe spotkanie, podczas którego zaserwowano najmłodszym mieszkańcom osiedla, przedszkolakom i uczniom naszej szkoły moc atrakcji. Na płycie boiska wystąpili także uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych i drugoklasistki w tańcu nowoczesnym pod kierunkiem pani Beaty Darnowskiej-Zygoń. Uczennice z klas starszych dały przepiękny koncert pod dyrekcją pani Małgorzaty Nowakowskiej. Nasi nieocenieni nauczyciele wychowania fizycznego zapewnili najmłodszym mnóstwo zabaw i gier podwórkowych.

Czytaj więcej...

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Klasy integracyjne funkcjonujące w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 aktywnie uczestniczyły 9 maja 2019 roku w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Odbyły się one pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak. Klasa 3 a i 3 c zaprezentowały się na scenie podczas pikniku zorganizowanego przy parafii pod wezwaniem Św. Michała. Uczennica klasy 2 a zaprezentowała dwa utwory wokalne. Tam też odbywały się główne uroczystości zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych z okazji tego ważnego dnia.

Czytaj więcej...

Dogoterapia w II a

Do klasy II a integracyjnej zawitał niezwykły gość. Był nim pies-terapeuta Lord wraz ze swoją opiekunką. Był to pokaz zajęć z psem, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi. Dzieci mogły go głaskać, przytulać się do niego jak również podawać mu karmę wskazaną przez opiekunkę. Lord był bardzo cierpliwy, spokojny i chętnie się z każdym bawił. Była to wspaniała zabawa i terapia, która na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Czytaj więcej...