Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Rodzice, Nauczyciele!

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, nasza szkoła pragnie przyłączyć się do zbiórki środków pod hasłem: Na pomoc Ukrainie. Zbiórkę tę przeprowadzamy pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja ta jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami. Mamy nadzieję, że nie pozostaniecie Państwo obojętni na dramat, który ich dotyka. Bardzo prosimy o odzew i wsparcie z Państwa strony, liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.
Jeżeli możecie i chcecie się do nas przyłączyć... zróbmy to razem!

Zbieramy:

• ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach (w tym żywność dla diabetyków, alergików).
  • KOSMETYKI I CHEMIA (środki czystości): żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • ARTYKUŁY PAPIERNICZE DLA DZIECI.
  • POWERBANKI.
  • BATERIE.
  • TERMOSY.
  • Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

Zbiórka będzie trwała do odwołania.
Dary przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 oraz w soboty w godz. 9.00 - 14.00.

Klasy 0 - 3 mogą przynosić ofiarowane rzeczy do p. Edyty Kłos (klasa 1a),
klasy 4 - 6 do p. Elżbiety Orczyk (pedagog szkolny),
klasy 7 - 8 do p. Izabeli Kaszuby (pedagog szkolny)

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostaną obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

Koordynatorki akcji: Krystyna Suska, Elżbieta Orczyk, Edyta Kłos, Izabela Kaszuba