Sukcesy Sportowe

7 maja 2022 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego został rozegrany III Mityng Lekkoatletyczny o puchar prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego w kategorii dziewcząt i chłopców roczniki 2007-2008- 2009.

Nasze Biegaczki na Medal

26 kwietnia 2022 w Rytwianach został rozegrany Finał Świętokrzyskich Igrzysk  Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 430 uczniów z całego województwa. Nasze miasto reprezentowała 42 osobowa grupa zawodników z PSP14 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Medale na Mistrzostwach

Na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. W ostrowieckich zawodach uczestniczyło 192 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

XXII turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Dnia 15.03.2022 r. odbyły się eliminacje powiatowe XXII turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Reprezentanci naszej szkoły spisali się doskonale i po dwóch zwycięstwach nad PSP12 (7:0, 8:1) uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Kielcach.

I Runda Dużej Ligi

19.02.2022 w Staszowie odbyła się I Runda Dużej Ligi. Dla naszych zawodników z klasy 5b i 5d to pierwsze zawody w Dużej Lidze, a mimo to pokazali mistrzowski poziom. Podopieczni trenera Marcina Pilińskiego: Nikola Mikołajek i Maciej Starachowski zostali najlepszymi zawodnikami turnieju w kategorii 12 latków!!!!

Laur Lubelskiego Koziołka

22 stycznia 2022 r pływacy z 5b otworzyli sezon w Lublinie podczas I rundy: "Laur Lubelskiego Koziołka". Pomimo bardzo dużej konkurencji nasi pływacy plasowali się na czołowych miejscach. Świetną formę zaprezentowali: Nikola Mikołajek, Sara Sokół, Dominika Brzezińska, Maja Staniszewska oraz Maciej Starachowski.

Medalowy weekend naszych lekkoatletów

03.10.2021r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Młodzików (do 15 lat).  Złote medale i tytuły Mistrzów Województwa zdobyli:  Anastazja Kaczmarek w biegu na 100m – 13.89s.  oraz 300m – 44.90s

Bieganie na medal

24 września w Kielcach na stadionie lekkoatletycznym został rozegrany finał wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach długich. Nasz młody lekkoatleta Ignacy Kowalski z klasy VI a po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w biegu na 600m wywalczył III miejsce.

Srebro dla PSP nr14

12 października 2021 w Rytwianach odbył się finał Świętokrzyskich igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Po bardzo zaciętej rywalizacji zawodniczki z 14-stki wywalczyły srebrny medal. To bardzo duży sukces dla naszych zawodniczek ponieważ poziom był niezwykle wysoki.