Sukcesy Sportowe

Medalowy weekend naszych lekkoatletów

03.10.2021r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Młodzików (do 15 lat).  Złote medale i tytuły Mistrzów Województwa zdobyli:  Anastazja Kaczmarek w biegu na 100m – 13.89s.  oraz 300m – 44.90s

Bieganie na medal

24 września w Kielcach na stadionie lekkoatletycznym został rozegrany finał wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biegach długich. Nasz młody lekkoatleta Ignacy Kowalski z klasy VI a po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w biegu na 600m wywalczył III miejsce.

Srebro dla PSP nr14

12 października 2021 w Rytwianach odbył się finał Świętokrzyskich igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Po bardzo zaciętej rywalizacji zawodniczki z 14-stki wywalczyły srebrny medal. To bardzo duży sukces dla naszych zawodniczek ponieważ poziom był niezwykle wysoki.

Anastazja Kaczmarek Sportowcem Roku 2020/2021 w PSP nr 14

Anastazja Kaczmarek jest uczennicą klasy VII b. Trenuje lekką atletykę. W roku szkolnym 2020/2021 w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyła 7 złotych medali. Pierwszy sukces odnotowała 19 września w Sandomierzu w biegu na 300m z wynikiem 48s.

Hania Kordos wicemistrzynią województwa

10 czerwca w Rytwianach dzieci z rocznika 2010 i młodsi zmagali się w trójboju lekkoatletycznym. Nasza reprezentacja zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyła 5 miejsca. Reprezentowali nas wśród chłopców: Bontór Karol, Zając Mateusz, Matysiak Alan, Grys Szymon, Jakubowski Miłosz, Jasiński Wiktor, Zieliński Maciej.

Złoto i srebro dla PSP 14

11 czerwca w Rytwianach odbył się finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym, który obejmował bieg na 60 m skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m dziewczęta, 1000 m. chłopcy. Zawodniczki z naszej szkoły okazały się być bezkonkurencyjne.

Pierwszy Mityng lekkoatletyczny

19 czerwca odbył się I Mityng Lekkoatletyczny Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody rozegrano na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Żeromskiego. Startowali w nim uczniowie z rocznika 2006-2007.

Osiem medali dla czternastki

18 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce od rocznika 2010 do 2006. W zawodach wzięło udział około 500 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowało 24 zawodników.