Młodzi, wielcy sportowcy!

10 czerwca na obiektach sportowych PSP nr 14 odbyły się mistrzostwa Ostrowca Św. w trójboju lekkoatletycznym dzieci z rocznika 2008 i młodsze. Nasza szkoła startowała dwoma zespołami dziewcząt. Pierwszy zespół wystąpił w składzie: Beata Woźniak, Dominika Karwacka, Sylwia Osowska, Roksana Głąbień - kl. Vc, Julia Sikora - kl. Vb. Drugi zespół reprezentowały: Karolina Adamiec - Vc, Maja Brzyszcz, Klaudia Czesna, Patrycja Wróbel - Ve, Zuzanna Zagraj - IVg. Wszystkie zawodniczki biegały 60metrów, skakały w dal i rzucały piłeczką palantową. Pierwszy zespół odniósł bezapelacyjne zwycięstwo, drugi uplasował się na piątym miejscu.

 

17 czerwca, w Rytwianach, rozegrane zostały zawody Finałowe Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Trójboju. Wzięły w nim udział: Beata Woźniak, Dominika Karwacka, Sylwia Osowska, Karolina Adamiec- kl. Vc, Zuzanna Zagraj- kl. IVg. Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji nasze sportsmenki wywalczyły II miejsce uzyskując 641 punktów. Bardzo niewiele brakło nam do pierwszego miejsca, które po raz kolejny zgarnęła PSP nr 33 w Kielcach z wynikiem 659 punktów. Wielka szkoda, że z przyczyn losowych nie udało nam się wystąpić w takim składzie jak na mistrzostwach Ostrowca, bo wtedy z pewnością mielibyśmy zwycięstwo.   Ogromną niespodzianką było jednak zdobycie tytułu najlepszej zawodniczki przez Dominikę Karwacką, która zgromadziła 177 punktów. Piłeczkę palantową posłała na odległość 32,5 m., w skoku w dal uzyskała wynik 3,88 m., 60 metrów pobiegła w czasie 9,08 s. Ceremonii dekoracji dokonał Wójt Gminy w Rytwianach oraz Prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pani Alicja Stradomska. Naszym zawodniczkom gratulacje złożyła także Dyrekcja Szkoły i Sportowiec Roku Natalia Żywczyk.    Do zawodów dzieci przygotowała E. Ozdoba.

 

  • mlodzi_wielcy
  • mlodzi_wielcy_2
  • mlodzi_wielcy_3
  • mlodzi_wielcy_4
  • mlodzi_wielcy_5
  • mlodzi_wielcy_6
  • mlodzi_wielcy_7
  • mlodzi_wielcy_8
  • mlodzi_wielcy_9