Na pożegnanie gimnazjum!

W dniach 11-12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach zostały rozegrane Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce.
Wspaniałą, sportową postawę zaprezentowała Natalia Żywczyk, która po raz kolejny pokazała, że w naszym okręgu nie ma sobie równych. W biegu na 100 m. uzyskała czas 12,69, druga zawodniczka przekroczyła linię mety z czasem 13,32. Tydzień wcześniej na mitingu w Stalowej Woli Natalia osiągnęła wynik 12,35 i zdobyła minimum kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu.

Bieg na 300 metrów, którego bardzo się bała, udowodnił, że jest w doskonałej formie. Na mecie odnotowano wynik 41,98. Druga zawodniczka dobiegła z czasem 43,56. Zdeklasowała rywalki. Miejsce na podium przypadło też Karinie Śmiech z kl. IIIb, która wywalczyła III miejsce w skoku wzwyż. Bardzo dobry występ odnotowali również Michał Surmański z kl. IIId i Aleksy Jędrych z kl.IIIb. W biegach eliminacyjnych uzyskali awans do finału, w którym uplasowali się na V i VII miejscu. Gratulujemy naszym, wspaniałym sportowcom. Dyrekcja i nauczyciele PSP nr 14.