Sportowiec Roku 2018/2019

Natalia Żywczyk - trenuje lekką atletykę, jest aktualną rekordzistką szkoły w biegu na 100m z wynikiem 12,35 s, 200m wynik 25,57 s i 300m z wynikiem 41,3 s oraz Mistrzynią województwa i makroregionu na tych dystansach.
W powiatowych, sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt 10x 800 metrów, biegnąc na 10 zmianie przyjęła pałeczkę na szóstym miejscu, a dobiegła do mety oczywiście jako pierwsza.
Do udziału w Mistrzostwach Ostrowca w lekkiej atletyce zachęcała koleżanki aby wspólnie ostatni raz zdobyć zwycięski puchar dla naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Młodzi, wielcy sportowcy!

10 czerwca na obiektach sportowych PSP nr 14 odbyły się mistrzostwa Ostrowca Św. w trójboju lekkoatletycznym dzieci z rocznika 2008 i młodsze. Nasza szkoła startowała dwoma zespołami dziewcząt. Pierwszy zespół wystąpił w składzie: Beata Woźniak, Dominika Karwacka, Sylwia Osowska, Roksana Głąbień - kl. Vc, Julia Sikora - kl. Vb. Drugi zespół reprezentowały: Karolina Adamiec - Vc, Maja Brzyszcz, Klaudia Czesna, Patrycja Wróbel - Ve, Zuzanna Zagraj - IVg. Wszystkie zawodniczki biegały 60metrów, skakały w dal i rzucały piłeczką palantową. Pierwszy zespół odniósł bezapelacyjne zwycięstwo, drugi uplasował się na piątym miejscu.

Czytaj więcej...

Na pożegnanie gimnazjum!

W dniach 11-12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach zostały rozegrane Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce.
Wspaniałą, sportową postawę zaprezentowała Natalia Żywczyk, która po raz kolejny pokazała, że w naszym okręgu nie ma sobie równych. W biegu na 100 m. uzyskała czas 12,69, druga zawodniczka przekroczyła linię mety z czasem 13,32. Tydzień wcześniej na mitingu w Stalowej Woli Natalia osiągnęła wynik 12,35 i zdobyła minimum kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu.

Czytaj więcej...

KRÓLOWA SPORTU TRIUMFUJE!

14 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w lekkiej atletyce, zwanej „KRÓLOWĄ SPORTU”. Nasze zawodniczki wywalczyły aż 8 medali w różnych konkurencjach.
Rocznik 2008 i młodsze: Beata Woźniak Vc – I m. w skoku w dal, IIIm. w biegu na 60m. Julia Sikora Vb – II m. w biegu na 60m. Dominika Karwacka Vc – II m. w skoku wzwyż, II m. w rzucie piłeczką palantową. Sylwia Osowska Vc – III m. w skoku wzwyż.  
Rocznik 2006 -2007: Wiktoria Rzońca Vb – II m. w skoku wzwyż. Martyna Baranowska VIb – II m. w rzucie piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

W JEDNOŚCI SIŁA

5-7 czerwca na boisku przy SMS odbyły się Mistrzostwa Ostrowca w lekkiej atletyce rocznik 2003-2005. Po raz ostatni klasy VII, VIII i III gimnazjum startowały jako jedna drużyna. Zawodniczki z naszej szkoły były nie do pokonania. W klasyfikacji drużynowej wywalczyły I miejsce. Indywidualnie niemalże w każdej konkurencji mieliśmy medal.

Czytaj więcej...