Ogłoszenie

 

Od 1 września w naszej szkole będą funkcjonowały trzy wejścia do budynku:

  1. Uczniowie klas 0-III wchodzą wejściem głównym.
  2. Uczniowie uczący się w pawilonach D i E wchodzą wejściem od strony świetlicy szkolnej.
  3. Uczniowie uczący się w pawilonach A i B wchodzą do szkoły wejściem przez szatnię byłego gimnazjum.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego klasy 0-I i klasy IV wchodzą od strony Podwórka Nivea bezpośrednio do hali sportowej.

Pozostałe klasy wchodzą do budynku wg powyższego przydziału.

 

_____________________________

Goethe Zertifikat A1 Fit in Deutsch 1- certyfikaty z języka niemieckiego

Z radością informujemy, że w dniu 11 czerwca troje uczniów naszej szkoły uzyskało certyfikat z języka niemieckiego Fit in Deutsch 1 potwierdzający znajomość języka na poziomie A1. Warto również nadmienić, iż na certyfikacie otrzymali najwyższą ocenę- bardzo dobrą. Są to: Antoni Karbowniczak z klasy 3 d, Aleksandra Górniak z klasy 3 b, Martyna Spychaj z klasy 3 f .

Czytaj więcej...

SUKCES OLI I WIKTORII z klasy VIIIb

Dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Duda i Wiktoria Sadowska zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu „Letnia Szkoła Fizyki” ogłoszonego i realizowanego przez Uniwersytet Warszawski. Projekt służy poszerzaniu wiedzy z zakresu przyrody i fizyki, rozwijaniu zainteresowań i zdolności oraz pobudzeniu aktywności edukacyjnej dzieci i młodzieży. Jest on adresowany do najzdolniejszych uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski i będzie realizowany na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny konkurs matematyczny Łamigłowa

W poniedziałek 20 maja 2019 roku odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Łamigłowa w którym wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowca Świętokrzyskiego. Trzyosobowe, szkolne drużyny miały do rozwiązania dziesięć zadań. Na wykonanie każdego zadania uczniowie mieli 5 minut. Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnością logicznego myślenia i sprawnością rachunkową.

Czytaj więcej...

Szóstoklasiści w roli twórców filmowych

W I semestrze bieżącego roku szkolnego klasa 6c wraz z wychowawcą brała udział w programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Działaniem podsumowującym projekt było stworzenie krótkiego filmiku promującego wybrane przez uczniów wartości. Film ten wziął udział w konkursie, na który wpłynęło ponad 150 prac z całej Polski. Starania naszych szóstoklasistów przyniosły doskonały efekt, gdyż klasowy filmik pt. „Wartości są najważniejsze” został uznany za jedną z ciekawszych prac i zdobył wyróżnienie.

Czytaj więcej...