Szóstoklasiści w roli twórców filmowych

W I semestrze bieżącego roku szkolnego klasa 6c wraz z wychowawcą brała udział w programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Działaniem podsumowującym projekt było stworzenie krótkiego filmiku promującego wybrane przez uczniów wartości. Film ten wziął udział w konkursie, na który wpłynęło ponad 150 prac z całej Polski. Starania naszych szóstoklasistów przyniosły doskonały efekt, gdyż klasowy filmik pt. „Wartości są najważniejsze” został uznany za jedną z ciekawszych prac i zdobył wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Złoci Medaliści Mistrzostw Województwa

Natalia Żywczyk i Mateusz Monte złotymi medalistami Mistrzostw Województwa.
W Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce rocznik 2002-2004 Natalia Żywczyk w biegu na 100m z wynikiem 12,92s wywalczyła Im i obroniła tytuł Mistrzyni Województwa z poprzedniego roku, a w skoku w dal zajęła II m z wynikiem 4,63m. Mateusz Monte w tych zawodach wywalczył II m w rzucie dyskiem . Tuż za podium na IVm w biegu na 200m ppł uplasował się Michał Surmański.

Czytaj więcej...

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Martyna Kędra, uczennica kl 3f została finalistką Programu FLEX– Future Leaders Exchange Program i wyjedzie na roczne stypendium do Stanów Zjednoczonych. Jest jedną z czterdziestu dwóch osób, która zamieszka u amerykańskiej rodziny i uczęszczać będzie do amerykańskiej szkoły. Uczestnicy programu są „ambasadorami swoich krajów”, którzy maja również możliwość dzielenia się swoja kulturą oraz dziedzictwem narodowym.

Czytaj więcej...

III Edycja Konkursu Języka Angielskiego The Best English Speaker

W dniu 07.06 2018 odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu języka angielskiego The Best English Speaker. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była pani mgr Ewa Gawłowska- nauczycielka języka angielskiego. Współorganizatorami konkursu byli pani mgr Małgorzata Urbańska- nauczycielka historii oraz pan mgr Janusz Barański-nauczyciel języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy prac plastycznych „Dzieci mówią stop przemocy”.

1 grudnia w kinie Etiuda odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych „Dzieci mówią stop przemocy”. Zaprezentowano na nim ponad 250 prac plastycznych dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjów. Zostały one wykonane i zaprezentowane w ramach kampanii społecznej „Biała wstążka”.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Świat robotyki