Szóstoklasiści w roli twórców filmowych

W I semestrze bieżącego roku szkolnego klasa 6c wraz z wychowawcą brała udział w programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Działaniem podsumowującym projekt było stworzenie krótkiego filmiku promującego wybrane przez uczniów wartości. Film ten wziął udział w konkursie, na który wpłynęło ponad 150 prac z całej Polski. Starania naszych szóstoklasistów przyniosły doskonały efekt, gdyż klasowy filmik pt. „Wartości są najważniejsze” został uznany za jedną z ciekawszych prac i zdobył wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 10.01.2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. IV-V z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych".

Czytaj więcej...

Złoci Medaliści Mistrzostw Województwa

Natalia Żywczyk i Mateusz Monte złotymi medalistami Mistrzostw Województwa.
W Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce rocznik 2002-2004 Natalia Żywczyk w biegu na 100m z wynikiem 12,92s wywalczyła Im i obroniła tytuł Mistrzyni Województwa z poprzedniego roku, a w skoku w dal zajęła II m z wynikiem 4,63m. Mateusz Monte w tych zawodach wywalczył II m w rzucie dyskiem . Tuż za podium na IVm w biegu na 200m ppł uplasował się Michał Surmański.

Czytaj więcej...

"Zakochaj się w lekkiej atletyce"

Grupa uczniów z klas IV - VI, pod opieką Pani Elżbiety Ozdoby, realizujących Program "Lekkoatletyka dla Każdego" wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na film p.t. "Zakochaj się w lekkiej atletyce". Film trwa 90 sekund. Biorą w nim udział 32 osoby. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła nasz film i przyznała dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki, a dla szkoły sprzęt sportowy. Ogromne gratulacje dla uczestników filmu, szczególnie dla głównej bohaterki, Wiktorii Rzońcy z klasy V b.
Wielkie podziękowania dla kamerzysty i montażystów nagrania: Wiktora i Mateusza Czupryńskich z klasy III a oraz Mateusza Ignacaka z klasy III b. Film był nagrywany w sobotę w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Elżbieta Ozdoba.

Spektakl w kinie Etiuda

Dnia 11 maja przedstawiciele gimnazjalnych klas trzecich i klasy 2 e wybrali się pod opieką p. Alicji Opałki do kina Etiudy, aby wziąć udział w niezwykle interesującym przedstawieniu opowiadającym o życiu polskiej bohaterki - Ireny Sendlerowej, pod tytułem „Musiałam im pomóc…”. Przygotowany przez Szkołę Podstawową w Częstocicach spektakl już od pierwszych chwil wzbudzał ogromne emocje – zaciekawienie, podekscytowanie, ale też i radość lekko przeplataną pewnym szokiem, gdyż nieczęsto spotykamy się tak prawdziwie z teatrem. W kompletnej ciszy oraz z nadzwyczajnym zaintrygowaniem oglądaliśmy sztukę, która nad wyraz umiejętnie łączyła aktorstwo, taniec, fotografię i śpiew.

Czytaj więcej...