Pisanki, pisanki…

Święta Wielkanocne coraz bliżej z tej okazji uczniowie klasy 2d razem z wych. Małgorzatą Połetek uczestniczyli w świątecznych warsztatach przeprowadzonych przez mamę jednego z uczniów p. Iwonę Sudewicz. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nową dla nich techniką zdobienia przedmiotów – decoupage. Po obejrzeniu prezentacji pokazującej kolejne etapy tej efektownej techniki wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali sie do pracy, aby ozdobić wielkanocne jajko. Zadanie było trudne i wymagało dużo pracy.

Najpierw należało wyrwać świąteczne motywy z papierowej serwetki, nakleić tak, aby zapełnić całą powierzchnię jajka a na końcu polakierować przezroczystym lakierem. Powstało wiele wspaniałych pisanek, każda inna i niepowtarzalna. Również zaproszone mamy wykazały się dużą kreatywnością i chęcią pomocy. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Dla całej grupy było to pierwsze spotkanie z tą sztuką dekorowania przedmiotów, ale tak wszystkim się spodobało, że poprosiliśmy mamę Marcina o kolejne takie zajęcia.

• pisanki
  • pisanki_10