FERIE ZIMOWE z plastyką

23 i 24 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie klas I - VI z PSP 14 oraz uczennica klasy 6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych.

Dzieci lubią rysować, malować, lepić – o tym każdy wie. Uczeń rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzę. Stworzenie czegoś własnymi rękami daje im wiele zadowolenia i jest źródłem radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy. Sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych są najważniejszymi elementami ekspresji plastycznej.
Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe. Uczniowie wesoło i twórczo bawili się podczas warsztatów plastycznych, bardzo podobały im się zaproponowane techniki malarskie, rysunkowe, kiriorigami i origami. Efektem dwudniowych spotkań twórczych były piękne prace, które dzieci zabrały do domu na pamiątkę, a pani Jola uhonorowała wszystkich szóstkami z plastyki. Uczestnikami zajęć byli: Agatka Maj– 1c, Szymon Grys-2d, Patrycja Kaniszewska -3a, Amelia Gąsior – 4b, Helena Kłonica – 4e, Jakub Kwiecień – 4e, Nikola Mazur – 4e, Natalia Maj – 6b i uczennica z kl. 6 Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego.

• ferie
  • ferie_10