Pisanki, pisanki…

Święta Wielkanocne coraz bliżej z tej okazji uczniowie klasy 2d razem z wych. Małgorzatą Połetek uczestniczyli w świątecznych warsztatach przeprowadzonych przez mamę jednego z uczniów p. Iwonę Sudewicz. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nową dla nich techniką zdobienia przedmiotów – decoupage. Po obejrzeniu prezentacji pokazującej kolejne etapy tej efektownej techniki wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali sie do pracy, aby ozdobić wielkanocne jajko. Zadanie było trudne i wymagało dużo pracy.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE z plastyką

23 i 24 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie klas I - VI z PSP 14 oraz uczennica klasy 6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych.

Czytaj więcej...

Robimy z przedszkolakami prezenty dla mamy.

Na początku czerwca uczniów klasy 3a odwiedziła grupa zaprzyjaźnionych przedszkolaków z przedszkola nr 21. Podczas spotkania dzieci przygotowywały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. W trakcie wykonywania prac plastycznych młodszym kolegom pomagali starsi uczniowie. Święto, które miało nadejść było pretekstem do rozmów na temat tego, w jaki sposób dzieci okazują uczucia swoim mamom. Przedszkolaki bardzo chętnie się wypowiadały, zaśpiewały także piosenkę, którą zadedykowały uczniom klasy 3a. Podczas spotkania panowała bardzo miła atmosfera, laurki zostały pięknie wykonane a maluchy w dobrych humorach powróciły do swojego przedszkola.

Czytaj więcej...

Najmłodsi świętują 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej ostatni tydzień przed 11 listopada przebiegał w sposób szczególny. Nauczycielki podczas zajęć, podtrzymując kultywowanie polskich tradycji, przybliżały dzieciom wydarzenia z historii Polski, które 100 lat temu doprowadziły naszą ojczyznę do odzyskania niepodległości. Uczniowie oglądali prezentacje i filmy dotyczące najistotniejszych momentów dotyczących historii naszej ojczyzny, wykazali się wspaniałą znajomością „Katechizmu polskiego dziecka” oraz polskich symboli narodowych. W tych dniach pamiętano również o patronie szkoły – Orlętach Lwowskich – najmłodszych obrońcach polskości, którzy w różny sposób włączali się do walki na okupowanej przez zaborcę ziemi.

Czytaj więcej...

II Świąteczne Warsztaty Kulinarne.

Już po raz drugi w tym roku szkolnym, w klasie 2a odbyły się warsztaty kulinarne. Tematycznie związane były ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podczas zajęć, uczniowie pod okiem wychowawców i rodziców wałkowali piernikowe ciasto a następnie z pomocą foremek wycinali zajączki, baranki, motylki, kurczaki, jajeczka oraz kwiatki. Po upieczeniu, pędzelkiem nakładali na ciastka kolorowy lukier i różne dekoracje.

Czytaj więcej...