Dzień Seniora w ODS Malwa

18 października w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” odbyły się uroczystości z okazji Dnia Seniora. Zorganizowane zostały one przez Radę Osiedla Stawki oraz pracowników „Malwy”. Uroczystości otworzyła przewodnicząca Rady Osiedlowej p. Halina Kapusta, która przywitała przybyłych gości. Następnie głos zabrał radny Rady Miasta pan Stanisław Choinka, który przekazał przybyłym gościom życzenia od Prezydenta Miasta pana Jarosława Górczyńskiego, w-ce przewodnicząca Rady miasta Joanna Pikus oraz radni Dariusz Kaszuba i Jerzy Wrona. Wśród zaproszonych gości na Sali był prezes ZUO p. Marek Nowak. Sala pękała w szwach od tłumnie przybyłych Seniorów. Po oficjalnej części przyszła kolej na występy artystyczne.

Czytaj więcej...

Pisanki, pisanki…

Święta Wielkanocne coraz bliżej z tej okazji uczniowie klasy 2d razem z wych. Małgorzatą Połetek uczestniczyli w świątecznych warsztatach przeprowadzonych przez mamę jednego z uczniów p. Iwonę Sudewicz. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nową dla nich techniką zdobienia przedmiotów – decoupage. Po obejrzeniu prezentacji pokazującej kolejne etapy tej efektownej techniki wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali sie do pracy, aby ozdobić wielkanocne jajko. Zadanie było trudne i wymagało dużo pracy.

Czytaj więcej...

Najmłodsi świętują 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej ostatni tydzień przed 11 listopada przebiegał w sposób szczególny. Nauczycielki podczas zajęć, podtrzymując kultywowanie polskich tradycji, przybliżały dzieciom wydarzenia z historii Polski, które 100 lat temu doprowadziły naszą ojczyznę do odzyskania niepodległości. Uczniowie oglądali prezentacje i filmy dotyczące najistotniejszych momentów dotyczących historii naszej ojczyzny, wykazali się wspaniałą znajomością „Katechizmu polskiego dziecka” oraz polskich symboli narodowych. W tych dniach pamiętano również o patronie szkoły – Orlętach Lwowskich – najmłodszych obrońcach polskości, którzy w różny sposób włączali się do walki na okupowanej przez zaborcę ziemi.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE z plastyką

23 i 24 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie klas I - VI z PSP 14 oraz uczennica klasy 6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych.

Czytaj więcej...

Robimy z przedszkolakami prezenty dla mamy.

Na początku czerwca uczniów klasy 3a odwiedziła grupa zaprzyjaźnionych przedszkolaków z przedszkola nr 21. Podczas spotkania dzieci przygotowywały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. W trakcie wykonywania prac plastycznych młodszym kolegom pomagali starsi uczniowie. Święto, które miało nadejść było pretekstem do rozmów na temat tego, w jaki sposób dzieci okazują uczucia swoim mamom. Przedszkolaki bardzo chętnie się wypowiadały, zaśpiewały także piosenkę, którą zadedykowały uczniom klasy 3a. Podczas spotkania panowała bardzo miła atmosfera, laurki zostały pięknie wykonane a maluchy w dobrych humorach powróciły do swojego przedszkola.

Czytaj więcej...