FERIE ZIMOWE pod hasłem różnorodnych aktywności

W naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój dziecka nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale także w dni wolne od nauki. W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły. Codziennie w pierwszym tygodniu ferii w dniach 27 – 31 stycznia 2020 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00 można było atrakcyjnie i ciekawie spędzić czas pod okiem nauczycieli – trenerów.
Każdy dzień był zaplanowany, można było wziąć udział w zajęciach o charakterze plastycznym, tanecznym i sportowym.

Czytaj więcej...

Świąteczne zajęcia plastyczne z udziałem rodziców w klasie 1 c

Grudzień to miesiąc szczególny, czas, gdy na zajęciach dominuje tematyka świąteczna. Uczniowie klasy 1 c wykonywali różne prace plastyczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia: aniołki, choinki, gwiazdki, itp. Chcąc włączyć rodziców w świąteczny czas podejmowanych działań wychowawczyni Jolanta Bugajska 18 grudnia zorganizowała zajęcia plastyczne z ich udziałem. Pierwszym etapem było pomalowanie farbami plakatowymi podwójnego szablonu choinki wyciętego z grubej tektury i złożenie go na przestrzenne drzewko. Następnie na nim naklejano różne błyszczące ozdoby przygotowane przez mamy.

Czytaj więcej...

Bombki, bombeczki

16 grudnia 2019r. w klasie 3d odbyły się zajęcia otwarte, podczas których dzieci ozdabiały bombki techniką decoupage. Warsztaty odbyły się pod kierunkiem p. Iwony Sudewicz, mamy jednego z uczniów z klasy 3d. W zajęciach oprócz dzieci, licznie uczestniczyły zaproszone mamy, rodzeństwo, tatusiowie i p. dyrektor Jolanta Klauzińska. Pani Iwonka w bardzo przystępny sposób zdradzała krok po kroku tajniki decoupage, czyli metody zdobniczej, polegającej na przyklejaniu wzoru z papierowej serwetki a następnie lakierowaniu go, tak aby wyglądał jak namalowany. Warsztaty ozdabiania bombek choinkowych wyzwoliły w dzieciach mnóstwo kreatywności i niepowtarzalnych pomysłów.

Czytaj więcej...

Matematyczna Choinka od uczniów klas 0-3

W tym roku dzieci wspólnie ubierały Matematyczną Choinkę w ramach projektu „Matematyka na co dzień”. Była to prezentacja klas 0-3.
W ubraniu choinki brały udział całe klasy. Każde dziecko umieściło na choince stojącej na holu klas młodszych własnoręcznie wykonaną podczas zajęć ozdobę. Pomysły dzieci były przeróżne - cyfrowe bombki, łańcuchy, bryły inne ozdoby z figur geometrycznych.
Za udział w projekcie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
Organizatorkami były panie: Beata Darnowska - Zygoń i Jola Wielgus.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w ODS Malwa

18 października w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” odbyły się uroczystości z okazji Dnia Seniora. Zorganizowane zostały one przez Radę Osiedla Stawki oraz pracowników „Malwy”. Uroczystości otworzyła przewodnicząca Rady Osiedlowej p. Halina Kapusta, która przywitała przybyłych gości. Następnie głos zabrał radny Rady Miasta pan Stanisław Choinka, który przekazał przybyłym gościom życzenia od Prezydenta Miasta pana Jarosława Górczyńskiego, w-ce przewodnicząca Rady miasta Joanna Pikus oraz radni Dariusz Kaszuba i Jerzy Wrona. Wśród zaproszonych gości na Sali był prezes ZUO p. Marek Nowak. Sala pękała w szwach od tłumnie przybyłych Seniorów. Po oficjalnej części przyszła kolej na występy artystyczne.

Czytaj więcej...