Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki., a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć.

Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach akcji biblioteka szkolna w tym dniu zorganizowała głośne czytanie dla uczniów klas 0-III. Prozę Janiny Porazińskiej czytały panie dyrektor oraz uczniowie z klasy 7b i 7c.
Uczennice Nadia Wrona z klasy 2c oraz Kornelia Sadowska z klasy 7b reprezentowały naszą szkołę podczas obchodów tego święta zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.