Świetlica Szkolna

Świetlica szkolna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 jest otwarta, przyjazna, kolorowa i wesoła. Wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 6.45 – 16.15.
Dzieci mają do dyspozycji trzy sale. Jedna z nich przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych z klas 0-I. Wyposażona w wygodne kanapy i pufy służące do relaksu, rzutnik multimedialny i ekran oraz gry i zabawki dydaktyczne. Druga sala przeznaczona jest do zajęć z dziećmi starszymi, z klas II-III. Wyposażona w 9 stanowisk komputerowych oraz odpowiednie do wieku dzieci, gry planszowe i zabawki. Trzecia sala – bawialnia, przeznaczona do gier i zabaw integracyjnych. Wyposażona w duże, miękkie klocki piankowe, pozwalające na twórcze zabawy, tory przeszkód i relaks. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, dzieci korzystają z placu zabaw oraz obiektów sportowych na zewnątrz.
Świetlica oferuje swoim podopiecznym szereg zajęć: plastyczne, czytelnicze, sportowe, muzyczne, a nawet językowe. Organizowane są liczne konkursy, podczas których dzieci prezentują swoje zdolności i talenty. Dzieci mają możliwość odrobienia lekcji (pomocą służą wychowawczynie) oraz wspólnej zabawy. W naszej świetlicy stajesz się plastykiem, odkrywcą, badaczem, projektantem mody, przyjacielem, marzycielem, czytelnikiem.
Nasza świetlica, to miejsce ciekawe – tu znajdziesz przyjaźń, relaks i zabawę.


Drukuj