Przeczytaj

11
22

Jak efektywnie uczyć się w domu?

1. Zaplanuj sobie czas na naukę.

Jest to kluczowa sprawa: w jakich godzinach masz czas tylko na naukę i nic nie może cię wtedy rozpraszać. To ty musisz o to zadbać i wszelkie rozpraszające cię bodźce musisz usunąć. Zacznij od przejrzenia materiału, który chcesz opanować. Jeśli trzeba, podziel go na mniejsze części i ucz się po kolei, zgodnie z planem.

2. Zadbaj o korzystne otoczenie.

– dobre oświetlenie,

– odpowiednia temperatura pomieszczenia,

– usunięcie rozpraszających czynników,

– pomyśl, co może poprawić twoją koncentrację,

– świeże powietrze w pokoju (regularnie wietrz swój pokój) ,

– nie ucz się na leżąco, do siedzenia wybieraj wygodne krzesło, wyprofilowane, o odpowiedniej wysokości,

– odłącz media, TV, radio, wyloguj się z portali społecznościowych i komunikatorów.

Czytaj więcej...

Kartka dla Medyka

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji pt:"Kartka dla Medyka". Chodzi o to, aby wykorzystać czas wolny i umiejętności na stworzeniu kartki/ rysunku z podziękowaniami/ życzeniami za trudną pracę pracowników służby zdrowia i ich poświęcenie. Będzie to znak jak bardzo doceniamy i jesteśmy wdzięczni za to, co dla nas robią.

Czytaj więcej...

Akcja "Kartka dla Medyka"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji pt. „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka.

To nasza symboliczna forma podziękowania dla wszystkich pracowników służby ochrony zdrowia na świecie i w Polsce, którzy każdego dnia ryzykują swoim zdrowiem, by walczyć o nasze życie. Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. To także pracownicy sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy czy przewoźnicy.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Czytaj więcej...