Dziś jest:

Wtorek
27 stycznia 2015

Imieniny obchodzą:
Angelika, Ilona, Jan Chryzostom, Julian

Do końca roku zostało
339 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieCenna lekcja historii w klasie 0a i 3c PDF Drukuj Email

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego własna! Pod takim hasłem 7 listopada 2014 r.,  wychowawczynie klasy 0a – p. Eliza Adamska i klasy 3c – p. Jolanta Wielgus w ostatnim dniu nauki, poprzedzającym zbliżające się uroczystości upamiętniające 11 listopada,  zorganizowały zajęcia patriotyczne dla swoich wychowanków. 11 listopada  - dzień odzyskania przez Polskę niepodległości, to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Niepodległość – to trudne słowo dla małego dziecka. Jak umiejętnie i zrozumiale pokazać dzieje Polski od zaborów do wyzwolenia? W tym celu dzieci obejrzały prezentację multimedialną pod nazwą „Ojczyzna swoja każdemu najmilsza - 11 listopada ważna data w historii Polski”. Poprzez wizualizację wydarzeń nauczycielki przybliżyły dzieciom ten niezwykle ważny moment w dziejach naszej Ojczyzny, tragedię rozbiorów i nadzieję powstań, skłoniły do zadumy nad darem wolności i odpowiedzialności za tę wolność.

Więcej…
 
Bombowa wycieczka. PDF Drukuj Email

„Bombowa” nie tylko dlatego, że odbyła się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie lecz również dlatego, że była niezwykle atrakcyjna dla uczniów klasy II a i II c. Atrakcje zaczęły się w chwili, gdy dzieci przekroczyły próg fabryki. Widok rozświetlonej bożonarodzeniowymi dekoracjami sali wywołał okrzyk zachwytu. Oglądając z przewodnikiem kolejne ekspozycje, dzieci podziwiały unikatowe i niepowtarzalne dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe z całego świata i z różnych epok. Mogły kolejno zaobserwować proces powstawania bombki oraz sposób jej ozdabiania. Zwiedzanie zakończyły warsztatami, podczas których pomalowały swoją bombkę.

Więcej…
 
Tym którzy odeszli. PDF Drukuj Email

Jak co roku, również i teraz, w dniach poprzedzających Święto Zmarłych, dzieci z klas 0-III odwiedziły Pomnik Powstańców 1863, który znajduje się na ul. Hubalczyków, niedaleko naszej szkoły. Pomnik stanął w miejscu, gdzie przed laty mieścił się powstańczy szpital polowy. Trafiali do niego ranni w walkach o wolność naszego kraju żołnierze. Tu też często umierali. Pomnik przypomina tamte czasy. Postawiono go aby oddać hołd wszystkim tym, którzy w latach 1863-1864 oddali życie za Ojczyznę.

Więcej…
 
Halloweenowe klimaty w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.

Więcej…
 
Współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2013/2014. PDF Drukuj Email

24 października  w Wojewódzkim Domy Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie włodarzy Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego z przedstawicielami szkół oraz samorządów lokalnych z naszego województwa. Jego głównym celem było wyróżnienie szkół za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2013/2014.

Z ponad 540 szkół województwa świętokrzyskiego we współzawodnictwie brało udział 320, z czego 123 zostały sklasyfikowane. W kategorii szkół podstawowych nasza szkoła zajęła VIII miejsce. Jest to kolejny sukces naszych młodych sportowców i ich opiekunów: Katarzyny Marynowskiej, Sławomira Góry, Andrzeja Jeruzala, Cezarego Mirskiego i Mariusza Staweckiego.

Więcej…
 
Czternastka w Ogólnopolskim Finale V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. PDF Drukuj Email

W dniach 15-18 października 1014 roku drużyna ,,PSP nr 14 Ostrowiec Świętokrzyski” pod opieką S.Góry i A.Jeruzala reprezentowała województwo świętokrzyskie w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Warszawie. Udział reprezentacji ,,czternastki” w tej prestiżowej imprezie był możliwy dzięki zdobyciu I miejsca w eliminacjach szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w kategorii wiekowej 10-11 lat.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 29