Dziś jest:

Wtorek
26 maja 2015

Imieniny obchodzą:
Filip, Marianna, Paulina, Wilhelmina

Do końca roku zostało
220 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWiosennie w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email

Chociaż jeszcze zima kalendarzowa trwa, z naszej świetlicy odeszła już na dobre. Wszystko to, za sprawą wiosennego wystroju, gazetek i tematycznych zajęć plastycznych. Wszyscy czekamy na nią z niecierpliwością, dlatego już teraz wiosenny nastrój zagościł w naszej świetlicy. Prace są kolorowe, z wiosennymi motywami. Czytamy radosne przysłowia i wierszyki. W ten sposób chcemy zaczarować zimę i pożegnać się z nią do przyszłego roku.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Dzień otwarty w Czternastce PDF Drukuj Email

 

4 marca w PSP nr 14 po raz kolejny, odbył się dzień otwarty. Od godziny 16.00 można było obejrzeć szkołę. Goście przybyli znacznie wcześniej i z niecierpliwością oczekiwali chwili, kiedy zostaną otwarte sale lekcyjne.  Największą grupę wśród zwiedzających stanowili rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych oraz zerowych i hol edukacji wczesnoszkolnej zapełnił się najwcześniej. Rodzice oraz dzieci mieli okazję nie tylko wejść do sal lekcyjnych, ale również skorzystać z wielu atrakcji. Nauczanie początkowe w „Czternastce” dysponuje licznymi pomocami do wspomagania rozwoju dzieci, które zostały pozyskane z projektów unijnych. Maluchy mogły więc pograć w różne gry edukacyjne, poćwiczyć paluszki w ćwiczeniach manualnych, zgłębić sekrety elektroniki budując z gotowych elementów układy. Wszystkie zajęcia prowadzone były pod kierunkiem nauczycieli i starszych kolegów z klas II i III, którzy z dużą cierpliwością tłumaczyli młodszym kolegom instrukcje.

Więcej…
 
Małym i dużym kobietom. PDF Drukuj Email

Mimo iż w tym roku, Dzień Kobiet przypadał w niedzielę o swoich koleżankach z klasy nie zapomnieli ich koledzy. Małe kobiety w tym dniu obdarowane zostały kwiatkami i drobnymi upominkami. Większe kobiety – mieszkanki naszego osiedla spotkały się w ODS Malwa. Przy herbatce i pączku z przyjemnością obejrzały występy dzieci z okolicznych przedszkoli oraz prezentację artystyczną zespołu Promyki prowadzonego niezmiennie przez p. Beatę Darnowska oraz wychowawczynie p. Annę Siporską.

Więcej…
 
Joanna Strąpoć - laureatka czasopisma "Franek" PDF Drukuj Email

Asia Strąpoć -  uczennica klasy 3c, została nagrodzona za swoją pilność i wytrwałość w wykonywaniu ćwiczeń i różnorodnych zadań ze 132 numeru czasopisma edukacyjnego „Franek”, realizującego założenia zintegrowanego systemu kształcenia.  Wszyscy uczniowie już od klasy pierwszej uczą się z tym czasopismem, rozwijając swoje umiejętności. Asia otrzymała wspaniałe nagrody, którymi pochwaliła się swoim koleżankom, kolegom i wychowawczyni pani Jolancie Wielgus. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Więcej…
 
Aktywne ferie. PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłym roku oferta zajęć w naszej szkole dla uczniów spędzających ferie w domu była różnorodna i bardzo atrakcyjna. Na amatorów piłki nożnej czekał z treningami p. Sławek Góra, p. Zygmunt Zaręba doskonalił umiejętności dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Pani Elżbieta Ozdoba i p. Beata Darnowska poprowadziły zumbę, p. Alicja Opałka zaprosiła wszystkich chętnych na zajęcia kulinarne, p. Anna Kowalska na naukę tańca a p. Jolanta Wielgus na zajęcia plastyczne. Swoje stałe zajęcia odbyła również w tym czasie  Ostrowiecka Akademia Piłkarska „Kadet” .
W szkole podstawowej ogromną popularnością cieszą się zajęcia taneczne prowadzone przez p. Beatę Darnowską. W czasie ferii, też nie zabrakło amatorów tego typu tańca. Sala lustrzana przez kolejne trzy dni gościła dużą liczbę chętnych dzieci, które z zapałem uczyły się układów tanecznych do współczesnych przebojów.
Należały do nich:
Mazur Jakub, Aleksander Walczyk, Zuzia Godos z klasy 1a, Ola Mularska z klasy 1b, Tomek Wiśniewski, Zuzia Barska, Bartek Tomczyk z klasy 1c, Zuzia Mazur, Julka Jabłońska, Oliwier Kasprzycki, Daria Adamska, Dagmara Kubas i Martynka Matysiak z klasy 2a, Magda Cudo, Marta Gwałt, Kacper Szemraj, Sandra Miśkiewicz, Natalka Polak, Marcin Podyma z klasy 2c, Amelka Bień, Kacper Jelonek, Julka Mazur, Daria Tomaszewska, Ania Perlik z klasy 3a, Kasia Letkiewicz, Mateusz Kroczek z klasy 3b, Wiktoria Mularska z klasy 4c oraz Iza Rokoszna z PSP Kunów.

Więcej…
 
Ferie zimowe z plastyką 2015 PDF Drukuj Email

23-24-25 lutego 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty  plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie klas 0- VI z PSP 14 oraz uczennica klasy 3b z PSP nr 5. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych. Dzieci lubią rysować, malować, lepić – o tym każdy wie. Uczeń rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzą. Takie zajęcia wywołują u dzieci duże zainteresowanie. Stworzenie czegoś własnymi rękami daje im wiele zadowolenia i jest źródłem radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy. Sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych są najważniejszymi elementami ekspresji plastycznej. Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 36