Dziś jest:

Poniedziałek
21 sierpnia 2017

Imieniny obchodzą:
Bernard, Emilian, Franciszek, Joanna

Do końca roku zostało
133 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZłoty Klucz do Tajemnic Wszechświata dla Kai Skrzypczyk PDF Drukuj Email

 

W dniach 26 - 28 maja na scenie Starachowickiego Centrum Kultury odbył się  XXVII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Podzielono ich na dwie kategorie, zależnie od wieku. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły,  z klasy 1a Kaja Skrzypczyk. Dziewczynka w kategorii klas 0 – III zdobyła najwyższą nagrodę  „Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata”. To kolejny sukces małej, niezwykle uzdolnionej recytatorki. Wcześniej była już laureatką konkursu powiatowego i wojewódzkiego. Tym razem sięgnęła po laur ogólnopolski.  Do konkursu Kaję przygotowała mama  p. Andżelika Skrzypczyk oraz p. Alina Pastuszka  nauczycielka j. polskiego.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w 2 a PDF Drukuj Email

 

Dzień Matki w klasie 2a obchodzony był w szczególny sposób. W dniu 25 maja mamy zostały zaproszone na zajęcia otwarte przez dzieci oraz wychowawczynie p. Urszulę Rafałkowską i p. Edytę Kłos. Zajęcia dotyczyły tego, jak dzieci spostrzegają swoje mamy, w jaki sposób się do nich zwracają, jak dużo wiedzą na temat ich zainteresowań oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci wypowiadały się na temat tego, za co kochają swoje mamy. W trakcie zajęć uczniowie zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Wykonały również "Pomocną dłoń"  na której umieścili propozycję, w jaki sposób mogą pomóc swojej zapracowanejmamie. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki w podzięce za trud wychowania oraz miłość, którą otrzymują od swoich mam.

Więcej…
 
Świętujemy Dzień Mamy i Taty PDF Drukuj Email

 

W dniu 26.05.2017r. uczniowie klasy I b przedstawili program słowno - muzyczny, w którym zaprezentowali  pokaz swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych oraz tanecznych.
Dzieci w wierszach i piosenkach  złożyły serdeczne życzenia swoim rodzicom i wyraziły miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie. Wykonały również taniec, który przyprawił rodziców o zachwyt i wzruszenie oraz dumę ze swoich pociech. Braw nie było końca. Po zakończonym programie artystycznym uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie przygotowane laurki i portrety. Atmosfera uroczystości była bardzo radosna i rodzinna a jej uwieńczeniem  był wspaniały tort przygotowany przez rodziców.

Więcej…
 
Dzień otwarty w klasie 1a PDF Drukuj Email

 

W przeddzień Dnia Matki,  25 maja, w klasie 1a odbyły się 3 godzinne zajęcia otwarte pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek. Były one dedykowane wszystkim przybyłym mamom.  W czasie lekcji, dzieci dały pokaz swoich umiejętności z zakresu wszystkich edukacji, z wykorzystaniem tradycyjnych oraz interaktywnych metod nauczania. Po zajęciach odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Jem drugie śniadanie”.  Z pomocą przybyłych na zajęcia mam, uczniowie „wyczarowali” zdrowe, kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki.  Zajęcia zakończyło wspólne śniadanie, podczas którego dzieci z apetytem zjadły to co same sobie przygotowały.

Więcej…
 
Mama najwspanialsze słowo na świecie… PDF Drukuj Email

Zbliżał się Dzień Matki, dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywły się do obchodów tego święta. Przy piosenkach o Mamie powstawały kolorowe nutki, czytano wiersze poświęcone naszym Mamom. Tworzono portrety ukochnych Mam. Kierowane sercem dzieci wykonały urocze kwiaty i laurki, by wraz z życzeniami ofiarować je Tym, które dają nam ciepło, bezpieczeństwo, bezwarunkową miłość i akceptację. Kochamy Was drogie Mamy, żyjcie nam zdrowo i szczęśliwie 100 lat!
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
"Do grającej szafy grosik wrzuć" PDF Drukuj Email

 

Chcąc uczcić święto najbliższych, uczniowie klasy 3d, pod kierunkiem p. Izabelli Kolasy, przygotowali program muzyczny pt. "Do grającej szafy grosik wrzuć". Zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie największe przeboje polskich i zagranicznych wykonawców, m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Urszuli, zespołów: Czerwone gitary, Happy End czy Enej. Przedstawienie, które trwało 1,5 godz. obejrzało ponad ok. 100 przybyłych gości, którzy bardzo dobrze się bawili.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 86