Dziś jest:

Sobota
30 kwietnia 2016

Imieniny obchodzą:
Bartłomiej, Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Do końca roku zostało
246 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWitamy uczniów przyszłych klas 0 - I PDF Drukuj Email

 

1 marca w PSP nr 14 na os. Stawki był dniem otwartym szkoły i jednocześnie dniem promocji placówki. Brzydka pogoda nie zniechęciła małych mieszkańców osiedla i wraz z rodzicami tłumnie przybyli zanim na zegarze wybiła godzina 16.00. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w zajęciach przygotowanych w salach lekcyjnych z wykorzystaniem tradycyjnych oraz nowoczesnych metod nauczania. Dużym powodzeniem cieszyły się i gry dydaktyczne na tablicach interaktywnych i laptopach, składanie papieru w technikach orgiami oraz tradycyjne układanki, wyszywanki i mozaiki. Podczas zajęć, nie zabrakło również muzyki i chętnych do udziału w warsztatach zumby, którą w PSP14 tańczą wszyscy, począwszy od pierwszoklasistów po grono pedagogiczne i rodziców uczniów włącznie. Oferta szkoły przypadła do gustu małym i dużym mieszkańcom osiedla. Gdy wychodzili ostatni goście za oknami było ciemno.

Więcej…
 
Sukces w Miejskim Konkursie Plastycznym im Wojciecha Ryłki „Kot w butach, kocica w szpilkach” PDF Drukuj Email

 

17 lutego 2016 r. w kinie Etiuda w Ostrowcu Św. obchodom Międzynarodowego Dnia Kota towarzyszyła finałowa gala „Terra Kota 2016”, której głównym punktem było ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego im. Wojciecha Ryłki „Kot w butach, kocica w szpilkach”. Do Miejskiego Centrum Kultury , organizatora konkursu, wpłynęło ponad 270 prac z ostrowieckich szkół, a także z Szewny, Kunowa i Waśniowa.  Laureatami z naszej szkoły zostali  uczniowie p. Jolanty WielgusGabriel Mirski z kl. 5c – II miejsce, Joanna Strąpoć z kl. 4c – III miejsce i Zuzanna Chmielewska z kl.1e – wyróżnienie. Nagrodzone prace dzieci zostaną opublikowane w ogólnopolskim magazynie „Kocie sprawy” oraz na stronie www.ostrowiec.travel . Główną nagrodą jest wycieczka do Warszawy do redakcji magazynu „Kocie sprawy”. Gratulujemy młodym artystom!

Więcej…
 
Moja wesoła karuzela PDF Drukuj Email

To tytuł konkursu plastycznego, który na inaugurację swojej działalności zaproponowało Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej działające przy ODS Malwa. Chociaż konkurs adresowany był do ostrowieckich przedszkolaków to do udziału w części artystycznej zaproszono dziecięcy zespół artystyczny „Promyki” z naszej szkoły. Skład zespołu tworzą dzieci z integracyjnej klasy III a. Podczas występu mali artyści zaprezentowali piosenkę „Moja klasa III a, na flażolecie irlandzki utwór „Eliza Jane” oraz układ taneczny do hiszpańskiego przeboju Alvaro Solera „El Mismo Sol”. Dzieci z klasy III a   swoje umiejętności zdobywają i doskonalą pod opieką wychowawczyń p. Anny Siporskiej i Barbary Kędzierskiej oraz p. Beaty Darnowskiej, która prowadzi z nimi dodatkowe zajęcia  taneczne.

Więcej…
 
Wizyta Królowej Śniegu PDF Drukuj Email

Zima w tym roku nie rozpieszczała śniegiem najmłodszych mieszkańców naszej szkoły tym bardziej z wielka radością udali się oni na przedstawienie „Królowa Śniegu”, które na scenie ODS Malwa zaprezentowali  dzieciom  znani aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Mimo upływu lat zimowa opowieść Hansa Chrystiana Andersena wciąż rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie i przekazuje odwieczną prawdę o niezwyciężonej sile miłości, ukazuje jak wielki potencjał dobra mieszka w sercach dzieci i jak ważna w życiu jest przyjaźń. Piękne teatralne stroje, efekty specjalne oraz kunszt aktorski nie został bez odzewu. Spektakl zebrały gromkie brawa od zebranej publiczności.

Więcej…
 
Ferie zimowe z plastyką 2016 PDF Drukuj Email

29 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się zajęcia plastyczne. Przygotowała i prowadziła je p. Jola Wielgus. Głównym celem  było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik  malarskich.  Dzieci z radością wykonywały prace, bawiąc się farbami, mieszając je, eksperymentując z nimi. Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe.  Rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzą.  Powstawały więc malarskie dzieła te realne, jak i abstrakcyjne. Stworzenie czegoś własnymi rękami dało małym artystom wiele zadowolenia i radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy, a sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych. Pamiątką z zajęć były prace, które dzieci zabrały do domów i  wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
Dla Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

!3 stycznia 2016r. w klasie 1d odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali kolorowe laurki na Święto Babci i Dziadka. Rodzice pomagali pierwszakom składać  kolorowy papier, a potem wycinać płatki do kwiatka, który był głównym motywem laurki. Na koniec dzieci ozdobiły swoje prace  kolorowymi wstążkami z dedykacją dla swoich bliskich. Następnego dnia - 14 stycznia dzieci wręczyły laurki podczas uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaproszonych gości serdecznie  powitała pani dyrektor Katarzyna Goworek. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p .Barbary Czyż przygotowali program artystyczny pt. "Dla Babci i Dziadka", który zaprezentowali swoim bliskim.    

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 53