Dziś jest:

Niedziela
4 października 2015

Imieniny obchodzą:
Franciszek, Konrad, Konrada, Manfred, Rozalia

Do końca roku zostało
89 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieW indiańskiej wiosce. PDF Drukuj Email

W dniu 02.06. uczniowie klasy Ie  pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Słapek oraz nauczyciela p. Anny Kowalskiej odbyli ciekawą wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Zielonce.
Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji, m.innymi zabawy animacyjne, scenki indiańskie, spotkanie z wodzem, malowanie twarzy, robienie pióropuszy, pokaz ogromnych baniek mydlanych, zwiedzanie TIPI- namiotów indiańskich, przejażdżka na kucyku. Przewidziano też czas wolny spędzony na placu zabaw. Nie zabrakło  pieczenia kiełbasek na indiańskim ognisku oraz waty cukrowej.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.
Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni nowych wrażeń, uczniowie wrócili z wycieczki.

Więcej…
 
MISTRZOWIE SCENY z 3 c – Dzień Dziecka w „Malwie” PDF Drukuj Email

30.05.2015 r. Osiedlowy Dom Kultury „Malwa” przygotował z okazji Dnia Dziecka nie lada atrakcję. Chętne dzieci z PSP nr 14 mogły zaprezentować swoje umiejętności i zdolności w konkursie ph. „ Mistrz sceny ”. Z klasy 3c zgłosiło swój udział  czterech uczniów. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, udowadniając zgromadzonym, że są bardzo utalentowani. Zdobyli najwyższe trofea.

I miejsce – Noemi Gocel – śpiew

I miejsce -  Kamil Łukaszewski – gra na keyboardzie i  akordeonie

II miejsce -  Nikola Szwed – taniec hip – hop

II miejsce – Kasia Buława  - taniec współczesny

Ze swoich uczniów była dumna wychowawczyni p. Jolanta Wielgus i oczywiście rodzice.

Więcej…
 
Dzień Matki w I e PDF Drukuj Email

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt, pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do mam. Z tej okazji w dniu 26 maja, uczniowie klasy I e, pod opieką p. Bożeny Słapek uczcili ten dzień organizując po zajęciach lekcyjnych w sali teatralnej spotkanie ze swoimi mamami. Życzenia, piosenki, taniec i wiersze uświetniły piękną uroczystość.

Więcej…
 
Witamy przyszłych pierwszaków. PDF Drukuj Email

21 maja w hali sportowej naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z przyszłymi uczniami klas pierwszych. Wraz z dziećmi licznie przybyli również rodzice. Spotkanie, ciepłym powitaniem rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Goworek. Po krótkim wstępie, swoje umiejętności taneczne w krótkiej prezentacji przedstawił prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską  Zespól Artystyczny „Promyki”. Następnie,  dzieci udały się do sal lekcyjnych na swoje pierwsze spotkanie z przyszłym wychowawcą. W roku szkolnym 2015/2016 wychowawstwo w klasach pierwszych obejmą: p. Eliza Adamska, p.Beata Buduła, p. Barbara Czyż, p. p. Irena Łucka, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
Gość klasy 2c PDF Drukuj Email

W czwartek 21 maja uczniów klasy 2c odwiedził pan Kamil Mazur, którego na lekcję zaprosił syn Krystian. Niecodzienny gość ma wykształcenie rolnicze i pracuje jako przedstawiciel handlowy Spółdzielni Rolniczej SAATBAU. Pan Kamil podzielił się z dziećmi wiedzą na temat roślin zbożowych uprawianych w Polsce. Była to świetna okazja do utrwalenia, zdobytej na ostatnich lekcjach, informacji o zbożach i produktach z nich otrzymywanych. Tata Krystiana przyniósł  do klasy próbki nasion różnych zbóż, które każdy mógł obejrzeć z bliska. Przekazał również mnóstwo ciekawych informacji o sposobach uprawy roślin zbożowych, ich odmianach oraz zastosowaniu. Przygotował również konkurs z zakresu zdobytej, podczas spotkania, wiedzy i obdarował zwycięzców atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy otrzymali reklamujące Spółdzielnię smycze i przepyszne krówki.
Uczniowie 2c i wychowawczyni p. Iwona Sidor serdecznie dziękują miłemu Gościowi za wspaniałe zajęcia.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc - ważna sprawa! PDF Drukuj Email

Niebezpieczne, czasami zagrażające życiu sytuacje mogą  przytrafić się ludziom w każdej chwili. Szczególnie narażone na nie są dzieci. Dlatego warto wiedzieć, jak się zachować, gdy będziemy świadkami lub uczestnikami takich zdarzeń. Najlepiej zacząć naukę pierwszej pomocy przedmedycznej już od najmłodszych lat. Aby przekazać tę cenną wiedzę klasę 2 c odwiedziła mama Wiktorii, pani Monika Cheba-Piziorska, która jest ratownikiem medycznym. Podczas szkolenia drugoklasiści dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku, a nawet niemowlęciu. Każde z dzieci mogło sprawdzić zdobyte umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych. Spotkanie z panią Monika było okazją do utrwalenia numerów telefonów alarmowych i procedury powiadamiania służb ratowniczych o niebezpiecznym zdarzeniu. Dzieci dowiedziały się również jak tamować krwotok z nosa, jak unieruchomić złamaną kończynę, jak oczyścić  i  zabandażować ranę oraz jak założyć opaskę uciskową. Miały możliwość obejrzeć i przetestować wyposażenie ratownika medycznego. Te niezwykle ważne zajęcia zakończyły się rozdaniem upominków, którymi pani Monika nagrodziła wszystkich zaangażowanych w zdobywanie tych cennych umiejętności, również wychowawczynię klasy p. Iwonę Sidor.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 42