Dziś jest:

Sobota
27 sierpnia 2016

Imieniny obchodzą:
Cezary, Józef, Małgorzata

Do końca roku zostało
127 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieUczniowie klasy 1e i nietypowy teatr Kamishibai PDF Drukuj Email

1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1e z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Celem były warsztaty i poznanie nietypowego teatru Kamishibai, czyli teatru z papieru. O teatrze i jego historii, sięgającą starej japońskiej tradycji wędrownych bajarzy opowiadała dzieciom pani Justyna Polanowska. Teatrzyk Kamishibai - to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków - ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje.

Więcej…
 
Zaczarowany świat krasnala Hałabały PDF Drukuj Email

Od kilku tygodni najlepiej czytający uczniowie z klasy 3 c,  podopieczni p. Iwony Sidor, odwiedzali dzieci z klasy 0. Celem wizyty było czytanie młodszym kolegom książki Lucyny Krzemienieckiej „Przygody krasnala Hałabały”. Obu klasom ten sposób realizacji projektu edukacyjnego „Czytając – odkrywamy świat” przypadł do gustu. Wychowankowie pani Elżbiety Soi byli niezwykle podekscytowani odwiedzinami swoich starszych kolegów i koleżanek. Z zapartym tchem słuchali Anastazji Kwiecień, Marty Ozgowicz, Dawida Karysia, Szymona Krawczyka, Pawła Koprowskiego i Kacpra Zwady, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania.

Więcej…
 
Wyróżnienie Oli. PDF Drukuj Email

Wyróżnieniem dla Aleksandry Kwapisz, uczennicy klasy III a, zakończył się etap Wojewódzki Eliminacji do XXVI Małego Konkursu Ogólnopolskiego, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ola, pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej przygotowała dwa teksty.  Jednym z nich był wiersz Agnieszki Frączek „Pstro” drugim proza – rozdział „Mucha” pochodzący z  książki Renaty Piątkowskiej „Piegowate opowiadania”

Więcej…
 
Piosenka o Europie – przegląd artystyczny w ODS Malwa PDF Drukuj Email

9 maja 2016r w ODS Malwa, odbyła się prezentacja artystyczna pod hasłem  Piosenka o Europie. Udział wzięły uczennice klasy IC z PSP nr 14 - Hanna Wróbel i Maja Wykrota. Uczennice pod kierunkiem wychowawczyni p. Ireny Łuckiej zaprezentowały piosenkę z Danii pod tytułem  „Klocki Lego”.

Więcej…
 
Uczniowie 1b i 1e zwiedzają Opatów i Sandomierz PDF Drukuj Email

18 maja 2016 r. na wspólną wycieczkę do Opatowa i Sandomierza udała się klasa 1b z wychowawczynią p. Elizą Adamską i klasa 1e z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus oraz nauczycielką wychowania fizycznego p. Katarzyną Marynowską.  W Opatowie dzieci odwiedziły zakład produkujący krówki, poznały etapy powstawania cukierków. Podczas zwiedzania dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości np., że jest to ręczna produkcja, wyrób produkowany jest z naturalnych produktów: mleka w proszku, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego. Krówka opatowska ma lekko ciągliwą konsystencje, przechodzącą w delikatną kruchość, a w środku charakterystyczną łezkę. Następnie dzieci w ramach warsztatów w „Krówkokawiarence” – kawiarni należącej do fabryki krówek, samodzielnie zawijały cukierki w etykietki i tak przygotowane  krówki pakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
Zwycięstwo dla „Czternastki” . PDF Drukuj Email

 

17 maja 2016 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 9, PSP 10, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 3 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego – PSP 14/, p. Joanna Sałapa / PSP nr 7/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus – PSP 14. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W wyniku zaciętej dogrywki o I miejsce rywalizowała szkoła PSP 9 i PSP 14. To gospodarzom konkursu przypadł zaszczyt wygranej i zdobycie I miejsca.
Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki: I miejsce – PSP nr 14,II miejsce – PSP nr 9,III miejsce – PSP nr5

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 61