Dziś jest:

Poniedziałek
24 kwietnia 2017

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Grzegorz, Horacy, Horacjusz

Do końca roku zostało
252 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieDzień Kobiet w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu chwil i prawdziwych przyjaciół... Tego między innymi życzono z okazji dnia 8 marca w naszej  świetlicy szkolnej. Przed Dniem Kobiet chłopcy z radością przygotowywali piękne portrety kobiet oraz dla dziewczynek  bukiety kwiatów z bibuły. Z okazji tego uroczystego dnia dzieci zrobiły artystyczne kolorowe laleczki z papieru.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Dzień Mężczyzn ? PDF Drukuj Email

Niewiele osób wie o Dniu Mężczyzn obchodzonym w dniu 10 marca w Polsce, a przecież jest taki święto ?.Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uważamy, że to świetny pomysł. Dziewczynki odwdzięczyły się kolegom za życzenia z okazji niedawnego Dnia Kobiet, kolorując portrety chłopców. Dodatkową atrakcją do życzeń były serduszka z kwiatami. Jak zwykle wszystkie prace wykonywane były w miłej i przyjaznej atmosferze.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Czad i ogień. Obudź czujność. PDF Drukuj Email

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 03.03.2017 przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas V i VI. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami związanymi z sezonem grzewczym. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na temat tlenku węgla. Omówiono proces jego powstawania, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku zaczadzenia.  W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się również, co zrobić aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią "Czad i ogień. Obudź czujność".
E. Orczyk

Więcej…
 
Dyplomy i stypendia naukowe dla najlepszych PDF Drukuj Email

2 marca w sali teatralnej naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz stypendiów naukowych Prezydenta Miasta dla najlepszych uczniów. Aby je otrzymać należało uzyskać średnią 5,2 ze wszystkich ocen. To kryterium w PSP 14 spełniło aż 59 uczniów.

– „Wysokość stypendium w naszym mieście jest jednym z największych w całym województwie i wynosi 200zł. Jest to swego rodzaju motywacja. Nie możemy powiedzieć, że dzieci uczą się dla pieniędzy, ale dobrze, kiedy ich praca i wiedza jest doceniana, ponieważ to najlepsza inwestycja” -  powiedział  Prezydent Miasta pan Jarosław Górczyński. Dodał również, że takie wyniki pokazują, iż miasto może się poszczycić bardzo dobrą kadrą nauczycielską. Ponadto, dzięki wysokim standardom obiektów szkolnych, dzieci mają dobre warunki do nauki. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Katarzyna Goworek podkreśliła, że taka nagroda jest dla dzieci podsumowaniem i uhonorowaniem ich pracy i trudu włożonego w naukę.

Więcej…
 
Dzień Otwarty w PSP 14 PDF Drukuj Email

 

 
Spotkanie z Calineczką. PDF Drukuj Email

23 lutego uczniowie klasy 0 - III wraz z wychowawczyniami udali się do Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” na wspaniały spektakl teatralny pt. „Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie już od lat oglądają  inscenizacje wystawiane przez aktorów z tego teatru i zawsze wracają pełni niesamowitych wrażeń i zachwytów. Tym razem wzięli udział w niezwykle atrakcyjnym widowisku słowno - muzycznym opowiadającym o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 77