Dziś jest:

Środa
26 października 2016

Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Lucyna, Ludmiła, Łucjan

Do końca roku zostało
67 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieFinaliści Miniolimpiady Gier i Zabaw. PDF Drukuj Email

5 czerwca 2016 roku odbył się w Pińczowie II Finał Świętokrzyskiej Miniolimpiady Gier i Zabaw dla uczniów kl. I- III szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 12 szkół z całego województwa świętokrzyskiego. Rywalizowało prawie 500 zawodników. W eliminacjach powiatowych uczniowie  naszej szkoły zajęli II miejsce, a w finale wojewódzkim VIII. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami, czapeczkami i pamiątkowymi dyplomami.

Więcej…
 
Na Farmie Iluzji. PDF Drukuj Email

8 czerwca 2016r. dzieci z  kl. IIb i II c pod opieką  p. Małgorzaty Połetek,  Krystyny Winczewskiej i Anny Kosiarz wyruszyły na wycieczkę do „ Farmy Iluzji”.  Zaraz po przekroczeniu wejścia  rozpoczęła się prawdziwa przygoda z magią, ponieważ powitał ich „Lewitujący Kran”.  Kolejnym punktem spotkania z iluzją było  szukanie drogi  w „Wiklinowym Labiryncie” pełnym  zakamarków i ślepych tuneli. Dużo  emocji  wzbudziło przejście „Tunelem Zapomnienia” i przez „Salę Luster.”  Wielką atrakcją była   „Latająca Chata Tajemnic” w której  utrzymanie równowagi jest bardzo trudne. Siłą i dobrą techniką należało wykazać się podczas „Przeprawy  po jeziorku”, gdy ciągnąc za linę wprawiało się w ruch ciężką tratwę.  Wszystkich zaciekawiła  także duża szachownica z gigantycznymi szachami, ogromne klocki oraz krzesło i stół olbrzyma. 

Więcej…
 
Piknik na Dzień Dziecka PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka w klasie I c odbył się na łonie natury, wśród zieleni i śpiewu ptaków. Rodzice uczniów zorganizowali ognisko integracyjne na Gutwinie. Były pieczone kiełbaski i zabawy, które jeszcze bardziej zintegrowały uczniów, rodziców i wychowawcę. Niezapomniane wrażenia zostały zabrane do domu.

Więcej…
 
Samorząd Uczniowski uatrakcyjnia życie szkolne PDF Drukuj Email

Praca Samorządu Uczniowskiego w II semestrze skupiła się wokół trzech cyklicznych, lubianych przez uczniów imprez - obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, konkursu „Mam talent”  i wyborów Dżentelmena Szkoły.
W Dniu Wiosny, 21 marca nauczyciele wychowania fizycznego oraz opiekunki S.U. zorganizowali dla uczniów gry i zabawy sportowe. Po międzyklasowych rozgrywkach  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najoryginalniejszy „Kapelusz pani Wiosny”. Wszystkie prace ozdobiły hol szkolny, zaś zwyciężył bajecznie kolorowy kapelusz wykonany przez uczniów klasy 4a.
W maju rozpoczęły się przygotowania do konkursu „Dżentelmen Szkoły”. Przedstawiciele S. U. opracowali „Dziesięć zasad dobrego zachowania” i w oparciu o nie klasy wybrały spośród siebie Klasowych Dżentelmenów. Przystąpili oni do II etapu konkursu, który miał formę testu i pozwolił na wyłonienie finałowej szóstki uczniów. Ostatni, finałowy etap konkursu odbył się 14 czerwca. Zaszczytny tytuł Dżentelmena Szkoły 2016 zdobyła Aleksandra Konecka z kl. 5b.

Więcej…
 
"Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email

W lutym 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do Projektu przeprowadzonemu dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
W Projekcie zaplanowano i przeprowadzono następujące działania:
•    warsztaty dla nauczycieli w ŚCDN w Kielcach „Tworzenie atrakcyjnych materiałów dydaktycznych w postaci infografik z wykorzystaniem narzędzi informatycznych,
•    spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich,
•    lekcje poświęcone tematyce i celom projektu,
•    konkurs dla uczniów.

Więcej…
 
Nauka i zabawa w Parku Miejskim. PDF Drukuj Email

Gdy część klasy 3a wyjechała na zawody sportowe pozostałe dzieci ze swoimi wychowawczyniami: p. Anna Siporską i p. Barbarą Kędzierską udały się spacerkiem do Parku Miejskiego. Po 20 minutowej wędrówce odpoczęły w Rynku zajadając się pysznymi lodami. Następnie udały się do Parku Miejskiego. Tam najpierw wydokazywały się na różnych urządzeniach służących do zabawy a gdy już nieco nasyciły się karuzelami, ślizgawkami, huśtawkami i torami sprawnościowymi przystąpiły do utrwalania swoich wiadomości zdobytych na lekcjach. Zadania każdy znalazł dla siebie. Zostały one starannie ukryte przez wychowawczynie między konarami drzew. Chowając je tam, niespodziewanie pani Basia odkryła gniazdo kosa a w nim małe niebieskie jajeczka.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 63