Dziś jest:

Sobota
25 października 2014

Imieniny obchodzą:
Bonifacy, Daria, Inga, Kryspin, Teodozjusz

Do końca roku zostało
68 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwiętokrzyskie, jakie cudne … PDF Drukuj Email

W piękny, słoneczny dzień 5 czerwca 2014r. klasa 1c, pod opieką wychowawczyni pani Iwony Sidor i pani Ireny Łuckiej oraz troskliwych mam pani Wioletty Gębki i pani Edyty Zwady, wybrała się na wycieczkę do Krajna i „Babyjagowa”.
W Krajnie położonym u podnóża Łysicy dzieci zwiedziły Aleję Miniatur „Wonderful World”. Pobyt w tym urokliwym miejscu pozwolił im, choć na chwilę, przenieść się prawie na wszystkie kontynenty i zobaczyć z bliska egipskie piramidy, Sfinksa, Wieżę Eiffla, Operę w Sidney, wodospad Niagara czy indyjskie mauzoleum Tadź Mahal. Dzieci miały możliwość poznać elementy kultury i architektury ciekawych zakątków naszego globu i przy okazji podziwiać przepiękną panoramę naszych Gór Świętokrzyskich.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte dla Mam w klasie I B PDF Drukuj Email

Dzień 26 czerwca 2014 r. dla klasy I B był bardzo uroczysty w tym roku szkolnym. Z okazji Dnia Matki wychowankowie pani Jolanty Niedzieli zaprosili swoje Mamy na lekcje w szkole. Głównym celem dwugodzinnych zajęć było pokazanie różnych sposobów okazywania uczuć matce. Zaproszeni goście  mogli podziwiać nowoczesne metody pracy z ćwiczeniami oraz  podręcznikiem multimedialnym. Wzorowe zachowanie, ogromna aktywność oraz wiele bardzo ważnych umiejętności, którymi  dzieci  popisywały się podczas lekcji, to najwspanialsze prezenty jakie mogły ofiarować Swoim Mamom.

Więcej…
 
Filiżanka dla mamy. PDF Drukuj Email

W maju przed Świętem Matki uczniowie klas 1b, 1c, 2c i 3c, pod opieką wychowawczyń i zawsze chętnych do pomocy mam oraz babć, odwiedzili Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Częstocicach. Celem wycieczek były warsztaty malowania na ćmielowskiej porcelanie. Dzieci ozdabiały specjalnymi farbami filiżanki i spodki, które w prezencie chciały podarować mamom. Warsztaty poprzedziło zwiedzanie wystawy zabytkowych fajansów i porcelany ćmielowskiej. Dzieci mogły zaobserwować zmiany jakim podlegały wytwory ćmielowskiej fabryki w kolejnych latach jej funkcjonowania. Zapoznały się również z szeroką gamą rodzajów fasonów i zdobień porcelany.

Więcej…
 
Talenty Czternastki. PDF Drukuj Email

29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich uczniów w gościnne progi zaprzyjaźnionego Domu Społecznego "Malwa",gdzie odbyła się kolejna edycja, cieszącego się ogromną popularnością konkursu pod hasłem "Mam Talent". W tym roku zgłosiła się wyjątkowo liczna grupa kandydatów, którzy przełamali swoją nieśmiałość i ciężko pracowali,żeby wspaniale zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne i sportowe. Jury konkursu, w którym zasiadły same panie, miało wielki problem z ogłoszeniem zwycięzcy.W wyniku burzliwych obrad laureatami tegorocznego konkursu "Mam Talent" zostali:
w kategorii wokalnej Agata Laskowska z klasy 6c, za przepięknie wykonana piosenkę "Drewniane lalki" i Weronika Broś z klasy 4a za pokaz fitness.

Więcej…
 
Czternastka górą!!! PDF Drukuj Email

Już po raz 9 w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”.
27 maja 2014 r. do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z terenu miasta. Każdą placówkę reprezentowało 3 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w sześciu różnych zadaniach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego/, p. Urszula Bełczowska /z PSP nr 1/, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus. Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:
I miejsce – PSP nr 14 i PSP nr 5
II miejsce – PSP nr 1
III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Więcej…
 
Integracyjne spotkanie w Kałkowie PDF Drukuj Email

Dnia 21 maja w  ramach Białego Tygodnia klasy drugie wraz z księdzem Michałem Oszczudłowskim oraz wychowawczyniami: U. Rafałkowską, I. Łucką , B. Czyż, J. Wielgus i B. Budułą udały się na wycieczkę do Kałkowa. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Św. Niewątpliwą atrakcją było wspólne ognisko. Dzieci „zdobyły” Golgotę oraz obserwowały  zwierzęta  w mini zoo.
Wyjazd ten stał  się świetną imprezą integracyjną wszystkich drugoklasistów, nauczycieli, rodziców, dziadków i innych biskich dzieciom osób.  Z wycieczki każdy wrócił w doskonałym humorze.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 24