Dziś jest:

Niedziela
22 stycznia 2017

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł, Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało
344 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieW Centrum Geoedukacji PDF Drukuj Email

4 listopada, na wycieczkę do Centrum Geoedukacji w Kielcach, ze swoimi wychowawczyniami: p. Anną Siporską i p. Barbarą Kędzierską wyruszyła klasa 1a. Obiekt należy do najważniejszych atrakcji archeo-geologicznych ziemi świętokrzyskiej. To tutaj uczniowie, nawet ci najmłodsi mogą dowiedzieć się jak zmieniał się na przestrzeni milionów lat obszar, gdzie teraz mieszkają. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym metodom, narzędziom edukacyjnym oraz osobom, które oprowadzają wycieczki. Oprócz oglądania ciekawej wystawy dzieci biorą udział w warsztatach szlifowania wapienia i marmuru, zwiedzają również wirtualną jaskinię. Jednak do niewątpliwie największych atrakcji należy podróż do wnętrza  Ziemi w Kapsule Czasu z Symulatorem 5D. Ona dostarcza najwięcej emocji i wrażeń.

Więcej…
 
Baśnie Andersena na scenie ODS Malwa PDF Drukuj Email

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sezon teatralny rozpoczęli oglądając  Baśnie Pana Andersena wystawione na scenie ODS Malwa przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl ten jest adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści H. CH. Andersena: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”. Hans Christian, jako główny narrator prowadzi dzieci w niezwykłą podróż w świat marzeń i  przeżyć. Fantastyczna atmosfera spektaklu często przemieszana z realiami życia codziennego, nadaje „Baśniom Pana Andersena” specyficzny klimat.  Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Nasza szkoła od lat współpracuje z krakowskim teatrem, który w każdym swoim spektaklu odwołuje się do tradycyjnych i sprawdzonych wartości wychowawczych. O edukację teatralną naszych najmłodszych uczniów  i dobór repertuaru dba pani Urszula Rafałkowska .

Więcej…
 
Bal Halloween PDF Drukuj Email

 

27 października 2016r. w naszej szkole, po raz drugi, odbył się Bal Halloween. Organizatorami balu były nauczycielki języka angielskiego Ilona Suder i Marzena Kucharczyk, które poprzez zabawę, chciały przybliżyć dzieciom tradycję krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 0-3 bawili się w czasie lekcji. Oprawę muzyczną zapewnili p. Beata Darnowska i pan Bogdan Sepiół. Godzina zajęć upłynęła w beztroskiej choć strasznej atmosferze a znane dyskotekowe przeboje zintegrowały wszystkie maluchy. Tego dnia dzieci mogły się zaprezentować w niecodziennych kreacjach, na balu pojawiły się czarownice, diabełki, mumie, kościotrupy, oraz wiele innych barwnych postaci. Klasy i korytarze zamieniły się w arcygroźne komnaty za sprawą długo przygotowywanych przez naszych uczniów i ich rodziców dekoracji, a upiorności dodawały rozstawione  na szkolnych korytarzach dyniowe lampiony straszne plakaty oraz duchy.

Więcej…
 
Halloween w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.
Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków.
Nasza szkoła, a przede wszystkim panie uczące języka angielskiego przygotowały bal hallowenowy  w dniu 27 października.  Świetlica szkolna chcąc utrzymać klimat tego dnia zorganizowała po południu zajęcia plastyczne w klimacie hallowenowym. 

Więcej…
 
Zwykły dzień w naszej świetlicy PDF Drukuj Email

Świetlica to jedyne miejsce w szkole, które już od rana do późnych godzin popołudniowych tętni życiem. Duża grupa dzieci spędza czas przed lekcjami oraz po lekcjach pod opieką pań wychowawczyń.
Po lekcjach mamy tu prawdziwy ruch, zgiełk, czasem zamieszanie. Dzieci kończą lekcje i wiele z nich nie idzie do domu, a właśnie do świetlicy. Jednak panie swoim doświadczeniem i cierpliwością potrafią opanować każdą sytuację.
Bo nasza świetlica to miejsce ciekawe i bezpieczne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – relaks, naukę, przyjaźń, zabawę.

Więcej…
 
Najstraszniejsza dynia PDF Drukuj Email

W dniu 25-27 października 2016 r. został zorganizowany przez p. Martę Mozal konkurs na „Najstraszniejszą dynię”  przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.  Wykonane dynie przez połączenie rozmaitych materiałów były wyjątkowe, każda w swoim rodzaju, i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Wśród laureatów znaleźli się: I miejsce - Zuzanna Jabłońska kl.5 d, II miejsce- Anna Szczygieł kl. 4 d, III miejsce- Emilia Nowak kl. 6 d. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. Gratulujemy!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 68