Dziś jest:

Wtorek
27 września 2016

Imieniny obchodzą:
Amadeusz, Damian, Kosma, Urban

Do końca roku zostało
96 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKocham Cię Mamo – Kocham Cię Tato PDF Drukuj Email

Pod takim tytułem 31 maja 2016 r. uczniowie klasy I e pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Wielgus , przygotowali dla swoich rodziców montaż słowno – muzyczny. Późnym popołudniem cała sala lekcyjna wypełniła się gośćmi. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały swoje umiejętności taneczne. Występ ten był wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do rodziców. Za udane popisy dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały. Na zakończenie pierwszaki podarowały rodzicom samodzielnie przygotowane na zajęciach laurki, upominki i kwiaty. Smaczny poczęstunek przypieczętował spotkanie.

Więcej…
 
Olimp 2016 PDF Drukuj Email

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego pod hasłem „Co słychać na Olimpie?” miała miejsce 24 maja. Gościliśmy piątoklasistów z pięciu ostrowieckich szkół podstawowych: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Falfus z kl. 5a oraz Łucja Czeremcha i Wiktoria Sadowska z kl. 5b. Jak zawsze, impreza przebiegała w miłej atmosferze. Uczestnicy wykazali się wnikliwą znajomością mitów greckich czy związków frazeologicznych. Sporo emocji wzbudziło mitologiczne dyktando, które kryło wiele pułapek ortograficznych.

Więcej…
 
Dobry rok Weroniki. PDF Drukuj Email

Do udanych, Weronika Broś może zaliczyć mijający rok szkolny 2015/2016. Dziewczynka jest uczennicą klasy VI a i na co dzień trenuje w Fitness Clubie "BLACK & WHITE". W tym roku zdobyła II miejsce w Grand Prix Czech. Konkurs odbywał się w Brnie. W zawodach Grand Prix w Opavie również w Czechach zajęła I miejsce. Jest również laureatką Mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrocławia. Stamtąd przywiozła brąz. Wśród 64 uczestniczek Mistrzostw Świata w Serbii zajęła wysokie 11 miejsce.

Więcej…
 
Dzień Dziecka na sportowo z Podwórkiem Nivea. PDF Drukuj Email

 

Zupełnie inaczej niż dotychczas, przebiegał w naszej szkole Dzień Dziecka dla najmłodszych. Tym razem nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali dla swoich podopiecznych dzień sportu. Rozpoczął się on już o godzinie 9.00 powitaniem wszystkich jego uczestników przez dyrektor szkoły p. Katarzynę Goworek i wicedyrektor p. Jolantą Klauzińską. Kolejne klasy, według harmonogramu przystępowały do realizacji kolejnych wyznaczonych im zadań.  Brały udział w zabawach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Katarzynę Marynowską, p. Sławomira Górę, p. Andrzeja Jeruzala, p. Cezarego Mirskiego. Mogli obejrzeć wyposażenie policyjnego wozu, tresurę najpopularniejszego psa będącego w służbie ostrowieckiej policji – Dory. Mogli również wziąć udział w ekologicznych warsztatach przygotowanych przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani  K. Suski, pobawić się na Podwórku Nivea i rysować na asfalcie.

Więcej…
 
Uczniowie klasy 1e i nietypowy teatr Kamishibai PDF Drukuj Email

1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1e z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Celem były warsztaty i poznanie nietypowego teatru Kamishibai, czyli teatru z papieru. O teatrze i jego historii, sięgającą starej japońskiej tradycji wędrownych bajarzy opowiadała dzieciom pani Justyna Polanowska. Teatrzyk Kamishibai - to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków - ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje.

Więcej…
 
Zaczarowany świat krasnala Hałabały PDF Drukuj Email

Od kilku tygodni najlepiej czytający uczniowie z klasy 3 c,  podopieczni p. Iwony Sidor, odwiedzali dzieci z klasy 0. Celem wizyty było czytanie młodszym kolegom książki Lucyny Krzemienieckiej „Przygody krasnala Hałabały”. Obu klasom ten sposób realizacji projektu edukacyjnego „Czytając – odkrywamy świat” przypadł do gustu. Wychowankowie pani Elżbiety Soi byli niezwykle podekscytowani odwiedzinami swoich starszych kolegów i koleżanek. Z zapartym tchem słuchali Anastazji Kwiecień, Marty Ozgowicz, Dawida Karysia, Szymona Krawczyka, Pawła Koprowskiego i Kacpra Zwady, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 61