Dziś jest:

Poniedziałek
26 czerwca 2017

Imieniny obchodzą:
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł

Do końca roku zostało
189 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

Logowanie„Bezpieczeństwo w sieci” PDF Drukuj Email

„Problemy z koncentracją, senność, nieustanne sprawdzanie poczty elektronicznej…  Jeśli  dodać do tego jeszcze zaniedbywanie obowiązków i relacji ze znajomymi na rzecz Internetu – to mogą być już poważne oznaki, że przestajemy kontrolować czas spędzany w sieci”. Coraz powszechniejszym staje się problem uzależnienia od komputera i sieci Internet. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera, gier, Internetu, portali społecznościowych.
W pierwszych dniach maja 2017r. przedstawiciel Straży Miejskiej pan Michał Sitarski przeprowadził w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet.

Więcej…
 
„Cyberprzemoc” – spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

16 maja 2017r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  mł. asp. Maja Słowik przeprowadziała w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr14. Dotyczyło ono  „Cyberprzemocy oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z internetu". Rodzice dowiedzieli się m.in. co to jest i czym charakteryzuje się cyberprzemoc i cyberprzestępczość, a także na jakie niebezpieczeństwa narażone są młode osoby podczas korzystania z internetu. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką odpowiedzialność prawną może ponieść ich dziecko w przypadku wykazywania przejawów demoralizacji czy popełnienia czynu karalnego nie tylko w wirtualnej przestrzeni. Na zakończenie spotkania policjantka prosiła o wzmożoną kontrolę rodzicielską, podczas gdy ich pociechy korzystają z internetu.
E. Orczyk

Więcej…
 
Zmagania z ortografią i gramatyką… SUKCES PSP 14 PDF Drukuj Email

16 maja 2017 r.  już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny uczniów klas III pod nazwą „Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Od lat konkurs cieszy się ogromną popularnością i każdego roku zgłaszają w nim swój udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta. Obecnie do zmagań przystąpiły 3-osobowe zespoły z 7 szkół: PSP 1, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 14 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Szymański z klasy 3 b oraz Olaf Bartkiewicz i Michał Jop z klasy 3 c. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – obejmował test indywidualny, II – pracę w zespołach. Uczniowie w grupach mieli do wykonania 5 zadań. Na ostateczny wynik składała się suma punktów uzyskanych w obydwu etapach.

Więcej…
 
III pokaz mody ekologicznej „ Ekokreacje 2017” PDF Drukuj Email

Moda to też świat dziecka. Uwielbia się ono stroić, przebierać, występować, wtedy czuje się jak gwiazda.  Z okazji III pokazu mody ekologicznej „Ekokreacje 2017” dzieci  wraz ze swoimi rodzicami miały szansę zaprojektować  niepowtarzalne  ubrania , modowe dzieła sztuki z surowców wtórnych.   25 kwietnia 2017 r. widownia, czyli rodzice i uczniowie klas 0-3 , mieniła się ubraniami w  kolorach pojemników do segregacji odpadów.  Takie akcje mają na celu  wzrost świadomości ekologicznej  dla ratowania naszej planety .
Komisja w składzie:  pani dyrektor Katarzyna Goworek, pan dyrektor Adam Nowak,  pani pedagog Elżbieta Orczyk, uczennice PG 4: Ewa Skrok, Aleksandra Rzęchowska- oceniała kreacje pod kątem  użytych materiałów,  estetyki wykonania oraz jej prezentacji.  Pokaz poprowadziła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego PG 4- Gaia Maluha.

Więcej…
 
Lekkoatletyka dla każdego. PDF Drukuj Email

12 maja odbyły się gry i zabawy lekkoatletyczne dla dzieci i rodziców z klas 0-I o puchar dyrektora szkoły. Najmłodsi uczniowie zmagali się w sztafecie, skoku w dal z miejsca, rzucie vortexem. Wszystkim konkurencją przyświecało dużo emocji i zaangażowania ze strony wszystkich uczestników. Zawodnicy niepełnosprawni stanęli na starcie razem z kolegami pełnosprawnymi. O punkty dla swoich dzieci walczyli również rodzice w sztafecie. Zmagania rodziców wywołały najwięcej emocji. Najlepsza okazała się grupa 0b i to ona otrzymała z rąk Pani Dyrektor puchar, II miejsce zajęła grupa 0c, III miejsce 1a, kolejne miejsca zajęły 1b i 0a. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale, natomiast nauczyciele pomoce dydaktyczne. Organizatorem imprezy była p. Barbara Kędzierska

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” dla uczniów klas piątych PDF Drukuj Email

 

11 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” dla uczniów klas piątych.  Celem konkursu było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci, stworzenie uczniom możliwości zdrowej rywalizacji, dowartościowanie dzieci uzdolnionych matematycznie, oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas piątych obecni tego dnia w szkole. Ich zadaniem było wykonanie obliczeń na liczbach naturalnych oraz na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.  Uczniowie musieli również wykazać się znajomością kolejności wykonywania działań.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 84