Dziś jest:

Poniedziałek
30 listopada 2015

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura, Zbysława

Do końca roku zostało
32 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowaniePożegnanie szóstoklasistów. PDF Drukuj Email

24 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych. Po programie artystycznym, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca z rąk dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek najlepsi z nich otrzymali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Na uroczystość przybyli wraz ze swoimi rodzicami, którzy z dumą i wzruszeniem odbierali listy gratulacyjne. Zakończenie nauki w szkole podstawowej nie oznacza jednak zmiany budynku. Wielu uczniów zmieni tylko pawilon by kontynuować naukę w gimnazjum.
W programie artystycznym zaprezentowali się recytatorzy przygotowani przez p. Mariolę Podlach, Małgorzatę Guzek i Małgorzatę Urbańską, zespół Tutti pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur oraz zespoły taneczne: „Promyki” i „Arabeska” prowadzone przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską. Dekorację przygotowały panie Jolanta Wielgus, Eliza Adamska, Anna Kowalska, Jolanta Maj.

Więcej…
 
3c – Super Dzieciaki PDF Drukuj Email

„ Moja klasa 3c, wszystkim swe uśmiechy śle. Choć na lekcjach ciągle gada, ktoś z krzesełka nagle spada. To wspaniałe są dzieciaki, roześmiane ich buziaki, jak tu na nas gniewać się, że my bawić chcemy się …”
Takimi słowami piosenki, w słoneczne popołudnie, 24 czerwca 2015 roku, w klasie 3c rozpoczęła się uroczystość klasowa z okazji zakończenia pierwszego etapu edukacji i powitania wakacji . Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią p. Jolą Wielgus przygotowały dla rodziców i bliskich niespodziankę – przedstawienie takie jak w teatrze, na prawdziwej scenie.  Występom przyglądała się z ogromną uwagą i miłym zaskoczeniem zaproszona na uroczystość  p. Iwona Abramczyk, która będzie wychowawczynią w klasach 4-6. Były wiersze o przywiązaniu do szkoły i pani oraz szacunku, miłości do domu rodzinnego, bezpieczeństwie podczas wakacji,  ale i takie, które ukazywały prozę codziennego życia  szkolnego i rozbawiły gości. Śpiewając piosenki dzieci pokazały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W drugiej części programu artystycznego uczniowie zaprezentowali  indywidualne umiejętności i zdolności, czym zadziwili i zachwycili zgromadzonych. Nagrodą dla wszystkich były gromkie brawa i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Więcej…
 
Pożegnania nadszedł czas… PDF Drukuj Email

„ Tak  niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas…”. Słowa tej piosenki jakże są adekwatne do rzeczywistości. Przecież tak niedawno uczniowie klasy 3d po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, a już za kilka dni zakończą rok szkolny wieńczący pierwszy etap edukacyjnej kariery. Z tej to okazji postanowili zorganizować spotkanie z rodzicami i wychowawczynią, podczas którego odegrali swe uczniowskie role w prezentacji „Straszna klasa”. Scenki, wiersze i anegdoty  wiernie odzwierciedlały codzienne  szkolne  sytuacje, które zdarzały się w życiu klasowej gromady. Pełne humoru opowiastki oraz  świetnie odegrana rola nauczycielki do łez rozbawiły dorosłych, którzy jak się później okazało z nostalgią wspominali własne pierwsze lata szkolne. Uczniowie mogli również pochwalić się swoimi uzdolnieniami podczas gry aktorskiej, śpiewu, gry na gitarze i na skrzypcach, co spowodowało, że atmosfera  spotkania przekształciła się we wspaniałą zabawę. I ci mali i ci duzi z łezką w oku żegnali się wracając myślami do wspólnie spędzonych trzech lat, a wychowawczyni mogła jedynie powiedzieć swoim pociechom: „ No cóż, taka jest kolej rzeczy, wy idziecie do czwartej klasy, a ja – do pierwszaków”.

Więcej…
 
Czternastka po raz trzeci najlepsza w konkursie „Szukaj zysku w odzysku” PDF Drukuj Email

W dniu 23 czerwca 2015 r.  w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim  odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji „ Programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski”.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14. W nagrodę otrzymaliśmy tablicę interaktywna. Podczas  uroczystości szkołę reprezentowała Pani dyrektor Katarzyna Goworek wraz z uczennicami: Katarzyną Maciejską z kl. IV b oraz Mają Bielecką z kl. II b.
Przez cały rok podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu troskę nasze środowisko naturalne. Ogromnie cieszy to, że nasze zaangażowanie na rzecz ochrony przyrody zaowocowało przyznaniem nam pierwszego miejsca wśród tak licznej konkurencji.
Na ten sukces pracowała cała społeczność szkolna: uczniowie, wychowawcy, rodzice i przyjaciele szkoły. Wszystkim zaangażowanym w działalność ekologiczną należą się ogromne podziękowania, gdyż każdego roku wzbogacamy się o cenne  pomoce służące naszym uczniom. Koordynatorki działań ekologicznych: Grażyna Pastuszka, Jolanta Niedziela, Beata Darnowska.

Więcej…
 
Piknikowy czas… PDF Drukuj Email

Sobota – to dzień wolny od zajęć i szkoły. Jednak sobotnie popołudnie 20 czerwca 2015 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 3d, którzy wraz z wychowawczynią, rodzicami, a także dziadkami uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Borii. Gościliśmy na działce jednego z uczniów, Oliwiera , który w ten sposób zapragnął pożegnać się z klasą w związku z wyjazdem. Na dużej ogrodzonej działce czekał na dzieci plac zabaw, trampolina i boisko do siatkówki. Wspólne zabawy, mecz piłki siatkowej z udziałem dzieci i rodziców, niekończące się rozmowy oraz smaczny poczęstunek były kolejną świetną okazją do dalszej integracji dzieci i dorosłych. Żal będzie tylko tych wspólnie spędzonych lat. Aby jednak ci, z którymi Oliwier uczył się i bawił przez ostatnie trzy lata nadal pozostali w jego pamięci, chłopiec otrzymał w prezencie  portfolio ze zdjęciami z różnych uroczystości klasowych  wraz z podpisami dzieci. Zaskoczony i wzruszony obiecał, że jeśli tylko przyjedzie do Ostrowca to na pewno odwiedzi szkolne mury oraz koleżanki i kolegów, z którymi zawsze czuł się świetnie. Trzymamy go za słowo!

Więcej…
 
Rodzina, ach rodzina … PDF Drukuj Email

W dniu 18. 06. 2015r. w klasie 2c odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny. Do sali teatralnej przybyli liczni goście: mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo. Drugoklasiści zaprezentowali żmudnie przygotowany programy artystyczne. Goście mogli podziwiać piękną recytację, humorystyczne scenki rodzajowe, układy taneczne, grę na flażoletach i okolicznościowe piosenki. Co chwila rozbrzmiewały gromkie brawa. Rodzice mieli również możliwość podziwiać prace plastyczne dzieci, które wykonały piękne, kolorowe portrety swoich rodzin. Były one częścią scenografii, a zarazem uroczym prezentem dla najbliższych. Wszyscy dobrze się bawili, a p. Iwona Sidor była niezwykle dumna ze swoich wychowanków.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 45