Dziś jest:

Wtorek
30 września 2014

Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Hieronim, Leopard, Wiktor, Zofia

Do końca roku zostało
93 dni

Odwiedzin na Stronie

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś
mod_vvisit_counterWczoraj
mod_vvisit_counterW Tygodniu0
mod_vvisit_counterW miesiącu0
mod_vvisit_counterWszystkich50

Twoje IP: 54.198.66.250
,

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieCzternastka górą!!! PDF Drukuj Email

Już po raz 9 w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”.
27 maja 2014 r. do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z terenu miasta. Każdą placówkę reprezentowało 3 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w sześciu różnych zadaniach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego/, p. Urszula Bełczowska /z PSP nr 1/, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus. Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:
I miejsce – PSP nr 14 i PSP nr 5
II miejsce – PSP nr 1
III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Więcej…
 
Integracyjne spotkanie w Kałkowie PDF Drukuj Email

Dnia 21 maja w  ramach Białego Tygodnia klasy drugie wraz z księdzem Michałem Oszczudłowskim oraz wychowawczyniami: U. Rafałkowską, I. Łucką , B. Czyż, J. Wielgus i B. Budułą udały się na wycieczkę do Kałkowa. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Św. Niewątpliwą atrakcją było wspólne ognisko. Dzieci „zdobyły” Golgotę oraz obserwowały  zwierzęta  w mini zoo.
Wyjazd ten stał  się świetną imprezą integracyjną wszystkich drugoklasistów, nauczycieli, rodziców, dziadków i innych biskich dzieciom osób.  Z wycieczki każdy wrócił w doskonałym humorze.

Więcej…
 
Uczniowie na Olimpie PDF Drukuj Email

15 maja 2014 roku, po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod hasłem „Co słychać na Olimpie”. Jego organizatorkami były panie: Małgorzata Guzek, Mariola Podlach i Małgorzata Urbańska. Konkursy mitologiczne odbywają się w PSP Nr 14 od wielu lat i weszły już na stałe do repertuaru konkursów. Jego nadrzędnym celem jest upowszechnianie kultury śródziemnomorskiej. W kulturze antycznej bowiem, szczególnie greckiej, tkwią korzenie Europy, to stąd czerpiemy do dziś wzorce dobra, piękna i prawdy.
Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych Ostrowca Św. Przystąpiły do niego trzyosobowe drużyny ośmiu szkół (PSP 1, PSP3, PSP 4, PSP 5, PSP 9, PSP 11, PSP 12, PSP 14).  

Więcej…
 
MAŁY DŻENTELMEN PDF Drukuj Email

Zasady savoir vivre każdy powinien znać. Dobre maniery ułatwiają życie, torują drogę do ludzi, pozwalają nawiązać z nimi dobre kontakty, stwarzają życzliwą atmosferę. Aby nie szczędzić sobie tych najprostszych przejawów grzeczności i życzliwości oraz aby popularyzować zasady dobrego wychowania wśród społeczności uczniowskiej ,,czternastki” ogłoszony został konkurs o tytuł ,,Dżentelmena klasy”. Rozpoczął się w listopadzie 2013 r. i od tej pory każdy zespół klasowy miał czas aby wyłonić spośród siebie jednego ucznia ( chłopca lub dziewczynkę ), która zasłuży na ten tytuł. Zasady eliminacji regulowały określone kryteria, zaś sposób oceniania ( punktowania ) ustalił wychowawca wspólnie z zespołem klasowym.

Więcej…
 
Zdrowie w poezji dziecięcej PDF Drukuj Email

15 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. W kategorii klas pierwszych zaprezentowała się  Aleksandra Kwapisz z klasy 1a. Noemi Gocel z klasy 2c reprezentowała kategorię klas drugich i trzecich . Dziewczynki bardzo dobrze zaprezentowały się na scenie i zdobyły nagrody – Ola II miejsce a Noemi wyróżnienie. Uczennice pracowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Anny Siporskiej, pani Beaty Darnowskiej, pani Jolanty Wielgus oraz swoich mam.

Więcej…
 
Święto Niezapominajki PDF Drukuj Email

 

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele klas 0 -3 obchodzili Święto Niezapominajki. W bieżącym roku szkolnym niezapominajkowa impreza przebiegała pod hasłem „Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim
i innych”. Naszymi gośćmi byli:
* w klasach zerowych  - ratownik medyczny pani Monika Cheba – Piziorska z córką Wiktorią
* w klasach pierwszych – przedstawicielka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS pani Jolanta Skowron z małym kotkiem i policjanci pani asp. Anna Wasilewska, pan mł. asp. Rafał Orzechowski, pan st. sierż. Marek Wesołowski z suką Dorą
* w klasach drugich – weterynarz pan Krzysztof Karp
* w klasach trzecich – leśniczy pan Jacek Sobolak.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 23