Dziś jest:

Niedziela
1 marca 2015

Imieniny obchodzą:
Antoni, Antonina, Feliks, Joanna, Józef, Piotr

Do końca roku zostało
306 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – ogólnopolska akcja PDF Drukuj Email

W dniach 28-29 listopada 2014 roku odbyła się kolejna ogólnopolska akcja - Świąteczna Zbiórka Żywności,  organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. Uczniowie i nauczyciele PSP 14 i PG 4 po raz kolejny jako wolontariusze zbierali żywność w sklepach na terenie osiedla Stawki i Rosochy.  Przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurowali wolontariusze, którzy informowali klientów o idei akcji, wręczali ulotki i naklejki. Zachęcali oni do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki hojności klientów sklepów udało nam się zebrać żywność, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Wszystkim darczyńcom w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Koordynatorem akcji  w szkole była pedagog Elżbieta Orczyk.
Jolanta Wielgus

Więcej…
 
Zaklęty bagaż – teatr i profilaktyka. PDF Drukuj Email

26  listopada 2014 roku w  naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne przygotowane przez Teatr Profilaktyczny KURTYNA z Krakowa. Teatr Kurtyna z siedzibą w Krakowie jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania, czyli od 2000 roku.
Młodsi widzowie klas I - III uczestniczyli w spektaklu „Zaklęty bagaż”. Przedstawienie to opowiadało o historii Adasia, który był niesfornym i krnąbrnym chłopcem, charakteryzującym się niegrzecznymi wybrykami. Adaś miał coraz mniej kolegów i koleżanek, a coraz więcej złych postępków na sumieniu. Coraz częściej czuł się samotny. To wszystko zmieniło się, gdy odwiedzili go tajemniczy goście. Adaś dostał od nich w prezencie zaczarowany bagaż. To dzięki niemu wygrał ze swoimi słabościami i odzyskał wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wyszedł z tej trudnej próby. Nasi uczniowie dowiedzieli się: jak kształtować sferę emocjonalną i psychiczną w oparciu o poszanowanie autorytetów; jak eliminować język zachowań agresywnych w rozmowach z rówieśnikami i starszymi; że mają możliwość dokonywania wyborów między dobrem i złem.

Więcej…
 
Dzień Życzliwości i Uśmiechu PDF Drukuj Email

21 listopada 2014 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. Ściany szkolnych korytarzy zostały przyozdobione plakatami,  które zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Koleżanki z klasy VI c wręczały  uczniom i nauczycielom  buźki .Obchodziliśmy ten dzień również poprzez pisanie życzliwych, miłych słów, pozdrowień dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły, które zawieszane były na Szkolnym Drzewku Pozdrowień

Więcej…
 
Czternastka najlepsza w konkursie „Szukaj zysku w odzysku” PDF Drukuj Email

 

W dniu 13 listopada 2014r.  w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim  odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji  Programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski. 
Program służył przede wszystkim  podnoszeniu świadomości ekologicznej oraz kształtowaniu nawyku selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu wśród uczniów. Do konkursu zgłosiło się 18 placówek oświatowych. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14. W nagrodę otrzymaliśmy kamerę cyfrową, laptop i projektor multimedialny z ekranem. Podczas  uroczystości szkołę reprezentowała p. dyrektor Katarzyna Goworek wraz z uczniami: Wiktorią Sadowską z kl. IV b oraz Kacprem Masternakiem z kl. II b. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami popularnonaukowymi za aktywny udział w selektywnej zbiórce odpadów.

Więcej…
 
„Misiowe” świętowanie w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku.
Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nie wiemy jak inne dzieci w szkole, ale nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś bowiem wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela. Cały tydzień poprzedzający to święto rozmawialiśmy o naszych misiach. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Wykorzystałam również tę okazję do głośnego czytania i wielu prac plastycznych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, ale też bawiły się w projektantów zabawek. Efektem tych zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Nie tylko dla Zosi Samosi. PDF Drukuj Email

 

Z okazji 120 rocznicy urodzin Juliana Tuwima, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem „Nie tylko dla Zosi Samosi…”. W rywalizacji wzięły udział dzieci z klas I-III ostrowieckich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali: Oliwier Kasprzycki, Aleksandra Kwapisz, Maciej Lis z klasy 2a, Maja Bielecka, Marta Karwacka, Wiktoria Tadej z klasy 2b oraz Anastazja Kwiecień z klasy 2c oraz Noemi Gocel z klasy 3c. Wszyscy nasi mali recytatorzy mogą pochwalić się udanymi występami przed wymagającym jury. Mieli trafnie dobrane utwory, bezbłędnie opanowali ich teksty, ciekawie je interpretowali oraz poprawnie i płynnie deklamowali. Uczniowie z „czternastki” zostali wyróżnieni dyplomami i pięknie wydanymi zbiorkami wierszy Juliana Tuwima. Do konkursu drugoklasistów przygotowały panie, Jolanta Niedziela,  Iwona Sidor i Anna Siporska. Noemi przygotowywała się pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Wielgus.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 31