Dziś jest:

Czwartek
27 listopada 2014

Imieniny obchodzą:
Dominik, Leonard, Maksymilian, Wirgiliusz

Do końca roku zostało
35 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieLato, lato, lato czeka… PDF Drukuj Email

25 czerwca klasy szóste, a 27 czerwca pozostali uczniowie zakończyli rok szkolny 2013/2014. Przed rozdanie świadectw zebraną młodzież i gości przywitała na dużej sali gimnastycznej dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek. Potem wszyscy obejrzeli program artystyczny, gdzie uczniowie  pod kierunkiem p. Ewy Bieńki oraz Renaty Skruchy przedstawili w humorystyczny sposób sceny z życia szkoły. Recytacje urozmaicił piosenką zespół Tutti pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowakowskiej-Mazur a tańcem  wychowankowie p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej – zespół Promyki oraz Arabeska. Po części artystycznej był czas na nagrody wyróżnienia, podziękowania i pożegnania. We wrześniu  jedni spotkają się w starszych klasach szkoły podstawowej inni zmienią tylko pawilon i spotkają się w gimnazjum.
O plastyczną oprawę uroczystości roku szkolnego zadbała p. Jolanta Wielgus, p. Jolanta Maj i p. Eliza Adamska.

Więcej…
 
Zdrowo i bezpiecznie na wakacje. PDF Drukuj Email

26 czerwca, po tygodniowej przerwie, na jeden tylko dzień wróciły do klas dzieci i młodzież naszej szkoły. Tego dnia nauczyciele zaplanowali zajęcia rekreacyjne i sportowe. W klasie 1a dzieci czekała niespodzianka, którą przygotowały swoim wychowankom p. Anna Siporska i p. Beata Darnowska. Z myślą o bezpieczeństwie  swoich uczniów, na czas gdy stracą je z oczu, zaplanowały spotkania z ciekawymi ludźmi. Gośćmi byli p. Wacław Kołodziejczak – emerytowany nauczyciel i pszczelarz - pasjonat oraz p. Maciej Giez-brat Amelki i Patryka uczniów z naszej klasy wraz z koleżanką p. Asią. Maciek i Asia są ratownikami medycznymi.

Więcej…
 
Karta rowerowa PDF Drukuj Email

Wakacje coraz bliżej, a więc więcej wolnego czasu dla uczniów i rodziców. Letnia pogoda sprzyja rodzinnym wycieczkom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.
Każdy, kto ukończy 10 lat może samodzielnie poruszać się po drodze na rowerze pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Aby umożliwić uczniom bezpieczne korzystanie z tej formy aktywności fizycznej nauczyciele Iwona Abramczyk i Andrzej Jeruzal uczący w klasach czwartych realizowali przez cały rok na zajęciach technicznych zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Więcej…
 
Koło twórczości uczniowskiej PDF Drukuj Email

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/2014 rozpoczęło swoje istnienie Koło twórczości uczniowskiej skierowane głównie do dziewcząt z klas piątych i prowadzone przez p. Iwonę Abramczyk.
Głównym celem spotkań było nabywanie takich umiejętności, które kiedyś każda dziewczynka i kobieta musiały posiadać, a obecnie są zapomniane i rzadko wykonywane. Zaczęłyśmy nasze spotkania od nauki szydełkowania - wspominają dziewczynki z kl. 5 a. Ile trudności sprawiało na początku wykonanie łańcuszka - podstawowego ściegu. Nie udawały się półsłupki, ani słupki, a oczka były zbite i ściągnięte. Wiele godzin ćwiczeń pokazały jednak, że warto próbować. Zaczęły powstawać pierwsze próbki (jeszcze nie wyroby), które wiele z nas pozostawiło na pamiątkę.

Więcej…
 
W krainie miłośników Harrego Pottera PDF Drukuj Email

16 czerwca do takiej krainy udały się pod opieka swoich pań – p. Anny Siporskiej, p. Beaty Darnowskiej, p. Małgorzaty Połetek i p. Iwony Abramczyk dzieci z klasy 1a oraz 3a. Co prawda nie odnalazły tam Harrego lecz innych miłośników  mioteł – czarownice. Zwiedzanie rozpoczęły bowiem od BabyJagowa oraz poznania miejsc, postaci i legend związanych z Górami Świętokrzyskimi. Potem udały się na Łysą Górę zwiedzając po drodze gołoborze. Tam podczas krótkiego odpoczynku pani Małgosia Połetek opowiedziała legendę o jego powstaniu.

Więcej…
 
Piknik zdrowotny. PDF Drukuj Email

14 czerwca Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało Piknik Zdrowotny – Dni Walki z Rakiem. Towarzyszące wydarzeniu wykłady oraz projekcje filmowe urozmaicono pokazami oraz występami dzieci. Jako jedyną szkołę z Ostrowca i okolic zaproszono dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 2. Swoje umiejętności zaprezentował w szerokim repertuarze Dziecięcy Zespół Artystyczny „Promyki” pod kierunkiem p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej oraz zespół tańca współczesnego „Arabeska” i zespół "Pałer" z PG 4 prowadzone przez p. Beatę Darnowską.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 26