Dziś jest:

Środa
1 kwietnia 2015

Imieniny obchodzą:
Grażyna, Hugo, Katarzyna, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało
275 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowaniePortret Mikołaja PDF Drukuj Email

Tradycyjnie w grudniu w klasach 0 – 3 odbył się konkurs plastyczny nawiązujący tematycznie do obchodów świętami Bożego Narodzenia. Tym razem dzieci wykonywały portret Świętego Mikołaja. W swoich pracach wykorzystały różne techniki. Każda klasa wyłoniła w drodze konkursu 6 najpiękniejszych, samodzielnie wykonanych prac. Organizatorki zebrały 84 portrety z 14 oddziałów klasowych. Z pośród nich jury w składzie: p. Jolanta Wielgus, p. Krystyna Wińczewska, p. Iwona Sidor, wybrało 27, które postanowiono nagrodzić. Oceniające panie zwracały szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy konkursowej. Laureaci i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy, słodycze i upominki z rąk pani dyrektor Katarzyny Goworek i pani wicedyrektor Jolanty Klauzińskiej. Nagrody ufundowało Grono Pedagogiczne edukacji wczesnoszkolnej oraz indywidualni sponsorzy.

Więcej…
 
W krainie bombek PDF Drukuj Email

 

Uczniowie klasy 3a i 3d zostali wprowadzeni w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia już 12 grudnia dzięki wycieczce do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Wędrówka po tej niezwykłej krainie rozpoczęła się od omówienia przez przewodnika różnych stylów ubierania choinek: staropolskiego, amerykańskiego, nowozelandzkiego czy wiktoriańskiego. Następnie zwiedzali wystawę różnorodnych bombek o rozmaitych wielkościach, kształtach i wzorach. Poznały proces powstawania bombek począwszy od dmuchania w rozgrzaną szklaną rurkę, z której tworzono niewyobrażalne wręcz kształty. Kolejnym etapem było srebrzenie, suszenie, a na koniec malowanie i zdobienie. Jednak najwięcej emocji dostarczyły dzieciom warsztaty plastyczne. Trzecioklasiści w ogromnym skupieniu samodzielnie malowali  bombki tworząc różne wzory i motywy. Otrzymali również przygotowane wcześniej przez pracowników bombki z własnym imieniem. Dzieci nie mogły także pominąć zakupu ozdób choinkowych dla swoich bliskich.

Więcej…
 
Anioł niejedno ma imię – warsztaty plastyczne w BWA – malarstwo Sachy Stawiarskiego PDF Drukuj Email

16.12.2014 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Jolantą Wielgus i p. Wioletą wybrali się do ostrowieckiego BWA na zwiedzanie wystawy malarstwa Sachy Stawiarskiego. Autor w swoich pracach przeniósł nas do świata pełnego intensywnego światła, przestrzeni, jasnych barw i kontrastu. Na wielu jego pejzażach odnaleźć można uliczki znane z wielu kurortów np. w Saint Tropez, czy Romantuelle. Ogromną radość sprawiły dzieciom warsztaty plastyczne. Mali artyści, korzystając z różnorodnych materiałów plastycznych, wyczarowali cudowne aniołki – każdy był inny i niepowtarzalny. Powędrują one wraz z dziećmi do ich domów jako symbole świąt Bożego Narodzenia podczas wspólnej kasowej Wigilii z najbliższymi. Wykonane aniołki mają za zadanie wprowadzić do domów dzieci świąteczny nastrój, a przede wszystkim mają być ich aniołami stróżami.
Jolanta Wielgus

Więcej…
 
Weronika Broś – wicemistrzyni Polski w fitness. PDF Drukuj Email

 

Weronika Broś jest obecnie uczennicą klasy V a. Uczy się bardzo dobrze i wiele osób ją zna ale nie każdy wie, że Weronika jest wicemistrzynią Polski w fitness, w kategorii dziewczyn 10-11 lat. Swój największy sportowy sukces osiągnęła w tym roku. Pracowała na niego wiele lat. Nie wystarczy bowiem być wygimnastykowaną osobą, trzeba mieć również predyspozycje psychiczne i cechy charakteru, które pomogą zwyciężać. Weronika już w przedszkolu uczestniczyła w konkursach plastycznych i zdobywała w nich wyróżnienia. Gdy trafiła do  naszej szkoły rozpoczęła przygodę z muzyką w „Dziecięcym Zespole Promyki”. W „Promykach” tańczyła taniec współczesny oraz integracyjny, świetnie grała również na flażolecie. Wraz z zespołem zdobyła dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół.

Więcej…
 
Nagrodzeni w konkursie plastycznym - Stop przemocy ! Kampania Białej Wstążki PDF Drukuj Email

To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Dzień 25 listopada został uznany przez ONZ za Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet.  W Polsce obchodzony jest jako Kampania „Biała Wstążka”. Przedsięwzięcie to na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego trwało od 25 listopada 2014 roku do 10 grudnia 2014 roku. Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie ze Stowarzyszeniem NIGDY WIĘCEJ na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą przyłączył się do krajowej Kampanii „Biała Wstążka” pod hasłem Mężczyźni mówią NIE! Przemocy. Nasza szkoła PSP 14, jak i Gimnazjum nr 4 również zaangażowała się w tegoroczną akcję.

Więcej…
 
„O bezpieczeństwie nigdy za wiele…” PDF Drukuj Email

Nie od dziś wiadomo, że "czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Dlatego pani Elżbieta Orczyk - pedagog szkolny  podkreśla, że nauki nigdy za dużo i o zdrowiu i bezpieczeństwie należy mówić jak najwięcej. Każde działanie, które pomaga poprawić bezpieczeństwo ma sens, ponieważ zdrowie ludzkie jest bezcenne. Nauczyciele rozmawiają o tym na lekcjach ze swoimi uczniami przy każdej okazji ale kiedy dzieci usłyszą to jeszcze raz z ust strażnika miejskiego, wiedza bardziej się utrwali. Spotkania, które odbyły się w naszej szkole 10 i 12 grudnia dotyczyły bezpieczeństwa podczas nadchodzących świąt i różnych sytuacji, które bezpieczeństwu mogą zagrozić. Była więc mowa o gorączkowych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i powitaniu Nowego Roku, które to bez fajerwerków obyć się nie może. Goszczące w naszej szkole przedstawicielki Straży Miejskiej po raz kolejny przypomniały zasady, których należy przestrzegać aby uniknąć przykrych niespodzianek.  

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 32