Dziś jest:

Poniedziałek
5 grudnia 2016

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna

Do końca roku zostało
27 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieUczniowie 2b i 2e w Magicznych Ogrodach i Kazimierzu Dolnym PDF Drukuj Email

15 września  2016 r. dzieci z  kl. II b i II e pod opieką  p. Elizy Adamskiej, Jolanty Wielgus i Katarzyny Marynowskiej wyruszyły na wycieczkę do Magicznych Ogrodów i Kazimierza Dolnego. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitał nas olbrzymi futrzany Krasnolud -strażnik ogrodu.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną i marchewkowym polem. Wróżka Smużka – nasza przewodniczka poprowadziła nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących róż, wrzosów i orchidei do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i  psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom.

Więcej…
 
Świat Robotyki – propozycja zajęć pozalekcyjnych. PDF Drukuj Email

„Świat Robotyki” to zajęcia techniczno – informatyczne  związane z budową i programowaniem robotów, do których  wykorzystuje się zestawy LEGO EDUCATION.  Zajęcia „Świata Robotyki” to nieustanne poznawanie zagadnień z matematyki, fizyki, informatyki, mechaniki i programowania w przyjazny i nowoczesny sposób. „Minimum teorii maximum praktyki, nauka przez zabawę” – tak o swoich spotkaniach z dziećmi i młodzieżą mówią instruktorzy, którzy w ubiegłym tygodniu zorganizowali w naszej szkole właśnie dla nich warsztaty. Dzięki temu dzieci bawią się nauką. Poszukują najlepszych rozwiązań dla danego zadania. Rozwijają swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia – kluczowe cechy dla świetlanej przyszłości dziecka. „Świat robotyki”  to jedna z propozycji zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. Odbywały się one już w zeszłym roku i cieszyły dużym zainteresowanie.

Więcej…
 
II Festyn Rodzinny z Podwórkiem NIVEA w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

„ Zaangażowanie w życie społeczne połączone z działaniami na rzecz drugiego człowieka to niezwykły przykłada poświęcenia swojego wolnego czasu dla dobra ostrowieckiej społeczności. Tego typu imprezy doskonale integrują naszą lokalną społeczność, stwarzają warunki do rodzinnego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy” – takie słowa, 2 września do licznie zgromadzonych uczestników II Rodzinnego Festynu z Podwórkiem NIVEA, skierował  w liście Prezydent  Miasta pan Jarosław Górczyński.   Imprezę, która już na stałe zagościła w harmonogramie ZSP nr 2 na os. Stawki  po raz drugi zorganizowało grono pedagogiczne szkoły, przy dużym udziale pozostałych pracowników oraz wsparciu Rady Rodziców i Stowarzyszenia „CZTERNASTKA”. Jej celem była integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Po uroczystym otwarciu festynu, dyrektor Zespołu pani Katarzyna Goworek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Podobnie jak w roku ubiegłym również i teraz nie brakowało bezpłatnych atrakcji ufundowanych i zaproponowanych przez licznych sponsorów.

Więcej…
 
Pani wiceprezydent na inauguracji roku szkolnego w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół Publicznych nr 2 uroczystość odbyła się po zakończeniu okolicznościowej mszy świętej. Ze względu na dużą liczbę dzieci i młodzieży uczniowie  spotkali się na inauguracji w czterech grupach. Rozpoczęli gimnazjaliści PG nr 4, potem przyszedł czas na klasy IV – VI oraz dzieci młodsze z PSP nr 14, wśród których to pierwszoklasistów spotkała największa niespodzianka. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły panią Katarzynę Goworek. Miłym gestem uroczystości była obecność na niej pani Wiceprezydent Miasta Marzeny Dębniak, która obdarowała dzieci drobnymi upominkami i skierowała do nich wiele ciepłych słów.  To ważne dla maluchów wydarzenie uświetnił występ szkolnego zespołu „Promyki”.

Więcej…
 
II Rodzinny Festyn z Podwórkiem NIVEA PDF Drukuj Email

Kończą się wakacje i 1 września szkolny dzwonek oznajmi rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Zanim jednak dzieci zajmą w klasach swoje miejsca i rozpoczną naukę, wesoło i na sportowo pożegnają ciepłe i słoneczne letnie dni. 2 września czeka je II Rodzinny Festyn z Podwórkiem NIVEA. Rozpocznie się on o godzinie 16. Nie zabraknie na nim wielu ciekawych zabaw, konkurencji sportowych i innych atrakcji oraz niespodzianek. Każdy znajdzie na nim coś co go zaciekawi i zabawi. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy.

Więcej…
 
Wykaz podręczników 2016/2017 PDF Drukuj Email

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DLA KLAS 0 – VI

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

na rok szkolny 2016/2017

Kolorem czerwonym są zaznaczone podręczniki płatne, czarnym bezpłatne.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 66