Dziś jest:

Sobota
22 listopada 2014

Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła

Do końca roku zostało
40 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKoło twórczości uczniowskiej PDF Drukuj Email

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/2014 rozpoczęło swoje istnienie Koło twórczości uczniowskiej skierowane głównie do dziewcząt z klas piątych i prowadzone przez p. Iwonę Abramczyk.
Głównym celem spotkań było nabywanie takich umiejętności, które kiedyś każda dziewczynka i kobieta musiały posiadać, a obecnie są zapomniane i rzadko wykonywane. Zaczęłyśmy nasze spotkania od nauki szydełkowania - wspominają dziewczynki z kl. 5 a. Ile trudności sprawiało na początku wykonanie łańcuszka - podstawowego ściegu. Nie udawały się półsłupki, ani słupki, a oczka były zbite i ściągnięte. Wiele godzin ćwiczeń pokazały jednak, że warto próbować. Zaczęły powstawać pierwsze próbki (jeszcze nie wyroby), które wiele z nas pozostawiło na pamiątkę.

Więcej…
 
W krainie miłośników Harrego Pottera PDF Drukuj Email

16 czerwca do takiej krainy udały się pod opieka swoich pań – p. Anny Siporskiej, p. Beaty Darnowskiej, p. Małgorzaty Połetek i p. Iwony Abramczyk dzieci z klasy 1a oraz 3a. Co prawda nie odnalazły tam Harrego lecz innych miłośników  mioteł – czarownice. Zwiedzanie rozpoczęły bowiem od BabyJagowa oraz poznania miejsc, postaci i legend związanych z Górami Świętokrzyskimi. Potem udały się na Łysą Górę zwiedzając po drodze gołoborze. Tam podczas krótkiego odpoczynku pani Małgosia Połetek opowiedziała legendę o jego powstaniu.

Więcej…
 
Piknik zdrowotny. PDF Drukuj Email

14 czerwca Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało Piknik Zdrowotny – Dni Walki z Rakiem. Towarzyszące wydarzeniu wykłady oraz projekcje filmowe urozmaicono pokazami oraz występami dzieci. Jako jedyną szkołę z Ostrowca i okolic zaproszono dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 2. Swoje umiejętności zaprezentował w szerokim repertuarze Dziecięcy Zespół Artystyczny „Promyki” pod kierunkiem p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej oraz zespół tańca współczesnego „Arabeska” i zespół "Pałer" z PG 4 prowadzone przez p. Beatę Darnowską.

Więcej…
 
„Perły” świętokrzyskiej ziemi – wycieczka kl. 2b i 2c PDF Drukuj Email

9 czerwca 2014 r. klasy 2 b i 2c, pod opieką swoich wychowawczyń p. Barbary Czyż i p. Jolanty Wielgus oraz p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur, wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową do Chęcin, Tokarni i BabyJagowa. Pierwszym punktem wycieczki było „zdobycie” średniowiecznego zamku w Chęcinach, do którego wszyscy musieli podejść pieszo, sprawdzając przy tym swoją kondycję fizyczną. Następnym celem zwiedzania ziemi świętokrzyskiej była „perła” naszego województwa -  skansen Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni.

Więcej…
 
Wspomnienia z zielonej szkoły PDF Drukuj Email

Wiedza zdobywana poprzez bezpośrednią obserwację, doświadczenia i przeżycia na trwałe pozostaje w naszej pamięci.
Znając wartość takiego sposobu rozszerzania wiadomości i umiejętności, wychowawczynie klasy 2a i 2d - p.Urszula Rafałkowska i p.Beata Buduła oraz p.Eliza Różycka zorganizowały w czerwcu  pięciodniową zieloną szkołę w Rabce. Każdy dzień przynosił dzieciom niezapowiedziane wcześniej atrakcje.
Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był Kraków.  Na dzieciach ogromne wrażenie zrobił Wawel. W ciszy  zwiedzaliśmy  Katedrę oraz jej podziemia z licznymi sarkofagami. Każdy chciał dotknąć „serce” Dzwonu Zygmunta i wypowiedzieć w myślach najskrytsze marzenie i mieć nadzieję, że się spełni.

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email

Wzorem lat ubiegłych w czerwcu 2014 roku odbyło się kolejne  spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, panem Jackiem Budzeniem, który w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” przeprowadził pogadanki dla dzieci w klasach 0 – III na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku.
W trakcie przeprowadzonych pogadanek funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na sposoby unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z zagrożeniami podczas ferii letnich. Omawiał zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu (w tym nad wodą, w górach, w lesie) jak również bezpieczeństwa podczas pieszych wędrówek. Wszyscy chcemy by najmłodsi wrócili zdrowo z wakacji i już od najmłodszych lat wiedzieli jak zachować się nie tylko nad wodą, ale także np. znały zasady zachowania się w sytuacji napotkania obcego psa.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 26