Dziś jest:

Poniedziałek
20 lutego 2017

Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało
315 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieW oczekiwaniu na Mikołaja PDF Drukuj Email

Początek grudnia, z biciem serca czekamy co przyniesie nam Mikołaj czy spełni nasze oczekiwania. W świetlicy szkolnej radośnie przygotowujemy się na przybycie Santa Clausa .Dzieci ozdobiły świetlicę własnoręcznie zrobionymi różnymi technikami przestrzennymi Mikołajami , aniołkami, bałwankami, choinkami. Elementy wystroju wprowadzają nas w zaczarowany , rodzinny okres przedświąteczny.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Kolejny sukces PSP 14 w dziedzinie ekologii PDF Drukuj Email

 

W dniu 1 grudnia 2016r. podczas ,,EKO GALI” w kinie Etiuda odbyło się podsumowanie rocznego konkursu ,,Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski – edycja XIII”. Głównym celem programu było podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyku selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu wśród uczniów.
Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowała pani wicedyrektor Jolanta Klauzińska wraz z  koordynatorką ds. edukacji ekologicznej panią Grażyną Pastuszką. Przybyła również 5-osobowa grupa uczniów szczególnie zaangażowanych w zbiórkę surowców wtórnych - Aleksandra Duda kl. VI b, Natalia Kowalska kl. VI b, Jakub Marynowski kl. VI c, Oliwia Szwed kl. II e oraz Zuzanna Godos kl. III a.
W kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14.
Pan prezydent Jarosław Górczyński wręczył pani wicedyrektor i grupie uczniów cenną  nagrodę w postaci laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

Więcej…
 
X Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” PDF Drukuj Email

30 listopada 2016 r. w Targach Kielce już po raz dziesiąty odbyła się Olimpiada „Bezpieczeństwo na piątkę”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych, a jego głównym celem jest utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa osobistego oraz w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej, przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu.
W wydarzeniu wzięło udział 14 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Wraz z nimi na finale wojewódzkim obecni byli także opiekunowie i kibice, którzy wspierali i dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas rozgrywanych konkurencji oraz jednostki Policji, Straży Pożarnej, członkowie kieleckiego Automobilklub, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Miejskiej, KRUSu, Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, Agencji Rynku Rolnego oraz  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

Więcej…
 
Andrzejkowe czary mary. PDF Drukuj Email

29 i 30 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W Andrzejki główną atrakcją są wróżby. Tego dnia wróży się wszędzie i każdemu kto ma na to ochotę. Na zajęciach szkolnych wróżyli nauczyciele oraz rodzice. Samorząd Uczniowski klas IV – VI również przygotował ciekawe wróżby i z pomocą swoich przedstawicieli dotarł do uczniów klas młodszych. Gdyby i tego było mało można było sobie jeszcze powróżyć na terenie gimnazjum. Andrzejki jak co roku były udane i każdy się na nich dobrze bawił bo nawet jeśli przepowiednia nie przypadła komuś do gustu to przecież za rok znów są Andrzejki.

Więcej…
 
Wróżby i zabawy andrzejkowe PDF Drukuj Email

Zgodnie z tradycją w dniach 29 – 30. XI 2016 r. w świetlicy szkolnej PSP 14 w Ostrowcu Św. odbyły się andrzejki. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była nastrojowa dekoracja w bawialni, którą tworzyły powycinane przez uczniów papierowe koty oraz sowa – zrobiona metodą origami.
Najpierw dzieci pod kierunkiem wychowawczyń w świetlicy z zaciekawieniem przyswajały informacje związane z dawnymi obchodami katarzynek i andrzejek na wsi polskiej. Doskonałym źródłem wiedzy okazała się w tym przypadku ilustrowana encyklopedia tradycji polskich.
Następnie rozpoczęły się długo wyczekiwane zabawy aktywizujące.

Więcej…
 
Międzyszkolny "Event" Lekkoatletyczny PDF Drukuj Email

28 listopada 2016 roku w hali sportowej naszej szkoły byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia, naturalnego przeżywania adrenaliny podczas zmagań sportowych uczniów klas III PSP nr 5, 7 14 w drużynowych zabawach lekkoatletycznych. W zawodach wzięło udział 291 uczniów z 13 klas. Każdy uczeń startował przynajmniej w jednej konkurencji. Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom biegi sztafetowe. Po bardzo wyrównanym, niezwykle emocjonującym wyścigu minimalnie lepsza była klasa III e z PSP nr 5 wych. p. Joanna Zagozdon, przed III c wych. p. Małgorzata Połetek i III a wych. p. Beata Darnowska z PSP nr 14, które zajęły ex aequo 2 miejsce. 3 miejsce przypadło klasie III d również z PSP nr 14 wych. p. Izabella Kolasa.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 70