Dziś jest:

Piątek
22 sierpnia 2014

Imieniny obchodzą:
Cezary, Maria, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało
132 dni

Odwiedzin na Stronie

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś
mod_vvisit_counterWczoraj
mod_vvisit_counterW Tygodniu0
mod_vvisit_counterW miesiącu0
mod_vvisit_counterWszystkich50

Twoje IP: 54.225.1.70
,

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZdrowie w poezji dziecięcej PDF Drukuj Email

15 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. W kategorii klas pierwszych zaprezentowała się  Aleksandra Kwapisz z klasy 1a. Noemi Gocel z klasy 2c reprezentowała kategorię klas drugich i trzecich . Dziewczynki bardzo dobrze zaprezentowały się na scenie i zdobyły nagrody – Ola II miejsce a Noemi wyróżnienie. Uczennice pracowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Anny Siporskiej, pani Beaty Darnowskiej, pani Jolanty Wielgus oraz swoich mam.

Więcej…
 
Święto Niezapominajki PDF Drukuj Email

 

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele klas 0 -3 obchodzili Święto Niezapominajki. W bieżącym roku szkolnym niezapominajkowa impreza przebiegała pod hasłem „Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim
i innych”. Naszymi gośćmi byli:
* w klasach zerowych  - ratownik medyczny pani Monika Cheba – Piziorska z córką Wiktorią
* w klasach pierwszych – przedstawicielka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS pani Jolanta Skowron z małym kotkiem i policjanci pani asp. Anna Wasilewska, pan mł. asp. Rafał Orzechowski, pan st. sierż. Marek Wesołowski z suką Dorą
* w klasach drugich – weterynarz pan Krzysztof Karp
* w klasach trzecich – leśniczy pan Jacek Sobolak.

Więcej…
 
Dzień Europy PDF Drukuj Email

„Zbudujemy Stany Zjednoczone Europy” - to były słowa Winstona Churchila, które zaowocowały w 1957 roku podpisaniem traktatów w Rzymie o utworzeniu nowej ekonomicznej strefy - Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, a w roku 1993 powstaniem Unii Europejskiej.

Aby uczcić Dzień Europy oraz 10-lecie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej – nauczycielki z ZSP 2 : mgr Ewa Elżbieta Gawłowska (nauczycielka języka angielskiego ) oraz mgr Małgorzata Urbańska (nauczycielka historii) przygotowały wraz z uczniami klas 6-stych bogaty multimedialny program artystyczny zatytułowany ‘Get to sing, get to dance- European Impressions’. Uroczysty event miał miejsce 12-go maja 2014 roku w ZSP nr 2(PSP nr 14) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Więcej…
 
Taneczny sukces „Promyków” i „Arabeski”. PDF Drukuj Email

Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, I miejsce w kategorii piosenka i ruch oraz Nagroda Specjalna Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Barbary Buszkiewicz dla Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Promyki”, II miejsce zespołu „Arabeska” w kategorii taniec współczesny to nagrody dla naszych uczniów w IX Międzyszkolnym i I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, który odbył się 7 maja 2014r. w kinie Etiuda. W tym roku do rywalizacji o najwyższe nagrody w konkursie przystąpiło 17 grup. Dziewięć z nich zaprezentowało się w kategorii piosenka i ruch, 8 w kategorii taniec współczesny. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: wokalno-taneczny „Promyki”, który tworzą pod kierunkiem p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej uczniowie integracyjnej klasy 1a oraz zespół tańca współczesnego „Arabeska”, w którym pod kierunkiem p. Beaty Darnowskiej tańczą dzieci z klas II-VI czyli „reszta świata”

Więcej…
 
W RYTMIE MAZURKA, CZYLI ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PSP 14 PDF Drukuj Email

Jak co roku, szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja miały uroczysty i podniosły charakter. 6 maja odbyła się akademia, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze i pieśni. Śmiało można powiedzieć, że była to prawdziwa lekcja historii, o której nie wolno zapominać. Nasi uczniowie dostrzegają potrzebę upamiętnienia wydarzeń sprzed 223 lat. Z dużym zaangażowaniem pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali na tę okazję montaż słowno – muzyczny, plastyczną oprawę uroczystości, zadbali o właściwy strój. Wśród pieśni nie mogło oczywiście zabraknąć mazurka, to jego rytmem rozbrzmiewała tego dnia sala teatralna.

Więcej…
 
„Moja najpiękniejsza zakładka do książki” PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem odbył się jeden  z wielu konkursów plastycznych organizowanych przez świetlicę szkolną. Dzieci bardzo lubią wykonywać prace plastyczne, a jeżeli ich prezentacja ma formę konkursu, to starają się wyjątkowo. Do tego zadania przystąpiła ponad dwudziestoosobowa grupa. Cały tydzień dzieci pięknie pracowały, jedne rano inne po lekcjach, aż w końcu powstała wspaniała wystawa. Prace wykonywane były dowolną techniką, przy niewielkiej pomocy pani wychowawczyni.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 22