Dziś jest:

Sobota
25 kwietnia 2015

Imieniny obchodzą:
Jarosław, Marek, Wasyl

Do końca roku zostało
251 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkurs- Ekologiczna ozdoba choinkowa PDF Drukuj Email

Nasza szkoła zajmuje się edukacją ekologiczną od wielu lat.  Jej świadectwem jest,  zdobyte po raz kolejny, spośród wszystkich szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim, pierwsze miejsce w konkursie ekologicznym „Szukaj zysku w odzysku”. Otrzymaliśmy bardzo cenne nagrody, które posłużą  wszystkim uczniom naszej szkoły.  Podejmując wszelkie działania chcemy dzielić się swoimi umiejętnościami  i upowszechniać wartości proekologiczne wśród Małych i Dużych, w związku z tym zachęcamy uczniów i ich rodziców do udziału w tych przedsięwzięciach. Jedno z nich, to konkurs  „ Ekologiczna ozdoba choinkowa ”, który  zaowocował wspaniałymi pracami plastycznymi. Powstały bardzo ciekawe ozdoby na naszą choinkę ekologiczną. Organizatorki konkursu Jolanta Niedziela, Małgorzata Nowakowska –Mazur, Grażyna Pastuszka serdecznie dziękują Uczniom , Rodzicom oraz Nauczycielom  za  zaangażowanie i kreatywność w tworzeniu wartościowych przedmiotów z odpadów. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z tym niełatwym zadaniem.

Więcej…
 
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała w ZSP nr2 PDF Drukuj Email

 

Po raz kolejny w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych, oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy do puszek, uczniowie PSP nr 14 pod opieką pani Barbary Kosikowskiej i pani Agnieszki Witkowskiej zorganizowali loterię fantową. Uczniowie PG4 pod opieką pani Anny Kowalskiej zajęli się sprzedażą własnoręcznie upieczonych ciast, ciasteczek oraz tostów. Coraz częściej w takie akcje włączają się pracownicy szkoły. W tym roku swój kunszt piekarniczy zaprezentowała pani Ula Kowalska przekazując na rzecz WOŚP przepyszne rurki i babeczki. ZSP nr2 należy do nielicznych placówek oświatowych w Ostrowcu gdzie co roku gra Orkiestra ale i dzieci oraz młodzież naszego zespołu szkół jest też wyjątkowa. Nie tylko zaangażowała się w zbieranie funduszy na rzecz Orkiestry w szkole ale również poza nią. Rekordzistką na terenie miasta okazała się Julka Jabłońska – uczennica klasy II a z PSP nr 14. Dziewczynka kwestowała razem z mama i tatą a suma jaką zebrała jest imponująca.

Więcej…
 
Nowoczesna świetlica szkolna. PDF Drukuj Email

Świetlica w naszej szkole, to miejsce odwiedzane przez ogromną liczbę dzieci, ich rodziców i opiekunów. Wychowawczynie tam pracujące dbają o piękny wystrój oraz miłą, życzliwą atmosferę. Każdego roku szkolnego miejsce odpoczynku naszych dzieci stale się zmienia, staje się bardziej nowoczesne, zaspokajające rosnące wymagania.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pań, które chcą stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do odpoczynku po lekcjach, dzięki bardzo hojnej Radzie Rodziców oraz dzięki wsparciu Dyrekcji naszej szkoły, wizerunek świetlicy bardzo się zmienił. Pomieszczenia są ładnie odmalowane, wyposażone w nowe meble oraz zabawki. Każdego roku szkolnego staramy się unowocześniać wyposażenie, aby dzieci mogły atrakcyjnie i z pożytkiem spędzać wolny czas po lekcjach.

Więcej…
 
Jasełka w kościele Św. Jadwigi. PDF Drukuj Email


W tym roku szkolnym klasa III b pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Czyż i ks. Michała Oszczudłowskiego przygotowała jasełka. Dzieci przedstawiły jasełka przed świętami Bożego Narodzenia najpierw szkolnej społeczności. Przedstawienie obejrzeli wtedy również zaproszeni do szkoły rodzice uczniów. Po powrocie z przerwy świątecznej - w niedzielę 11 stycznia  2015 r. klasa 3 b wystąpiła ponownie  z jasełkami. Tym razem występ był przeznaczony dla szerszej społeczności. Prezentacja miała bowiem miejsce w kościele Św. Jadwigi na os. Stawki. Proboszcz parafii ks. Marek Rusak serdecznie podziękował dzieciom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie jasełek.
Barbara Czyż

Więcej…
 
Spotkanie ze Śnieżką. PDF Drukuj Email


13 stycznia dzieci z klas 0-III obejrzały w ODS Malwa spektakl pt. „Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Edukacyjnego Teatru z Krakowa. To nie pierwsze przedstawienie wystawiane przez ten teatr dla naszych uczniów. Zapraszamy go chętnie do Ostrowca, ponieważ sztuki przez niego prezentowane nie tylko uczą ale również i bawią. Występom zawsze towarzyszą efekty specjalne, piękna i pomysłowa scenografia oraz dużo muzyki. Tym razem reżyser oraz aktorzy również nie zawiedli. Historia królewny Śnieżki w ich wykonaniu była ciekawa, pouczająca i zabawna. Dzieci z dużym zaangażowaniem obejrzały przedstawienie chętnie włączając się w akcję. Na koniec nagrodziły artystów w pełni zasłużonymi gromkimi brawami.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Wokalny - Hej kolęda, kolęda … PDF Drukuj Email

Dnia 8 stycznia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowcu Św., odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Wokalnego „Hej kolęda, kolęda …”.  Do wspólnego śpiewania  przystąpiło 15 uczestników z klas I – III. Zmaganiom konkursowym przysłuchiwała się duża grupa publiczności.  Naszą szkołę reprezentowała Noemi Gocel, uczennica klasy 3c, która zachwyciła wszystkich zebranych rodziców, nauczycieli swoim głosem i interpretacją utworu „Anielska Pastorałka” i zdobyła wyróżnienie. Uczennicę przygotowała do konkursu nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska – Mazur i wychowawczyni p. Jolanta Wielgus. Gratulujemy Noemi i życzymy jej dalszych sukcesów.
Jolanta Wielgus

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 34