Dziś jest:

Piątek
19 grudnia 2014

Imieniny obchodzą:
Dariusz, Gabriela, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało
13 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieDetektyw w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

 

W piątek 3 października 2014 roku naszą świetlicę odwiedził interesujący gość – Pan Wojciech Smorongowicz, który wykonuje niecodzienny zawód, a mianowicie jest detektywem i prowadzi własne Biuro Detektywistyczne. Pan Wojtek opowiedział dzieciom o tajnikach swojej pracy, która jest bardzo ciekawa, czasami emocjonująca i niebezpieczna. Zaprezentował narzędzia i aparaturę, bez której wykonywanie zawodu detektywa byłoby niemożliwe. Dzieci mogły zobaczyć jak działa paraboliczny mikrofon kierunkowy, popularne urządzenie podsłuchowe zwane popularnie „pluskwą”, detektor RF/WFM, skaner UNIDEN, nadajniki KF 400, aparat z teleobiektywem oraz mogły samodzielnie zainstalować lokalizator GPS/GSM, a nawet na ekranie komputera „wyśledzić” obserwowany samochód.

Więcej…
 
Święto Orderu Uśmiechu PDF Drukuj Email

W sobotę 20 września 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 miało miejsce niezwykłe wydarzenie, w którym wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły z klasy 2c i 3b z wychowawczyniami
p. Barbarą Czyż i p. Iwoną Sidor oraz rodzicami. Mieli oni okazję zobaczyć uroczystość nadania Orderu Uśmiechu, której bohaterem był pan Wiesław Kulej. Ceremonię poprowadziła wicekanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu pani Halina Sroczyńska oraz członek Kapituły pan Marian Osuch.
Uroczystość była radosna, ale jednocześnie podniosła i wzruszająca. W obecności licznie przybyłych gości, na czele  z władzami miasta, pan Wiesław Kulej został pasowany różą na 975 Kawalera Orderu Uśmiechu i musiał wypić kielich, wyciśniętego przez dzieci, soku z cytryny.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w naszej szkole. PDF Drukuj Email

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Pojawiło się ono tam w VI wieku. W naszej szkole obchodzone jest ono może nie od tak dawna ale również ma bogatą i długą tradycję. Jak co roku, również i tym razem nasi chłopcy nie mogli narzekać. Obdarowani przez dziewczynki różnymi upominkami obchodzili swoje święto bardzo radośnie co dało się zauważyć w klasach i na szkolnym holu.

Więcej…
 
Czytać Głośno Każdy Może… PDF Drukuj Email

 

Książka rozwija wyobraźnię, buduje więź między dorosłym, a dzieckiem, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo. Głośne czytanie ma wiele zalet, o których można było się przekonać 29 września 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 podczas obchodzonego w tym dniu Ogólnopolskiego „Dnia Głośnego Czytania”. W akcji zorganizowanej przez bibliotekarkę Renatę Łodej wzięli wszyscy uczniowie. Hasłem przewodnim było „Czytać Głośno Każdy Może…”. W klasach  O a , O b i 1a książki z serii przygód lubianego żółwika Franklina czytały pani dyrektor Katarzyna Goworek i panie wicedyrektor Małgorzata Borowiec i Jolanta Klauzińska. Do akcji włączyli się również rodzice. W klasie 1b, mama Kacpra -  pani Marta Zaczek czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…
 
Bezpieczny uczeń. PDF Drukuj Email

 

17 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkały się z panem Jackiem Budzeniem – starszym inspektorem straży Miejskiej. Pan Jacek, jest częstym gościem „Czternastki”. Dzieci i młodzież spotykają się z nim przed feriami, wakacjami, świętami. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym poświęcone było bezpieczeństwu dzieci. Dotyczyło nie tylko terenu szkoły ale również drogi do domu i różnych niebezpiecznych sytuacji. Rozmowa, której towarzyszyła prezentacja, rozpoczęła się od omówienia zasad bezpiecznej drogi z domu do szkoły oraz ze szkoły do domu. Potem przyszedł czas na różne sytuacje, które mogą spotkać ucznia na terenie szkoły. Następnie przyjrzeliśmy się bacznie placom zabaw i spotkaniom z obcymi osobami. Przypomnieliśmy sobie pozycję obronną w kontakcie z groźnym psem. Na zakończenie pan Budzeń zwrócił uwagę na różne niebezpieczne sytuacje, z którymi dziecko może spotkać się w domu. Nasi uczniowie z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że  zdobyta wiedza w przyszłości pozwoli uniknąć im wielu przykrych sytuacji jak również nauczy jak sobie z nimi poradzić.

Spotkanie z ze starszym inspektorem p.  Jackiem Budzeniem zorganizowała pedagog szkoły pani Elżbieta Orczyk.

Więcej…
 
Drewniane zabawki. PDF Drukuj Email

16 września ze swoimi wychowawczyniami: p. Anną Siporską i p. Renatą Rokoszną na warsztaty do Castoramy udała się klasa II a. Wycieczkę zorganizował tata uczennicy p. Paweł Adamski. Podczas zajęć, dzieci z odpowiednio przyciętych drewnianych klocków budowały i kleiły model ciuchci z doczepionym wagonem. Gotowe pojazdy zabrały do szkoły by choć na jeden dzień ozdobić klasowe półki. Już następnego zabrały je do domu żeby pokazać rodzicom i móc się nimi nacieszyć.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 28