Dziś jest:

Wtorek
31 maja 2016

Imieniny obchodzą:
Aniela, Ernesta, Feliks, Teodor

Do końca roku zostało
215 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

Logowanie„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email

To tytuł projektu, do którego przystąpiły klasy trzecie naszej szkoły.  Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach realizacji zadań projektu dzieci z klas III odwiedziła p. Maja Słowik – mł. Aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożeniami płynącymi z sieci oraz  uświadomienie uczniom  jak bezpiecznie korzystać z  internetu oraz z jakimi zagrożeniami   mogą się  spotkać  w sieci. Policjantka omówiła kwestię  „cyberprzemocy” i „stalkingu” ,  wskazała  negatywne zachowania świadczące o ich zaistnieniu oraz podała przykłady przejawów  przemocy rówieśniczej w sieci. 

Więcej…
 
Matematyczne igraszki. PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się Wiosenne Igraszki Matematyczne dla klas piątych. Z każdej klasy zostały wybrane dwuosobowe drużyny, które przystąpiły do rozwiązania pięciu zadań: ułożenia „ marzanny” z tangramu, odgadnięcia brakujących liczb na płatkach kwiatów, rozwiązania logicznych zagadek matematycznych. Po każdym zadaniu występował szkolny  chór z piosenką o wiośnie.  Na sali było słychać  okrzyki radości i śmiechu. Okazało się, że matematyki w naszym życiu jest bardzo dużo  , a nasi uczniowie pokazali, że z jej zrozumieniem nie mają żadnego problemu. Oprawę plastyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska-Mazur, a konkurs przeprowadziła nauczycielka matematyki p. Krystyna Suska.

Więcej…
 
Pisanki na ostrowieckim Rynku PDF Drukuj Email

19 marca 2016 r., na ostrowieckim Rynku, odbył się PIERWSZY RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego celem popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy, oraz doskonalenie warsztatu plastycznego i prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych. W konkursie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Pod opieką p. M. Nowakowskiej, uczennice z klas 4, udały się na Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane pisanki oraz wspólnie uczestniczyć w malowaniu PISANKI GIGANT, świetnie się przy tym bawiąc. Wizyta na Rynku zaowocowała zdobyciem II miejsca.  Nagrodę otrzymała ALEKSANDRA BAKA z klasy 4b.

Więcej…
 
English karaoke PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w, tym nasza szkoła powitała wiosnę śpiewająco. Cykl imprez, które wypełniły zajęcia 21 marca rozpoczął konkurs piosenki anglojęzycznej pt. „English karaoke”. Nie odbyły się do niego eliminacje, ponieważ jego organizatorki: p. Barbara Kosikowska, p. Małgorzata Nowakowska – Mazur i p. Agnieszka Witkowska chciały dać szansę wszystkim chętnym. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: soliści – 10 wykonawców i zespoły – 7 grup. Jury w składzie: p. Ewa Goworowska - muzyk, p. Marta Mozal – nauczycielka j. angielskiego oraz wicedyrektorzy szkoły p. Jolanta Klauzińska i p. Adam Nowak oceniali poprawność językową, intonację dźwięku oraz wyraz artystyczny.

Więcej…
 
Kapelusz Pani Wiosny PDF Drukuj Email

 

Obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zakończył pokaz wiosennych kapeluszy. W konkursie wzięły udział klasy IV – VI oraz klasa III a. Organizatorzy konkursu – Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunki: p. Ewa Bieńka, p. Renata Łodej i p. Renata Skrucha zadbały o właściwą  oprawę muzyczną  i atrakcyjną prezentację wiosennych nakryć głowy. Jury w składzie: p. Justyna Cioch, p. Anna Dutkiewicz i p. Marta Mozal nie miały łatwego zadania z wyborem tego najpiękniejszego bowiem wiele projektów było niezwykle innowacyjnych i oryginalnych. Ostatecznie I miejsce przyznano klasie IV a, II miejsce przypadło w udziale klasie VI a, III miejsce zdobyła klasa III a. Organizatorzy dziękują za ogromne zaangażowanie  w twórczą pracę i gratulują wyróżnionym klasom sukcesu, o który wcale nie było łatwo.

Więcej…
 
Wiosenny Turniej Gier i Zabaw PDF Drukuj Email

 

21 marca, każdy w naszej szkole mógł powitać wiosnę w sposób najbardziej mu odpowiadający. Dla najbardziej aktywnych, nauczyciele wychowania fizycznego - pani Katarzyna Marynowska i p. Sławomir Góra przygotowali szereg sportowych konkursów i zawodów, w których można było nie tylko wykazać się sprawnością ale również dać upust niewyczerpanym pokładom energii. W Turnieju gier i Zabaw, który zainaugurował wiosnę w kategorii klas V pierwsze miejsce zdobyła klasa V b, II miejsce przypadło w udziale klasie V a, III miejsce klasie V c, IV miejsce klasie V d.  W kategorii klas VI miejsce I przypadło klasie VI b, miejsce II zdobyła klasa VI d, miejsce III klasa VI c. W przerwach dla złapania oddechu swoje akrobatyczne umiejętności prezentowała Weronika Broś i Ola Koprowska oraz młodzi piłkarze.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 56