Dziś jest:

Czwartek
11 lutego 2016

Imieniny obchodzą:
Bernadetta, Lucjan, Maria, Olgierd, Świętomira

Do końca roku zostało
325 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieDyrektorka z pasją PDF Drukuj Email

 

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. pani Katarzyna Goworek została wyróżniona nominacją w ogólnopolskim konkursie Super Dyrektor 2015 zorganizowanym przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły”, kwartalnik „Przed Szkołą” oraz wydawnictwo Wolters Kluwer.  Celem projektu  było pokazanie najciekawszych osiągnięć podnoszących jakość współczesnej edukacji oraz promowanie i wyróżnienie liderów tych pozytywnych zmian w oświacie.  Nazwisko pani dyrektor Katarzyny Goworek znalazło się w elitarnym gronie 13 nominowanych dyrektorów różnych placówek oświatowych z  kraju.
Na gali w dniu 22 października w Warszawie nominację ogłosiła  kapituła konkursu  składająca się z wybitnych ekspertów w dziedzinie edukacji. Podczas uroczystości laureatom wręczono listy gratulacyjne i nagrody. Kandydaturę pani  dyrektor zgłosili nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 oraz  Publicznego Gimnazjum nr 4. Cieszymy się, że praca  pani Katarzyny Goworek w opinii jurorów zyskała uznanie, a jej postawa zasłużyła na miano   profesjonalnego menedżera otwartego na środowisko, dbającego o relacje z rodzicami oraz bliższym i dalszym otoczeniem. Gratulujemy sukcesu.

Więcej…
 
Tradycja Halloween w świetlicy szkolnej PSP 14 w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny w przed dzień święta zmarłych, w naszej  świetlicy panowała atmosfera strachu, mroku i tajemniczości. Wszystko za sprawą uczniów naszej szkoły, którzy w przebraniach czarownic, duchów i mrocznych postaci zza światów, ciekawie  prezentowali się w czwartkowe popołudnie w naszej bawialni. Najbardziej zadowolone z Halloween były dzieci z klas młodszych, które wspólnie pląsały w rytmach skocznej  muzyki i próbowały straszyć swoimi makabrycznymi makijażami. Bywalcy świetlicy wykonali szereg rysunków o tematyce Halloween, z których największą popularnością cieszyły się różne sposoby ujęcia motywu dyni. Efektem pracy naszych podopiecznych, jest wystawka najciekawszych prac  tematycznych, która uatrakcyjniła znakomitą zabawę w świetlicy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i dobrej zabawy.
Edyta Kowalska, Jolanta Maj

Więcej…
 
Halloween - świetna okazja do zabawy. PDF Drukuj Email

W dniu 27-28 października 2015 r. został zorganizowany przez p. Martę Mozal konkurs na „Najstraszniejszą dynię”  przeznaczony dla dzieci klas 4-6. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.  Wykonane dynie przez połączenie rozmaitych materiałów były, każdy w swoim rodzaju, wyjątkowe i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano I miejsce ex aequo czterem uczestniczką. Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce – Katarzyna Kogut kl.4d, Maja Kowalska kl.4a, Roksana Michoń kl.4d, Amelia Stój kl.4d.
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. Gratulujemy!

Więcej…
 
Daj się przerobić. PDF Drukuj Email

W piątek 23 października spotkaliśmy się na warsztatach ekologicznych „Daj się przerobić” organizowanych w ramach zadania „EKO OSTROWIEC”. Warsztaty dotyczyły sposobów zapobiegania tworzenia odpadów i właściwego postępowania z odpadami. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że z butelek plastikowych typu PET można zrobić po przetworzeniu bardzo wiele rzeczy m.in.  polarowe ubrania. Dzięki segregacji śmieci można odzyskać  surowce wtórne takie jak szkło, papier, aluminium, plastik, z których można wykonać wiele przydatnych produktów. Ćwiczenie segregacji śmieci wykonaliśmy bezbłędnie.
Oliwier Kasprzycki kl. 3a
W warsztatach ekologicznych uczestniczyli przedstawiciele klasy 3a oraz 3b.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych 2015 PDF Drukuj Email

 

12 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które przywitały pierwszoklasistów oraz licznie zgromadzonych rodziców.  Następie głos zabrała  dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek. Po prezentacji klas nastąpiło ślubowanie a po przekazaniu przez panią dyrektor wychowawcom klas ołówków, pasowanie na ucznia. Uroczystościom towarzyszyły również występy naszych starszych uczniów. W repertuarze wokalnym zaprezentował się zespół „Tutti” a tanecznym zespół „Promyki”. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do swoich sal lekcyjnych gdzie oprócz poczęstunku wzięły udział w warsztatach integracyjnych. Wykonały na nich „Klasowe drzewko”

Więcej…
 
Wyprawa na niezwykłą Farmę PDF Drukuj Email

W słoneczny, ale chłodny czwartek, 8 października 2015 roku, uczniowie z klas 2e i 3c wraz z wychowawczyniami paniami Bożeną Słapek,  Iwoną Sidor oraz panią Beatą Budułą, wyruszyli na całodniową wyprawę na Farmę Iluzji. W Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach przywitała gości sympatyczna p. Magda, która była przewodnikiem po niezwykłych zakątkach kilkunastohektarowej „farmy”. Już odwiedziny w Muzeum Iluzji i Chacie Tajemnic wywołały u dzieci zaciekawienie i mnóstwo pytań. Zdziwienie wzbudził również Lewitujący Kran, Magiczny Domek i Pokój Amesa, a zdjęcia z własną „głową na patelni” przywołały uśmiech na niejedną buzię. Niezwykłe wrażenie zarówno u dzieci, jak i dorosłych wywołał Labirynt Luster i Zakręcony Domek.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 48