Dziś jest:

Niedziela
2 sierpnia 2015

Imieniny obchodzą:
Gustaw, Ilia, Karina, Maria, Stefan

Do końca roku zostało
152 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWitamy przyszłych pierwszaków. PDF Drukuj Email

21 maja w hali sportowej naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z przyszłymi uczniami klas pierwszych. Wraz z dziećmi licznie przybyli również rodzice. Spotkanie, ciepłym powitaniem rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Goworek. Po krótkim wstępie, swoje umiejętności taneczne w krótkiej prezentacji przedstawił prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską  Zespól Artystyczny „Promyki”. Następnie,  dzieci udały się do sal lekcyjnych na swoje pierwsze spotkanie z przyszłym wychowawcą. W roku szkolnym 2015/2016 wychowawstwo w klasach pierwszych obejmą: p. Eliza Adamska, p.Beata Buduła, p. Barbara Czyż, p. p. Irena Łucka, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
Gość klasy 2c PDF Drukuj Email

W czwartek 21 maja uczniów klasy 2c odwiedził pan Kamil Mazur, którego na lekcję zaprosił syn Krystian. Niecodzienny gość ma wykształcenie rolnicze i pracuje jako przedstawiciel handlowy Spółdzielni Rolniczej SAATBAU. Pan Kamil podzielił się z dziećmi wiedzą na temat roślin zbożowych uprawianych w Polsce. Była to świetna okazja do utrwalenia, zdobytej na ostatnich lekcjach, informacji o zbożach i produktach z nich otrzymywanych. Tata Krystiana przyniósł  do klasy próbki nasion różnych zbóż, które każdy mógł obejrzeć z bliska. Przekazał również mnóstwo ciekawych informacji o sposobach uprawy roślin zbożowych, ich odmianach oraz zastosowaniu. Przygotował również konkurs z zakresu zdobytej, podczas spotkania, wiedzy i obdarował zwycięzców atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy otrzymali reklamujące Spółdzielnię smycze i przepyszne krówki.
Uczniowie 2c i wychowawczyni p. Iwona Sidor serdecznie dziękują miłemu Gościowi za wspaniałe zajęcia.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc - ważna sprawa! PDF Drukuj Email

Niebezpieczne, czasami zagrażające życiu sytuacje mogą  przytrafić się ludziom w każdej chwili. Szczególnie narażone na nie są dzieci. Dlatego warto wiedzieć, jak się zachować, gdy będziemy świadkami lub uczestnikami takich zdarzeń. Najlepiej zacząć naukę pierwszej pomocy przedmedycznej już od najmłodszych lat. Aby przekazać tę cenną wiedzę klasę 2 c odwiedziła mama Wiktorii, pani Monika Cheba-Piziorska, która jest ratownikiem medycznym. Podczas szkolenia drugoklasiści dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku, a nawet niemowlęciu. Każde z dzieci mogło sprawdzić zdobyte umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych. Spotkanie z panią Monika było okazją do utrwalenia numerów telefonów alarmowych i procedury powiadamiania służb ratowniczych o niebezpiecznym zdarzeniu. Dzieci dowiedziały się również jak tamować krwotok z nosa, jak unieruchomić złamaną kończynę, jak oczyścić  i  zabandażować ranę oraz jak założyć opaskę uciskową. Miały możliwość obejrzeć i przetestować wyposażenie ratownika medycznego. Te niezwykle ważne zajęcia zakończyły się rozdaniem upominków, którymi pani Monika nagrodziła wszystkich zaangażowanych w zdobywanie tych cennych umiejętności, również wychowawczynię klasy p. Iwonę Sidor.

Więcej…
 
Witamy uczniów i nauczycieli z PSP nr 12 PDF Drukuj Email

19 maja powitaliśmy w naszej szkole grupę dzieci z PSP nr 12, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Przybyli z rodzicami oraz nauczycielami, którzy również od września rozpoczną tutaj pracę. Przywitani ciepło przez panią dyrektor Katarzynę Goworek na początek obejrzeli krótki program artystyczny. Dobór wykonawców i repertuaru na prezentację artystyczną nie był  przypadkowy. Viktoria Pongowska, którą obecnie opiekuje się p. Ewa Goworowska swoje pierwsze kroki ku artystycznym sukcesom stawiała właśnie w PSP nr 12. We wtorek zaproszonym gościom zaśpiewała piosenkę, która otworzyła jej drogę do finału „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty” i zaśpiewa tam z Edytą Geppert. Zaraz po Viktorii na szkolnej scenie zaprezentował się prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską Dziecięcy Zespół Artystyczny „Promyki”, który największe artystyczne sukcesy na ostrowieckiej scenie zajął w Przeglądach Artystycznych organizowanych w kinie Etiuda przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12. Po obejrzeniu programu artystycznego dzieci wraz z rodzicami zwiedziły szkołę. Towarzyszyły im nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI oraz wicedyrektorki szkoły: pani Małgorzata Borowiec i pani Jolanta Klauzińska.

Więcej…
 
X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat” – Sukces „Czternastki” PDF Drukuj Email

27 maja 2015 r. odbył się Jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 12, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 4 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego/, p. Joanna Bidzińska /z PSP nr 3/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
Jesteśmy w finale Wojewódzkiej Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw. PDF Drukuj Email

 

Ostrowiec Św. był gospodarzem jednej z dziesięciu grup eliminacyjnych Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. W środę, 27 maja w Hali Widowisko-Sportowej KSZO w zawodach wzięło udział osiem szkolnych reprezentacji złożonych z uczniów klas I-III.
Do finału wojewódzkiego awans zdobywał tylko zwycięzca ostrowieckiego turnieju. Walka była więc bardzo zacięta, a każdy z uczestników starał się jak najlepiej i najszybciej wykonać swoje zadanie w czterech różnych konkurencjach.
Po zsumowaniu punktów okazało się, że najrówniejszą drużyną dysponowała Publiczna Szkoła Podstawowa numer 14 w Ostrowcu Św. Jej reprezentanci wyprzedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. i Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Św.
Hala KSZO przez ponad dwie godziny była miejscem sprawdzenia sprawności naszych najmłodszych uczniów. Sprawdzenie się również ich samych. Wspaniała atmosfera na parkiecie i na trybunach przekonuje, że powrót do organizacji Turnieju Gier i Zabaw był strzałem w dziesiątkę.
Zawody w całym województwie przeprowadza Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, a patronat nad nimi objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Skład naszego zespołu:

PSP nr 14 - kl. I: Anastazja Mroczkowska, Aleksandra Polit, Patrycja Zięba, Klaudia Banasik, Dominika Karwacka, Roksana Głąbień, Martyna Menducka, Jakub Sobolewski, Olaf Kałuża, Wiktor Płatek, Dawid Grabowiec, Marcin Łojkowski, Damian Żmuda; kl. II: Kacper Masternak, Julia Jabłońska, Bartek Kowalski, Oliwier Kasprzycki, Szymon Krawczyk, Michał Szczygieł, Wiktoria Tadej, Zuzia Mazur, Otylia Stajek, Krzysztof Szwagierczak, Sandra Miśkiewicz; kl. III: Amelia Bień, Iga Górczyńska, Katarzyna Kogut, Nikola Szwed, Wiktoria Łodej, Weronika Kołodziejska, Filip Budzyn, Kornel Wąsik, Wiktor Stojek, Kacper Łusiewicz, Mateusz Kudas, Kacper Jelonek. Opiekunowie – Katarzyna Marynowska i Sławomir Góra.

Gratulujemy uczniom ich opiekunom oraz wychowawcom, którzy pod kierunkiem p. Sławka Góry i pani Kasi Marynowskiej trenowali  różne konkurencje na lekcjach w-f.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 41