Dziś jest:

Sobota
20 września 2014

Imieniny obchodzą:
Dionizy, Faustyna, Irena, Oleg

Do końca roku zostało
103 dni

Odwiedzin na Stronie

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś
mod_vvisit_counterWczoraj
mod_vvisit_counterW Tygodniu0
mod_vvisit_counterW miesiącu0
mod_vvisit_counterWszystkich50

Twoje IP: 54.167.41.199
,

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieMAŁY DŻENTELMEN PDF Drukuj Email

Zasady savoir vivre każdy powinien znać. Dobre maniery ułatwiają życie, torują drogę do ludzi, pozwalają nawiązać z nimi dobre kontakty, stwarzają życzliwą atmosferę. Aby nie szczędzić sobie tych najprostszych przejawów grzeczności i życzliwości oraz aby popularyzować zasady dobrego wychowania wśród społeczności uczniowskiej ,,czternastki” ogłoszony został konkurs o tytuł ,,Dżentelmena klasy”. Rozpoczął się w listopadzie 2013 r. i od tej pory każdy zespół klasowy miał czas aby wyłonić spośród siebie jednego ucznia ( chłopca lub dziewczynkę ), która zasłuży na ten tytuł. Zasady eliminacji regulowały określone kryteria, zaś sposób oceniania ( punktowania ) ustalił wychowawca wspólnie z zespołem klasowym.

Więcej…
 
Zdrowie w poezji dziecięcej PDF Drukuj Email

15 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. W kategorii klas pierwszych zaprezentowała się  Aleksandra Kwapisz z klasy 1a. Noemi Gocel z klasy 2c reprezentowała kategorię klas drugich i trzecich . Dziewczynki bardzo dobrze zaprezentowały się na scenie i zdobyły nagrody – Ola II miejsce a Noemi wyróżnienie. Uczennice pracowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Anny Siporskiej, pani Beaty Darnowskiej, pani Jolanty Wielgus oraz swoich mam.

Więcej…
 
Święto Niezapominajki PDF Drukuj Email

 

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele klas 0 -3 obchodzili Święto Niezapominajki. W bieżącym roku szkolnym niezapominajkowa impreza przebiegała pod hasłem „Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim
i innych”. Naszymi gośćmi byli:
* w klasach zerowych  - ratownik medyczny pani Monika Cheba – Piziorska z córką Wiktorią
* w klasach pierwszych – przedstawicielka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS pani Jolanta Skowron z małym kotkiem i policjanci pani asp. Anna Wasilewska, pan mł. asp. Rafał Orzechowski, pan st. sierż. Marek Wesołowski z suką Dorą
* w klasach drugich – weterynarz pan Krzysztof Karp
* w klasach trzecich – leśniczy pan Jacek Sobolak.

Więcej…
 
Dzień Europy PDF Drukuj Email

„Zbudujemy Stany Zjednoczone Europy” - to były słowa Winstona Churchila, które zaowocowały w 1957 roku podpisaniem traktatów w Rzymie o utworzeniu nowej ekonomicznej strefy - Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, a w roku 1993 powstaniem Unii Europejskiej.

Aby uczcić Dzień Europy oraz 10-lecie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej – nauczycielki z ZSP 2 : mgr Ewa Elżbieta Gawłowska (nauczycielka języka angielskiego ) oraz mgr Małgorzata Urbańska (nauczycielka historii) przygotowały wraz z uczniami klas 6-stych bogaty multimedialny program artystyczny zatytułowany ‘Get to sing, get to dance- European Impressions’. Uroczysty event miał miejsce 12-go maja 2014 roku w ZSP nr 2(PSP nr 14) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Więcej…
 
Taneczny sukces „Promyków” i „Arabeski”. PDF Drukuj Email

Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, I miejsce w kategorii piosenka i ruch oraz Nagroda Specjalna Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Barbary Buszkiewicz dla Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Promyki”, II miejsce zespołu „Arabeska” w kategorii taniec współczesny to nagrody dla naszych uczniów w IX Międzyszkolnym i I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, który odbył się 7 maja 2014r. w kinie Etiuda. W tym roku do rywalizacji o najwyższe nagrody w konkursie przystąpiło 17 grup. Dziewięć z nich zaprezentowało się w kategorii piosenka i ruch, 8 w kategorii taniec współczesny. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: wokalno-taneczny „Promyki”, który tworzą pod kierunkiem p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej uczniowie integracyjnej klasy 1a oraz zespół tańca współczesnego „Arabeska”, w którym pod kierunkiem p. Beaty Darnowskiej tańczą dzieci z klas II-VI czyli „reszta świata”

Więcej…
 
W RYTMIE MAZURKA, CZYLI ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PSP 14 PDF Drukuj Email

Jak co roku, szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja miały uroczysty i podniosły charakter. 6 maja odbyła się akademia, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze i pieśni. Śmiało można powiedzieć, że była to prawdziwa lekcja historii, o której nie wolno zapominać. Nasi uczniowie dostrzegają potrzebę upamiętnienia wydarzeń sprzed 223 lat. Z dużym zaangażowaniem pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali na tę okazję montaż słowno – muzyczny, plastyczną oprawę uroczystości, zadbali o właściwy strój. Wśród pieśni nie mogło oczywiście zabraknąć mazurka, to jego rytmem rozbrzmiewała tego dnia sala teatralna.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 23