Zawody i Konkursy

Konkurs plastyczny: "Autyzm - rozumiem, akceptuję, pomagam"

W miesiącu kwietniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego ważnego święta organizując konkurs plastyczny pod hasłem: ,,Autyzm - rozumiem, akceptuję, pomagam''. Chcieliśmy w ten sposób podnosić świadomość na temat autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy, uwrażliwiać na drugiego człowieka, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.
Na konkurs wpłynęło 40 prac w II kategoriach: I - uczniowie klas I - III, II - uczniowie klas IV - VIII. Komisja konkursowa w składzie: p. J. Wielgus i p. E. Adamska przyznała 8 nagród i 2 wyróżnienia. Pani dyrektor Katarzyna Goworek wręczyła dyplomy i nagrody.

Kategoria IV - VIII
I - Nikola Wojtas 6c
I - Igor Orzechowski 5c
II - Oliwier Kulita 4c
III - Julia Głuszyńska 4b
wyróżnienie - Jakub Krajewski 4c
Kategoria I - III
I - Kacper Majchrzak 1b
I - Wiktor Kędziora 1b
II - Antoni Pawlikowski 1c
III - Jakub Rębacz 2c
wyróżnienie - Dominika Piwowarczyk 3b

Za udział bardzo dziękują wszystkim uczniom organizatorki konkursu: E. Kłos, K. Leszczyńska, E. Orczyk.

I Edycja Konkursu Czytelniczego

W dniu 11 kwietnia 2022 r. roku odbyła się w bibliotece szkolnej I edycja konkursu czytelniczego ze znajomości lektury "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" w formie  gry planszowej. Narnia to niezwykła kraina, pełna uroku i tajemnic. To świat faunów, mówiących zwierząt i mądrego Lwa.

Quiz matematyczny

Nasi zerówkowicze wzięli udział w quizie matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 21, którego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia. Przedszkolaki rozwiązywały zadania między innymi z zakresu znajomości figur geometrycznych, liczb, orientacji przestrzennej.

Konkurs Czytelniczy

Gdy za oknami królują szarość, zimno i wiatr, dobrze jest przenieść się - choćby myślami - do kolorowego, pachnącego ogrodu. Do przeżycia takiej przygody zaproszeni zostali uczniowie klas czwartych, dla których nauczycielki języka polskiego Ewa Bieńka i Renata Skrucha zorganizowały konkurs czytelniczy: Czy znasz wszystkie tajemnice „Tajemniczego ogrodu”?

Mistrz Głośnego Czytania

W dniu 24 lutego 2022 r. odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego Mistrz Głośnego Czytania. Celem konkursu było propagowanie idei głośnego czytania, sztuka interpretacji tekstu, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze oraz popularyzacja i promowanie czytelnictwa.

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą…"

19 lutego na pływalni  w Staszowie  odbyła się I-sza runda  Dużej Ligi, do rywalizacji o ligowe punkty przystąpili, zawodnicy 12,13-letni i starsi, zawody obfitowały w  dużą liczbę zgłoszonych zawodników oraz sporą liczbę jak na początek sezonu, wartościowych wyników.

Jesteśmy tolerancyjni

Ogromnie ważne jest kształtowanie u uczniów postawy tolerancji i akceptacji wobec różnic indywidualnych między ludźmi i różnych rodzajów niepełnosprawności. Poczucie odpowiedzialności za otoczenie  oraz propagowanie zasad właściwego zachowania dla odmienności było motywem I Konkursu o tolerancji zorganizowanego przez Zespół Placówek Resocjalizacyjno - Socjoterapeutycznych w Ostrowcu Św.

Halowa Ogólnopolska Olimpiada lekkoatletyczna w Toruniu

21 listopada 2021 roku w hali Arena w Toruniu odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna dla dzieci od rocznika 2010 do 2006.  W sobotę 20 listopada o godzinie 10:00  ośmioosobowa reprezentacja naszego miasta  wyruszyła do Kielc gdzie dosiadło jeszcze 28 zawodników i razem ruszyliśmy do Torunia.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w PSP nr 14

Dnia 01 października w naszej szkole obchodzony był XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym organizatorem obchodów ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, które promują zabawową formę nauczania – uczenia się matematyki.