Zawody i Konkursy

Mistrz rozwiązywania zadań matematycznych

26 kwietnia w XVII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych” organizowanym przez PSP nr 1 dla klas trzecich naszą szkołę reprezentowali: Ignacy Góralski kl. 3a i  Hanna Rutkowska kl. 3b.

Międzyszkolny Konkurs klas III

18 maja 2022 r. w PSP 14 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs dla klas III "Z gramatyką i ortografią ZA PAN BRAT".  W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z ośmiu ostrowieckich szkół. Uczniowie wykonywali zadania w dwóch etapach: pierwszym – rozwiązując test indywidualnie, drugim – pracując grupowo. I miejsce – PSP nr 7.  II miejsce – PSP 5.  III miejsce  - NSP im. St. Konarskiego

Złote Szkoły NBP

W roku szkolnym 2021/2022 PSP 14 powtórnie sięgnęła po tytuł Złotej Szkoły NBP. Spośród 101 szkół podstawowych z całej Polski, które uzyskały ten tytuł, zajęliśmy 17 miejsce.
Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia.

Sukcesy naszej recytatorki Mai Rutkowskiej

Maja Rutkowska uczennica kasy 7 B Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich świetnie recytuje. Ostatnio wzięła udział i zajęła III miejsce w XV Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

IV Ostrowiecki Turniej "PROste finanse, czyli BANKowe zagadki"

W kwietniu 2022 r. nasza szkoła zorganizowała IV edycję Ostrowieckiego Turnieju „PROste finanse, czyli BANKowe zagadki”. Celem konkursu jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Konkurs plastyczny: "Autyzm - rozumiem, akceptuję, pomagam"

W miesiącu kwietniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego ważnego święta organizując konkurs plastyczny pod hasłem: ,,Autyzm - rozumiem, akceptuję, pomagam''.

I Edycja Konkursu Czytelniczego

W dniu 11 kwietnia 2022 r. roku odbyła się w bibliotece szkolnej I edycja konkursu czytelniczego ze znajomości lektury "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" w formie  gry planszowej. Narnia to niezwykła kraina, pełna uroku i tajemnic. To świat faunów, mówiących zwierząt i mądrego Lwa.

Quiz matematyczny

Nasi zerówkowicze wzięli udział w quizie matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 21, którego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia. Przedszkolaki rozwiązywały zadania między innymi z zakresu znajomości figur geometrycznych, liczb, orientacji przestrzennej.

Konkurs Czytelniczy

Gdy za oknami królują szarość, zimno i wiatr, dobrze jest przenieść się - choćby myślami - do kolorowego, pachnącego ogrodu. Do przeżycia takiej przygody zaproszeni zostali uczniowie klas czwartych, dla których nauczycielki języka polskiego Ewa Bieńka i Renata Skrucha zorganizowały konkurs czytelniczy: Czy znasz wszystkie tajemnice „Tajemniczego ogrodu”?