Interaktywna "Lokomotywa"

Wydarzenia kulturalne

W dniu 21 października dzieci z klas 0–3 wraz z wychowawczyniami odwiedziły ODK Malwa, aby obejrzeć interaktywne przedstawienie pt. "Lokomotywa" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

Pociąg pełen humoru zabrał swoich najmłodszych widzów w podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem po tej wyjątkowej wyprawie był wesoły konduktor, który wraz z kilkoma spóźnialskimi pasażerami odkrywał skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki. Dzięki temu dzieci poznały bohaterów poezji naszego wielkiego poety: pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, pana Hilarego, dziadka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci. Dzieciom bardzo podobały się inscenizacje w oparciu o Rzepkę, Lokomotywę czy Abecadło.
Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było wcielenie się w rolę aktorów i wystąpienie na scenie. Jak w prawdziwym teatrze podziwiały piękne stroje aktorów, rekwizyty i specjalne efekty świetlne. Udział w przedstawieniu był bardzo dobrym, pełnym humoru sposobem zainteresowania uczniów literaturą i czytelnictwem.
Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Gromkimi brawami nagrodziły one wyjątkową grę aktorską.

lokomotywa01.jpg lokomotywa02.jpg lokomotywa03.jpg

Drukuj