Andrzejki w PSP nr 14

W dniu 30 listopada 2021 r. z okazji andrzejek wróżki - czarodziejki z Samorządu Uczniowskiego przepowiadały przyszłość uczniom z klas 0-III. „Andrzejki” to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Kiedyś 29 listopada, w wigilię Świętego Andrzeja, wróżyły tylko dziewczęta. Współcześnie, co kiedyś było zakazane, w zabawie mogą uczestniczyć również chłopcy.
Zgodnie z tradycją - święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, szkole, pracy....  Obecnie wróżby andrzejkowe traktowane są z lekkim przymrużeniem oka. Jednak pozostają one wciąż pretekstem do świetnej zabawy.