Wydarzenia Kulturalne

Dzień śmiesznych nakryć głowy

Za oknem wciąż zimowo, smutno. A u nas znów wesoło i barwnie, bo z okazji tradycyjnego prima aprilis obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ŚMIESZNYCH NAKRYĆ GŁOWY. Dziś można było minąć na korytarzu szkolnym uczniów o kolorowych włosach, w kapeluszach, wałkach, durszlaku, albo w innych - czasem dość dziwnych - nakryciach głowy.

Słodka pomoc

Od dnia 8 marca 2022 r. dwa razy w tygodniu w bibliotece szkolnej prowadzona jest sprzedaż ciast, która cieszy się dużą popularnością. To wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Trudno wymienić wszystkich darczyńców, bo jest ich bardzo dużo.

Dzień bez plecaka

Drugi dzień wiosny był DNIEM BEZ PLECAKA. Tego dnia UCZNIOWIE KLAS 4-8 zamienili tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła – kosze pranie, garnki, walizki, wózki itp. Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia  rzeczy.

Kolorowe powitanie Wiosny

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy, dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 21 marca 2022 r. kolorowe powitanie wiosny. Każdy, kto miał ochotę przyłączyć się do POWITANIA WIOSNY w naszej szkole, mógł to zrobić ubierając się w kolorowe ubrania lub zakładając wiosenne dodatki.

„Pod dachami Paryża”

W dniu 18 marca 2022 r. w Ostrowieckim Browarze Kultury przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli  w spektaklu słowno-muzycznym „Pod dachami Paryża” przygotowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. S. Staszica pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Powiatu Marzeny Dębniak.

Przedstawienie teatralne "Karolcia"

W dniu 15 marca uczniowie klas 0-3 udali się na spektakl teatralny pt. "Karolcia” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie, które mieliśmy okazję zobaczyć to adaptacja znanej i lubianej od pokoleń książki Marii Kruger – "Karolcia".

Akcja "Na pomoc Ukrainie"

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,
serdecznie dziękujemy Wam za przyłączenie się do akcji "Na pomoc Ukrainie", za okazane wsparcie i dary, które przekazaliście na rzecz potrzebujących ofiar wojny. Pierwsza partia pomocy została już odwieziona do Rejonowego Oddziału PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale zbiórka potrzebnych rzeczy trwa nadal.

Tłusty czwartek w klasach 0 - 3

„Dzisiejszy, jakże słodki dzień, należy świętować
Tłusty Czwartek w naszej szkole – bardzo słodko, pysznie i wspaniale”.
Tłusty czwartek w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału.

Walentynki w klasach 0 – 3❤️❤️❤️

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia WALENTYNEK. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Poniedziałek, 14 lutego upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni.😍❤️😍