Wydarzenia Kulturalne

Łańcuch Dobra

Jesteśmy po wielkim mierzeniu ŁAŃCUCHA DOBRA. Łącznie wykonaliśmy 6676 metrów. Idea robienia łańcucha ma znaczenie symboliczne – ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem.

Andrzejki w PSP nr 14

W dniu 30 listopada 2021 r. z okazji andrzejek wróżki - czarodziejki z Samorządu Uczniowskiego przepowiadały przyszłość uczniom z klas 0-III. „Andrzejki” to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Spotkanie z misiem w Bibliotece Miejskiej

W ostatnich dniach listopada uczniowie klas „0”, 1b i 1c, pod opieką swoich wychowawczyń: Justyny Kądzieli-Seweryńskiej, Jolanty Wielgus i Beaty Buduły, odwiedzili Bibliotekę Główną mieszczącą się w Miejski Browarze Kultury. Była to wspaniała podróż do świata książek z okazji Święta Pluszowego Misia.

Biegi Niepodległości - mistrz kibicowania

11 listopada 2021r., jak każdego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego p. Jarosława Górczyńskiego zorganizował Biegi Niepodległości, w których mógł wziąć udział każdy chętny mieszkaniec miasta i powiatu.

Jesteśmy wdzięczni naszym Obrońcom Granic

29 listopada 2021 r. uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 2c, 3b wzięli udział w akcji Poczty Polskiej  pod hasłem: #MuremZaPolskimMundurem wspierającej służby mundurowe broniące granic naszego kraju i strzegące bezpieczeństwa wszystkich Polaków.

11 listopada w świetlicy szkolnej

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień. Dzieci przygotowały się do tego dnia, rozmawiając jak ważne są dla nas - Polaków symbole narodowe.

Interaktywna "Lokomotywa"

W dniu 21 października dzieci z klas 0–3 wraz z wychowawczyniami odwiedziły ODK Malwa, aby obejrzeć interaktywne przedstawienie pt. "Lokomotywa" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

Integracja środowiskowa klasy 1b

16 września 2021 r. w ramach integracji środowiskowej uczniowie klasy 1b waz z wychowawczynią p. Jolą Wielgus oraz p. Beatą Kwiecień spędzili cudowny czas w Nowej Dębowej Woli w gospodarstwie agroturystycznym.

Jest siła, moc i dobre serduszka w 1b

Nikola Dukielska, Olek Gumuła, Kacper Zimnicki reprezentowali klasę 1b w charytatywnym I Ogólnopolskim Biegu w Piżamach na rzecz dzieci leczonych onkologicznie, który odbył się 25 września na Gutwinie.