Zwiedzamy ziemię świętokrzyską

W dniu 14 czerwca 2021 roku uczniowie klasy III b oraz III d wraz z nauczycielkami: p. Ireną Łucką, p. Beatą Budułą i p. Renatą Łodej poznawali ciekawe miejsca ziemi świętokrzyskiej. Odwiedzili wioskę neolityczną w Kopcu w gminie Iwaniska, gdzie poznali warunki życia ludzi ponad 5000 lat temu.

W wiosce na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Oglądały odtworzone z ogromną starannością chaty kultury pucharów lejkowatych oraz neolityczne mini zoo. Każde dziecko pod czujnym okiem instruktora miało okazję przenieść się w czasie i samemu ulepić garnek z gliny czy upiec na rozgrzanych kamieniach własny placuszek z miodem i makiem. Najwięcej emocji dostarczyło strzelanie z łuku, które dla wielu okazało się nie lada wyzwaniem. Następnie mali turyści udali się do Ujazdu, aby zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór. Słuchając opowieści przewodnika poznały jego historię i usłyszały wiele ciekawostek dotyczących okolicy. Słoneczna pogoda sprzyjała wyśmienitej zabawie i spacerom. Trzecioklasiści wrócili do domu pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni.