Świętokrzyska Polana

Zbliżają się wakacje, a w naszej szkole nadszedł czas wycieczek. Zwiedzamy różne regiony kraju, te dalsze i te położone blisko naszego miasta. 14 czerwca klasa 2a i 2b pod opieką p. Beaty Darnowskiej – Zygoń, p. Elizy Adamskiej i p. Anny Kosiarz, wybrały się na wycieczkę edukacyjną do „Oceaniki” w Świętokrzyskiej Polanie w okolicach Zagnańska.

Jest to olbrzymi kompleks z placami zabaw dla dzieci. Można tam spędzić cały dzień na zabawach i nauce. W programie wycieczki były warsztaty entomologiczne, na których dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze motyle, chrząszcze, wije, krocionogi, pająki, pluskwiaki, błonkówki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady. Przewodniczka opowiadała nam o ich życiu i przekonała nas, że są one bardzo pożyteczne.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie „Oceaniki”. Jest to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. W kilku salach zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.
Na zakończenie pobytu w Świętokrzyskiej Polanie dzieci udały się do Krainy Zabawy, w której znajduje się kilka wielkich dmuchanych atrakcji nawiązujących do podwodnego świata. Jest ogromny dmuchany statek, który kołysze się na falach, delfin gigant, karuzela ośmiornica.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z najstarszych pomników przyrody w Polsce jakim jest „Dąb Bartek”.
Cała wycieczka odbyła się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Wszyscy wrócili zadowoleni, z plecakami pełnymi nowych doznań.