1b i 3a w zaczarowanym Świecie Bajki w Pacanowie

02.12.2021 r. uczniowie z kl. 1b i 3a wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Jolą Wielgus, p. Beatą Darnowską – Zygoń i p. Justyną Grotek odwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Wystawa „ Bajkowy świat”  umożliwiła dzieciom spotkanie bohaterów znanych bajek poprzez techniki multimedialne.

Uczniowie byli na STACJI PACANÓW, w ogrodzie Calineczki, spotkali Pyzę, zwiedzili mysią norę, pień drzewa, za magiczną zasłoną czasu poznali bohaterów legend z różnych stron świata, próbowali zdobyć zbójnicki skarb, a przede wszystkim spotkali Koziołka Matołka. Była to podróż w krainę marzeń i snów. W kinie „Szkatułka” obejrzeli film familijny o zaczarowanym krzesełku. Mnóstwo emocji i wiedzy dostarczyły dzieciom warsztaty pt. "Wybuchowa nauka" .  Był również czas na zabawy , odpoczynek i samodzielne kupowanie pamiątek. Wizyta w Bajkowym Świecie była dla uczestników wielkim przeżyciem. Dostarczyła mnóstwo emocji, radości i pozytywnych wrażeń.