1b i 1c w Magicznych Ogrodach

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 1b i 1c wyruszyły na pierwszą wspólną całodniową wycieczkę autokarową do bajecznej krainy „Magicznych Ogrodów”. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Małgorzata Połetek, Krystyna Winczewska, Justyna Grotek i Justyna Kądziela – Seweryńska. To pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny stworzony w oparciu o baśniowe historie.

Do wszystkich krain dzieci wędrowały razem ze swoim opiekunem Krasnalem Flojem wśród szumiących wodospadów, strumyków, kwitnących drzew, krzewów i kwiatów.
Odwiedziły krainę Wróżek Smużek, jechały kolejką w Kwiatowej Dolinie, bawiły się na Marchewkowym Polu i w krainie Bulwiaków. Zapoznały się z sympatycznymi Robankami i smokami na Smoczym Placu Zabaw. Dużo emocji wzbudziła wizyta w Mroczysku – krainie zasiedlonej przez różne przerażające straszydła i potwory. Poznały również włochate Mordole. W Grodzie Krasnoludzkim próbowały swoich umiejętności w walce mieczami, spacerowały po linowych drabinkach i bawiły się na drewnianych karuzelach. Po wspaniałej zabawie zjadły smaczny obiad i odwiedziły sklep z oryginalnymi pamiątkami. Czas nieubłaganie mijał i nieuchronnie zbliżała się godzina odjazdu. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń, wyruszyli w powrotną drogę.