Wycieczki Szkolne

Świętokrzyska Polana

Zbliżają się wakacje, a w naszej szkole nadszedł czas wycieczek. Zwiedzamy różne regiony kraju, te dalsze i te położone blisko naszego miasta. 14 czerwca klasa 2a i 2b pod opieką p. Beaty Darnowskiej – Zygoń, p. Elizy Adamskiej i p. Anny Kosiarz, wybrały się na wycieczkę edukacyjną do „Oceaniki” w Świętokrzyskiej Polanie w okolicach Zagnańska.

Zwiedzamy ziemię świętokrzyską

W dniu 14 czerwca 2021 roku uczniowie klasy III b oraz III d wraz z nauczycielkami: p. Ireną Łucką, p. Beatą Budułą i p. Renatą Łodej poznawali ciekawe miejsca ziemi świętokrzyskiej. Odwiedzili wioskę neolityczną w Kopcu w gminie Iwaniska, gdzie poznali warunki życia ludzi ponad 5000 lat temu.

Klasa 2c na Rogatym Ranczo

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 2c wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedzili Rogate Ranczo na Podszkodziu. Wszyscy mieli okazję spędzić czas na łonie natury wśród szlachetnych Jeleni i Danieli. Było też bliskie spotkanie z królikami, owcami i kucykiem. Nie zabrakło pięknej pogody i wyśmienitej zabawy podczas jazdy samochodem terenowym oraz wspólnych zabaw integracyjnych.

Piknik w Gospodarstwie Agroturystycznym

17 czerwca 2021r to gorący dzień, podczas którego dzieci z klasy I b wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego u p. Januchty. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni Małgorzata Połetek i p. Justyna Grotek. Tam czekało dla wszystkich wiele atrakcji. Jedni uskuteczniali szaleństwa w basenie pełnym kolorowych kulek, inni zjeżdżali na dmuchanej zjeżdżalni lub bawili się na drewnianym placu zabaw.

1b i 1c w Magicznych Ogrodach

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 1b i 1c wyruszyły na pierwszą wspólną całodniową wycieczkę autokarową do bajecznej krainy „Magicznych Ogrodów”. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Małgorzata Połetek, Krystyna Winczewska, Justyna Grotek i Justyna Kądziela – Seweryńska. To pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny stworzony w oparciu o baśniowe historie.