Wiosennie i świątecznie, czyli kwiecień w świetlicy

Kwietniowy plan zajęć w szkolnej świetlicy związany był z wiosną i świętami Wielkanocnymi. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Na zajęciach plastycznych również było wiosennie i kolorowo. Powstały bazie, kwitnące drzewa i łąki pełne kwiatów.

Kwiecień, to również Wielkanoc. Były więc kolorowe pisanki, białe baranki, kurczątka i króliczki. Dużo radości sprawiło dzieciom malowanie farbami gotowych szablonów ze sklejki w kształcie jajek, króliczków oraz kwiatów. W kwietniu obchodziliśmy wspólnie w świetlicy Światowy Dzień Ziemi. Oprócz rozmów i pogadanek o tym, jak chronić nasza planetę, na zajęciach plastycznych dzieci stworzyły zielone drzewa i kolorowe kwiaty, wykorzystując do tego surowce wtórne.
Nasza świetlica, to miejsce ciekawe, każdego dnia pełne dzieci, rozmów, gwaru i śmiechu. Nie jest jednak łatwo ogarnąć taka gromadkę, gdzie każdy ma inne potrzeby i wymagania. Staramy się przede wszystkim, aby bezpieczny pobyt tutaj był przedłużeniem szkolnej edukacji. Bawimy się, ale i uczymy. Nauka poprzez zabawę jest najlepsza.  Jolanta Maj