Listopadowe aktywności w szkolnej świetlicy

Świetlica szkolna w miesiącu listopadzie zrealizowała wiele rozmaitych działań. Najważniejsze z nich, to cykl zajęć patriotycznych, poświęconych rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci poznawały naszą historię oraz symbole narodowe.

Podczas zajęć plastycznych wykonały piękne biało-czerwone prace. Drugie ważne święto w świetlicowym kalendarzu, to urodziny Pluszowego Misia. Na tych zajęciach dzieci czytały fragmenty „misiowych” bajek, poznawały różne „misiowe” postacie. Zajęcia plastyczne, to rozmaite techniki, podczas których powstawał Miś. Były Misie malowane farbami, kredkami oraz wyklejane plasteliną. Były Misie z talerzyków jednorazowych oraz kolorowych pasków. Tutaj duże brawa należą się najmłodszym uczniom z klas pierwszych. Głównie ich prace wykonane pod kierunkiem p. Luizy zdobią naszą salę. Kolejne ważne święto, to „Andrzejki”. Dzieci również do tego święta przygotowały się bardzo starannie i sumiennie. Najpierw ze skrawków materiałów projektowały stroje dla czarownicy, potem tworzyły rekwizyty do wróżb.
Najciekawiej i najbardziej wesoło było jednak podczas wróżb andrzejkowych, które miały miejsce w piątkowe popołudnie, pod kierunkiem p. Joli. Inne listopadowe działania, które odbywają się cyklicznie każdego tygodnia, to kółko z języka niemieckiego, które prowadzi p. Ola oraz zajęcia sportowe prowadzone przez p. Beatę. Każdego dnia staramy się proponować dzieciom ciekawe zajęcia, podczas których mogą się zrelaksować i odpocząć. Wszystkie zajęcia są dobrowolne, ponieważ pobyt w świetlicy jest przyjemnością. Czasami dziecko chce po prostu posiedzieć, poleżeć na kanapie, pobawić się z koleżanką, czy kolegą. Ważne są wszystkie, nawet drobne przyjemności po dniu spędzonym w ławce. Jolanta Maj