Joga dla dzieci

W kasie 1a uczniowie praktykują  jogę. Zajęcia mają na celu wsparcie dziecka w jego rozwoju emocjonalnym, redukcji stresu, wzmacnianiu empatii i uważności oraz zwiększaniu samoakceptacji. Ćwiczenie jogi pozwala wzmocnić mięśnie i poprawić elastyczność ciała a ponadto wyrabia dobre nawyki i kształtuje prawidłową postawę, dodaje witalności, rozwija koordynację ruchową i gibkość.

Assany wykonywane w określonych sekwencjach wpływają pozytywnie na umysł, pozwalają zsynchronizować półkule mózgowe, likwidują ospałość i bojaźliwość. Co ważne praktykowanie jogi w dzieciństwie wpływa na uniknięcie problemów z kręgosłupem w życiu dorosłym.
Joga uczy dzieci cierpliwości - zarówno  wobec innych, jak i samego siebie. Joga to sposób na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo a następnie zachowanie dobrej kondycji i równowagi psychicznej w życiu dorosłym.
Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Beatę Kwiecień  w atmosferze zabawy dając dzieciom wiele przyjemności i radości, a co najważniejsze - najmłodsi mają coraz więcej chęci do podejmowania nowych wyzwań.