Po Lekcjach

Listopadowe aktywności w szkolnej świetlicy

Świetlica szkolna w miesiącu listopadzie zrealizowała wiele rozmaitych działań. Najważniejsze z nich, to cykl zajęć patriotycznych, poświęconych rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci poznawały naszą historię oraz symbole narodowe.

Na spotkanie z Mikołajem

Jeden z ostatnich listopadowych dni (26 XI 2021 r.) uczniowie klasy 1c pod opieką p. Beaty Buduły i p. Katarzyny Marynowskiej spędzili w Bałtowie. Już przy wejściu do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego powitał gości Dino – ogromny bajkowy dinozaur.

Drzewo pełne życzliwości i pozdrowień

Życzliwy uśmiech jest jak promień słońca w pochmurny dzień. 21 listopada obchodzimy wyjątkowe święto, jakim jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci w świetlicy szkolnej przygotowały miłe życzenia i pozdrowienia na barwnych liściach dla osób, które lubią lub osób, które są smutne.

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Pluszowy miś to przyjaciel nie od dziś. Radośnie miły, ciepły, wysłucha, pomoże osuszyć łzy, ukoi do snu. Dzieci kochają swoje misie i bajki o nich. Lubią o nich mówić i też je malować. A efekty? Cudowna misiowa galeria ulubieńców w świetlicy szkolnej.

Uczniowie 1b wiedzą, co zdrowe

W klasie 1b na zajęciach zrobiło się pachnąco, zdrowo, zabawnie i kolorowo, a to za sprawą sympatycznych, pomysłowo wykonanych przez dzieci ludzików z warzyw. Prace były śliczne, a uczniowie przypomnieli sobie, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw.

Lekcja przyrody w 1b

Uczniowie już dobrze wiedzą co jesień w koszu niesie. Każde dziecko przyniosło do szkoły ulubione owoce i warzywa oraz zaprezentowało je w kilku słowach. Następnie dzieci grupowały dary jesieni na te z sadu i ogrodu oraz z lasu i parku.

Udział klasy 3c w akcji "Bezpieczny jeż - budowa domków dla jeży"

Klasa 3c wzięła udział w spotkaniu z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. Przybyli goście w ramach akcji „Bezpieczny jeż- budowa domków dla jeży” przekazali uczniom naszej klasy domek dla jeży.

Październik w świetlicy szkolnej

Miesiąc październik, to piękna polska jesień. Taka też tematyka przeważała na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych organizowanych w szkolnej świetlicy. Zrealizowałyśmy cały blok tematyczny pt. „Jesienne inspiracje”. Dzieci tworzyły prace plastyczne przedstawiające jesienne dynie, deszczową pogodę, Panią Jesień.

Jak nam minął wrzesień?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim ruszyły zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej. Zainteresowanie tą formą opieki dla najmłodszych jest ogromne. Panie pracujące w świetlicy mają zatem „pełne ręce roboty”. Trzeba poznać wszystkie dzieci, nauczyć je panujących zasad i sprawić, aby się nie nudziły.