Po Lekcjach

Świetlica tętni życiem

Nowy rok szkolny 2022/23 trwa już trzy tygodnie. Świetlica serdecznie zaprasza, bo to miejsce pełne radości, przyjaźni, zabawy i nauki.

Kolorowy maj w szkolnej świetlicy

Za nami kolejny miesiąc pracy, nauki oraz zabawy. Dzieci w naszej świetlicy spędziły go bardzo aktywnie i wesoło. Jeżeli tylko sprzyja pogoda, staramy się korzystać ze szkolnych obiektów sportowych oraz placu zabaw. Aktywny wypoczynek, to najlepszy wypoczynek!

Wiosennie i świątecznie, czyli kwiecień w świetlicy

Kwietniowy plan zajęć w szkolnej świetlicy związany był z wiosną i świętami Wielkanocnymi. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Na zajęciach plastycznych również było wiosennie i kolorowo. Powstały bazie, kwitnące drzewa i łąki pełne kwiatów.

Kodowane lekcje matematyki w klasie 4b

Uczniowie klasy 4b chętnie pracują z kodowanymi kartami pracy – bloksami. Zasada pracy jest prosta: uczniowie najpierw wykonują obliczenia, następnie odszukują wynik na kratownicy, a na koniec zamalowują mniejszy kwadrat według wzoru podanego obok działania.

Słodkie ułamki

Nauka ułamków na słodko?  Tak właśnie poznali ułamki zwykłe uczniowie klasy 4b. Wykorzystanie pomocy naukowych w postaci ciasta, babeczek, jabłka i czekolady wzbudziło w uczniach dużo emocji…

Wizyta przedszkolaków w PSP 14

W dniach 03.03 – 18.03.2022 odbywały się zajęcia otwarte dla przedszkolaków z Publicznych Przedszkoli nr 7, 12, 19 i 21. Z wielką przyjemnością i zachwytem dzieci 6 – letnie przybyły do naszej szkoły. U progu czekali na nie starsi koledzy i koleżanki, którzy od razu zaprosili maluchy do środka i oprowadzali po całym budynku szkoły, pokazując różne pomieszczenia oraz klasy.

"W marcu, jak w garncu" – czyli świetlicowe rozmaitości

Pierwsze dni marca w świetlicy upłynęły dzieciom na wykonaniu elementów do świetlicowych dekoracji. Kolorowały rozmaite ptaszki, kwiatki, motylki i biedronki. Panie zebrały to w całość i powstały piękne, wiosenne dekoracje, które zdobią nasze sale.

W Krainie Geometrii z bohaterami Matlandii

Uczniowie klasy 4b rozwijali wyobraźnię geometryczną oraz umiejętność logicznego myślenia podczas uzupełniania kart ćwiczeniowych z bohaterami Matlandii (GWO). Wykonywali polecenia sympatycznych bohaterów, aby odkryć co stoi na tyłach rancza Kowboja, co zbudował z wody, piasku i jajek Kosmita oraz kto umila Biedronce poranne obowiązki.

Lekcje matematyki poza salą lekcyjną?

Lekcje matematyki poza salą lekcyjną? Tak :)    Uczniowie klasy 4b obliczali obwód korytarza szkolnego wykonując wcześniej odpowiednie pomiary…