Podsumowanie akcji - zbiórka na rzecz zwierząt.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać.

Nieocenioną pomoc niosą dla zwierząt stowarzyszenia. To tam porzucone, zagubione oraz bezpańskie psy i koty mogą liczyć na pożywienie i bezpieczny kąt. Trafiając tam zyskują szansę na odnalezienie prawdziwego domu. Stowarzyszenia nie tylko otaczają opieką swoich podopiecznych, ale również angażują się w poszukiwanie dla nich nowych właścicieli.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

Karma została przekazana dla Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Animals, z którym nasza szkoła współpracuje od kilku lat.
Organizatorki akcji: Iwona Sidor, Edyta Kłos i Elżbieta Orczyk bardzo dziękują dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w zbiórce.

• animals
  • animals0