ORKIESTRA GORĄCYCH SERC- WOŚP

Akcja charytatywna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zawsze w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, dużym świętem. Można powiedzieć śmiało, że bierze w niej udział cała społeczność szkolna: w przygotowaniach loterii pomagają nam nie tylko uczniowie różnych klas ze swoimi wychowawcami ale również nauczyciele i rodzice. Mamy, babcie, ciocie, a takze sami uczniowie pieką ciasta, robią ciasto na gofry, kupują chleb i ser na tosty. W tym roku również Rada Rodziców włączyła się do akcji zbierania pieniędzy dla chorych dzieci.

Utrwalił się już zwyczaj, że pieniądze zbieramy w dwóch formach: w formie loterii fantowej oraz sprzedając w bibliotece szkolnej ciasta, tosty i gofry.
Loteria cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku nad właściwym przebiegiem loterii czuwali wychowankowie pani Agnieszki Witkowskiej: Martyna Baranowska, Natalia Jankowska, Małgorzata Chrzanowska, Patryk Potocki. Ostatniego dnia przyszLy im też z pomocą uczennice kl.7d: Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk, Roksana Michoń.
Sprzedaż ciast nadzorowana przez opiekunki Samorzadu Uczniowskiego: p.Renatę Łodej i p.Annę Kowalską trwała również trzy dni. Pierwszego i drugiego dnia z ogromną werwą i zapałem zajęły się przygotowaniem i sprzedażą dwie ekipy z klasy 7d. W skład pierwszej weszły: Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk, Roksana Michoń, Ola Czekaj, Amelka Stój i Kasia Kogut.
Drugiego dnia pracowali w bibliotece: Zosia Baska, Karolina Smuga, Zuzia Jabłońska, Mateusz Kudas, Julka Wesołowska i Ewa Karp.Trzeba przyznać że wszyscy bardzo się starali, a nie była to łatwa praca.Trzeciego dnia ciasta sprzedawali gimnazjaliści.
Dzieki zaangażowaniu wielu dobroczyńców udało nam się pobić rekord ubiegłego roku i zebrać 3225,63 zł.
To fantastyczne uczucie, kiedy można poczuć się wspólnotą ludzi dobrej woli dzieląc się dobrem z innymi.
PS. Nasi uczniowie byli również wolontariuszami podczas Finału WOśP 13 stycznia, tak jak wychowanek p.Jolanty Wielgus - uczeń klasy 1c - Julek Zych.

  • wosp_1
  • wosp_2
  • wosp_3
  • wosp_4
  • wosp_5
  • wosp_6
  • wosp_7