GWIAZDKI MOC

W przedświątecznej akcji charytatywnej radia Ostrowiec - Gwiazdki Moc klasa 7d wylicytowała na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu żywą choinkę udekorowaną własnoręcznie zrobionymi przez wychowanków tej szkoły ozdobami. W licytacji finansowo wsparli naszą klasę rodzice: pan Marcin Jabłoński i pani Monika Młynarczyk- ludzie o wielkich sercach otwarci na pomoc innym ludziom.

Pomysł wzięcia udziału w licytacji zrodził się spontanicznie podczas słuchania audycji radia Ostrowiec w której nasza klasowa "celebrytka" Martyna Broś śpiewała kolędy. Ktoś rzucił pomysł, ktoś ten pomysł podchwycił, ktos zadzwonił do radia - na koniec licytacji wszyscy ogromnie się ucieszyliśmy, niektóre dzieci były nawet trochę zdziwione, że tak przyjemnie jest pomagać innym. Mam nadzieję że zapamiętają to uczucie i pomoże im to jeszcze nie raz zachować sie w podobny sposób. Choinka stoi w naszej klasie i cieszy oczy wszystkich (choc może nie jest idealna, jak te z reklam) bo jest nasza, bezcenna tak, jak bezcenna jest ludzka życzliwość.
Przyjemnym zakończeniem tej historii była wizyta pani Elżbiety Wypchło, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych, na naszej klasowej wigilii. Pani Elżbieta przyniosła nam podziekowania od społecznści swojej szkoły.(A moze to nie było zakończenie, bo dostaliśmy też zaproszenie na wspólną zabawę choinkową pod koniec stycznia.)
PS.Jako dodatek do choinki dostaliśmy też w prezencie ognisko klasowe od nadleśnictwa w Sudole i obraz, który nasi sponsorzy-rodzice postanowili oddać na licytację WOśP która odbędzie sie 13stycznia na rynku naszego miasta.

• gwiazdki_moc
  • gwiazdki_moc_2