Próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 16 października grupa 10 uczniów z naszej szkoły wspólnie z opiekunem Dariuszem Zwolińskim udała się do Zespołu Szkół nr 1 na osiedlu Słonecznym żeby włączyć się do ogólnopolskiej akcji próby jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na miejscu okazało się, że sala gimnastyczna szkoły licealnej pęka w szwach, ponieważ do akcji włączyło się jeszcze ponad 15 grup z najbliższej okolicy. Zadaniem każdej z grup było prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowejna fantomie przez każdego z dziesięciu uczestników przez 3 minuty. Oprócz praktycznego przećwiczenia posiadanych umiejętności uczniowie obejrzeli film szkoleniowy demonstrujący wzorcowe wykonanie tego zadania oraz mogli na bieżąco obserwować bicie tego rekordu w innych miastach. Po zakończeniu akcji Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił termin w jakim będzie grać Wielka Orkiestra Wielkiej Pomocy w roku 2019.
Drużyna nasza wystąpiła w składzie:

 1. Bajak Nela
 2. Foremniak Kornelia
 3. Kutyła Wiktor
 4. Marchewka Natalia
 5. Ronduda Weronika
 6. Antonkiewicz Konrad
 7. Czajkowska Natalia
 8. Jagodziński Aleksander
 9. Kowalska Natalia
 10. Walczyk Michał

Dariusz Zwoliński

 • rekord01
 • rekord02
 • rekord03