Próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 16 października grupa 10 uczniów z naszej szkoły wspólnie z opiekunem Dariuszem Zwolińskim udała się do Zespołu Szkół nr 1 na osiedlu Słonecznym żeby włączyć się do ogólnopolskiej akcji próby jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na miejscu okazało się, że sala gimnastyczna szkoły licealnej pęka w szwach, ponieważ do akcji włączyło się jeszcze ponad 15 grup z najbliższej okolicy. Zadaniem każdej z grup było prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowejna fantomie przez każdego z dziesięciu uczestników przez 3 minuty. Oprócz praktycznego przećwiczenia posiadanych umiejętności uczniowie obejrzeli film szkoleniowy demonstrujący wzorcowe wykonanie tego zadania oraz mogli na bieżąco obserwować bicie tego rekordu w innych miastach. Po zakończeniu akcji Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił termin w jakim będzie grać Wielka Orkiestra Wielkiej Pomocy w roku 2019.
Drużyna nasza wystąpiła w składzie:

1. Bajak Nela
  2. Foremniak Kornelia